Портфоліо Колотуші Євгенії з теми "Стилізація та геометрична подоба зображення природних форм в дизайні одягу"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:42, 23 серпня 2012, створена Колотуша Євгенія Борисівна (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Стилізація та геометрична подоба зображення природних форм в дизайні одягу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво та інформатика, трудове навчання

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Виявлення змісту форми. Символіка та стилізація форм"

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис

Навчальний проект з образотворчого мистецтва для учнів 6 класу з теми: «Поняття форми. Стилізація та геометрична подоба зображення природних форм, предметів». Учні 6 класів докладно вивчають та аналізують особливості форми певних тварин або рослин. Після цього роблять ескізи справжньої форми обраної тварини чи рослини, а також вирішують, які деталі вони могли б спростити, щоб стилізувати малюнок. При цьому слідкуючи, щоб загальна форма залишалася незмінною та чітко впізнавалася. Остаточним продуктом творчої діяльності повинна бути максимально спрощена форма обраної природної форми у вигляді значка. Цей знак діти на наступних уроках використовують для прикрашення та декорування різноманітних предметів посуду, одягу, дизайн інтер'єру і т. ін., створюючи з готового продукту орнамент. Підсумком є захист розробленого власноруч дизайну, а також діти наводять самостійне бачення ефективності та доцільності своєї дизайнерської розробки.

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після виконання проекту учні зможуть:

          спостерігати:
     -	красу форми, її пропорції, силует, пластику, об'єм (єдність зовнішньої форми та внутрішнього змісту);
          порівнювати:
     -	особливості  характеру, одягу, предметного світу тощо;
         уміти:
    - стилізувати реальні форми у декоративні, умовно-графічні; 
    - створювати орнаменти різних видів; 
    - використовувати художньо-виразні засоби прикладної графіки (орнамент);
    - трансформувати та моделювати форми предметів на основі природних форм;
    - використовувати конструктивні зв’язки форми та матеріалів;
    - представити результати творчої роботи у вигляді дизайну одягу з використанням стилізованого зображення
       висловлювати судження про:
           - види орнаментів, символіку кольору, доцільність використання стилізованих зображень для декорування;
          аналізувати:
    - результати власної роботи, досягнення та недоліки, визначати шляхи вдосконалення;
          дотримуватися правил:
    - техніки безпеки при користуванні інструментами, матеріалами;
         виявляти готовність:
    - до використання набутих предметних компетенцій у процесі творчої самореалізації.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Проведення обговорення та опитування учнів щодо актуалізації та визначення рівня попередніх знань та умінь для того, щоб визначити якими навичками володіють учні до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності(наприклад, презентації або демонстрування робіт митців). Учні використовують набуті знання та аналіз природної форми для створення власних ескізів, уміння порівнювати декілька різних форм для того, щоб створити власний творчий проект на основі робробленого зображення. Опитування та коригування відповідей використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням правильно розуміти нові поняття теми та розвивати власні судження та самостійне викладення набутих знань. Для цього використовується така форма оцінювання як "Асоціативний кущ" АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ.Індивідуальні консультації та перегляд ескізів проводиться впродовж всієї роботи над самостійним завданням. Учні можуть керуватися контрольним списком презентації Контрольний список презентаціїходу результатів форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для визначення власного оцінювання своєї роботи та отримання відгуку про результат з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту Форма оцінювання презентації, а також ґрунтуючись на захисті творчих робіт. В кінці роботи над проектом обговорюються учнівські роботи та демонструються кращі роботи, які узгоджують усі діти під керівництвом вчителя.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні приймають участь у обговоренні нового матеріалу, яке вчитель супроводжує контролюючими вправами, орієнтованими на поняття, які знадобляться учням для завершення проекту. Вчитель організовує проводження дискусії, під час якої діти за бажанням висловлюють свої думки та показують, наскільки вони володіють матеріалом та можуть ним оперувати. У роботі над проектом учні використовують критерії оцінювання проекту. В спеціально відведений час вони використовують для роботи у групі, за якою спостерігає вчитель. Він визначає кому потрібна допомога та додаткове навчання. Перш, ніж почати проектну діяльність з учнями, учитель демонструє свою презентацію Учительська ПРЕЗЕНТАЦИЯ по стилизации!!!, що допомагає учням закріпити отримані знання та оцінити переваги навчання за методом проектів.Після проведення дослідження учні готуються до презентації Учнівська ПРЕЗЕНТАЦИЯ по стилизации!!! та захисту результатів своєї роботи, використовуючи при цьому критерії оцінювання презентацій та навчальних статей Учнівська wiki-стаття "Орнамент в декоративному мистецтві". В ході своєї роботи учні шукають інформацію щодо стилізованих зображень в Інтернеті та створюють на її основі опитувальник опитувальник для однокласників Опитувальник "Стилізація та геометрична подоба зображення природних форм, предметів". На етапі завершення проекту вчитель оцінює учнівські роботи, демонструючи найкращі. Проводиться опитування учнів для того, щоб визначити, як учні зрозуміли тему.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Колотуша Євгенія

Фах, навчальний предмет

Образотворче мистецтво

Навчальний заклад

Конотопська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 ім.Григорія Гуляницького

Місто\село, район, область

м.Конотоп

Контактні дані

kolotuwa@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.12-26.08.12

Місце провведення тренінгу

Конотопська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 ім.Григорія Гуляницького

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна