Портфоліо Колпак Юлії Миколаївни з теми "Свята і традиції англомовних країн"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:09, 7 лютого 2014, створена Volevikt (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Свята і традиції англомовних країн"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, інформатика, країнознавство

Вік учнів, клас

12 років, 6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з англійської мови призначений для учнів 6-х класів. В процесі роботи учні досліджують свята і традиції англомовних країн та порівнюють з Україною. Для цього учні об’єднуються в групи: «Дослідники», «Кореспонденти», «Соціологи». Свою роботу вони презентують у вигляді мультимедійної презентації, Вікі-статті та блогу. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Даний проект має на меті розширити знання учнів з даної теми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про свята та традиції англомовних країн застосовується опитувальник з теми «Свята і традиції англомовних країн». Окрім цього учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

У ході реалізації проекту: За допомогою Форми оцінювання дослідницького проекту оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Форму взаємооцінювання групової роботи учні кожної групи оцінюють себе.

По закінченню роботи над проектом: Учні презентують створені інтелектуальні продукти: Вікі-статтю, буклет, мультимедійну презентацію. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання вікі-сайтів, Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні закінчують заповнення таблиці «ЗХД» (стовпчик Дізнався). Остаточна оцінка за проект виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, Вікі-статтю та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Основні відмінності святкування в англомовних країнах та в Україні"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про переваги методу проектів.

Kolpaky1.jpg Kolpaky2.jpg

1-й день. Щоб зацікавити учнів проектом вчитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту учитель проводить опитування за допомогою опитувальника з теми «Свята і традиції англомовних країн». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи (за інтересами), в кожній групі по шість учнів. Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Кореспонденти» та «Соціологи». Група «Дослідники»: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, досліджують основні відмінності святкування в англомовних країнах та в Україні . Матеріали дослідження узагальнюють у формі Вікі-статті. Група «Соціологи»: досліджують роль свят в англомовних родинах. Результатом їх діяльності є мультимедійна презентація. Група «Кореспонденти»: проводять опитування серед однолітків щодо традицій святкування в українських родинах, на основі отриманих даних будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі буклету.

1-й тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп’ютером. За допомогою Форми оцінювання дослідницького проекту учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соцопитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учням групи «Соціологи» дається шаблон для презентації. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації.

2-й тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Використовуючи Форму взаємооцінювання групової роботи учні кожної групи оцінюють себе. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання мультимедійної презентації та Форми оцінювання вікі-сайтів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Колпак

Фах, навчальний предмет

Учитель англійської мови та зарубіжної літератури, англійська мова

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 імені П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

yulyakolpak на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 імені П. П. Шумилова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна