Портфоліо Коваль Галини Василівни з теми "Ох, цей вже квадратичний світ!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Квадратні рівняння

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Історія, інформатика

Вік учнів, клас

13-15 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Рівняння в шкільному курсі займають провідне місце. На їх вивчення відводиться більше часу, ніж на будь-яку іншу тему шкільного курсу математики. Навчальний проект призначений для розширення знань про способи розв’язання квадратних рівнянь. Уміння розв’язувати квадратні рівняння необхідне не тільки на уроках математики, а й на уроках фізики, хімії, тощо. Більшість практичних завдань реального світу теж зводиться до розв’язку квадратних рівнянь. Вміння швидко, раціонально і правильно розв’язувати квадратні рівняння полегшує проходження багатьох тем курсу математики.

План вивчення теми

План вивчення теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту потрібно встановити опорні знання учнів. Це можна зробити шляхом опитування під час вступної презентації вчителя, заповнення таблиці ЗХД, роботи з хмарою тегів, яка містить ключові слова теми.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

В ході виконання проекту проводиться поточне оцінювання для координації роботи учнів, контролю правильності виконання досліджень. Вчитель пропонує учням розгадати кросворд, скласти карту знань, заповнити організаційну діаграму.

Метою підсумкового(вихідного) оцінювання є отримання учнями оцінок продуктів діяльності, які вони оформили під час роботи над проектом. Це досягається спільними зусиллями вчителя і учня. Учні заповнюють форми з критеріями оцінювання:самооцінювання роботи в групі, критерії оцінювання роботи групи, критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті; виставляють оцінки собі, учасникам інших груп, проходять вихідне тестування. Підсумкова оцінка є середнім арифметичним оцінок по всім пунктам.


Оцінювання знань учнів
Поточна перевірка знань учнів
Кросворд
Карта знань
Графік виконання завдань групами
Самооцінювання роботи в групі
Критерії оцінювання роботи групи
Критерії оцінювання презентації
Критерії оцінювання публікації
Критерії оцінювання блогу
Критерії оцінювання вікі-статті
Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя

До роботи над проектом

І етап Підготовчий

Учитель формулює назву проекту; основні, проблемні, змістові питання, розробляє план реалізації проекту, дидактичний матеріал, критерії оцінювання діяльності учнів і кінцевих продуктів проектної діяльності(), створює мотиваційні матеріали(буклет для учнів і презентацію), розробляє дидактичні матеріали.

Буклет вчителя.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
сторона 1
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
сторона 2


Презентація вчителя.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд1
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд2
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд3
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд4



Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд5
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд6
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд7


ІІ етап Організаційно-мотиваційний

На початку проекту, в ході вступної презентації проводиться фронтальне опитування учнів для виявлення опорних знань. В ході цього опитування учням задаються запитання про рівняння, способи їх розв’язування, перевірку, означення квадратного кореня. Ці знання є ґрунтом для вивчення навчальної теми «Квадратні рівняння». Проводиться мозковий штурм при перегляді хмари тегів, учні розпочинають заповнення таблиці «ЗХД». Таким чином встановлюються інтереси, прагнення та сподівання учнів. Також учням оголошуються теми дослідження і критерії оцінювання робіт.

Заповнюючи форму інтересів клас об'єднується у 3 групи. Кожна група має створити власне середовище для спілкування між собою: google-група "Історики",google-група "Практики",google-група "Науковці".

Клас об'єдную у 3 групи:
Історики
Практики
Науковці

ІІІ етап Конструктивний

На даному етапі учні розпочинають збір та обробку інформації з навчальної теми. У кожного учасника групи має бути чітко обговорене завдання, яке б містило в собі якнайбільше різноманітних видів діяльності. Під час збору інформації учні використовують Інтернет. Тому на початку потрібно опрацювати з ними пам’ятку «Робота в Інтернеті». Після закінчення етапу збору інформації учні консультуються з вчителем, вносять зміни до макету продукту діяльності групи. Після консультації вчителя інформація оформлюється в тому вигляді, який обрала для себе група(вікі-стаття, презентація, брошура, блог). В процесі оформлення своїх робіт учні використовують як приклад роботи, які створив вчитель. Але потрібно пам’ятати, що дані роботи не можуть бути ідентичними.

Під час даного етапу проводиться декілька перевірочних робіт з метою виявлення прогалин в знаннях, набутих учнями. Використовуються для цього різноманітні дидактичні матеріали(кросворд, карта знань, організаційна діаграма, гра "Види квадратних рівнянь", гра "Коефіцієнти квадратного рівняння", гра "Знайдіть корені квадратного рівняння" ).

В ході проекту учні групи Історики повинні дослідити історію відкриття і розвитку квадратних рівнянь. Кінцевим продуктом роботи цієї групи має стати брошура на тему: «Сиві давнини або історія розвитку квадратних рівнянь» та оформити учнівський блог, в який помістити ребуси з прізвищами вчених і цікаві задачі.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Виконуючи проект, учасники групи Практики мають встановити роль квадратних рівнянь в інших науках. Результати своєї роботи учні мають подати у вигляді учнівської вікі-статті Учнівська вікі-стаття "Практичне використання квадратних рівнянь".

Учасники групи Науковці мають довести і показати можливість усного розв’язку квадратних рівнянь і результати показати у вигляді мультимедійної презентації Способи розв'язування квадратних рівнянь.

Для того, щоб контролювати хід виконання дослідження учнями, обговорення, спілкування створюються google-групи:google-група "Історики",google-група "Практики",google-група "Науковці"

На цьому етапі використовую мережевий опитувальник «Квадратні рівняння».

IV етап Презентаційно-оціночний

На підсумковій конференції учні захищають отримані результати, презентують іншим групам продукти роботи групи. Оцінюють роботу інших груп і свою власну за допомогою оціночних форм: самооцінювання роботи в групі, критерії оцінювання роботи групи, критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті. Виконують контрольну роботу.

Приклади продуктів дослідницької діяльності:


google-група "Історики"
google-група "Практики"
google-група "Науковці"

Дидактичні ігри:

Види квадратних рівнянь
Коефіцієнти квадратного рівняння
Знайдіть корені квадратного рівняння

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коваль Галина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Знам'янка, Кіровоградська область

Контактні дані

galinakoval1960@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-грудень 2013 року

Місце проведення тренінгу

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна