Портфоліо Карася Андрія з теми "Проектування професійного успіху-моя майбутня професія"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:23, 29 березня 2013, створена Куфлєй Марина (обговореннявнесок) (Навчальний заклад)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проектування професійного успіху

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: технології(академічний рівень), другорядний: інформатика.

Вік учнів, клас

11 клас (15-16 років)

Стислий опис проекту

На уроках технологій учні вивчають тему «Проектування професійного успіху» в процесі навчання вони знайомляться з представниками різних професій шляхом заздалегідь підготовлених доповідей - презентацій, проходять психологічні-профорієнтаційні методики, метою яких є виявлення необхідних здібностей та хисту для оволодіння певною професією, аналізують власні якості на якості які притаманні обраному фахівцю, аналізують: ринок праці-центр зайнятості Харківської області, наявність ВНЗ у регіоні, що готує обраного фахівця, наприкінці вивчення теми учні складають мультимедійну презентацію на тему «Моя майбутня професія»

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків роботи та перегляду продуктів діяльності учня. Регулярно ведеться контроль дослідження, а наприкінці першого етапу здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінюватися, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм та таблиць 3-Х-Д створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм, рефлексія в учнівськім блозі


Форма оцінювання презентації

Критичне оцінювання блогу

Контрольний список сомоспрямування у навчанні

Критичне оцінювання веб

Форма оцінювання дослідження

Діяльність учнів та вчителя

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Успішна людина ,хто вона? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Учні презентують заздалегідь приготовлені доповіді.

Оголошуються тематичні запитання: Дайте визначення поняттю успіх, кар’єра? Назвіть принципи та правила кар’єрної стратегії? Назвіть фактори що впливають на кар’єрний зріст? Охарактеризуйте поняття професіонал?

Вчитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти . Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з’ясовують навчальни потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми. Учням необхідно засвоїти знання з теми «Проектування професійного успіху» шляхом ознайомлення з представниками різних професій, впродовж вивчення теми проходять профорієнтаційні вправи метою яких є виявлення хисту до оволодіння певної професії, та виявлення якостей та особливостей характеру необхідних представнику даної професії, складають план дії для реалізації проекту, обґрунтовують зібрану інформацію на основі чого була обрана певна спеціальність та учбовий заклад для подальшої професійної освіти. Аналізують пропозиції на ринку праці по Харківській області. Оформлюють мультимедійну презентацію та текстовий документ.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


Вступна презентація вчителя:

Поточна презентація

Опитувальник

Заздалегідь заготовлені доповіді учнів,

Заздалегідь заготовлені доповіді учнів


Профорієнтаційні методики

Профорієнтаційні методики

Профорієнтаційні методики

Профорієнтаційні методики

Приклад вчительського проекту:


Приклад проекту учнів

Приклад проекту учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Андрій Карась

Фах, навчальний предмет

Вчитель економіки.

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №136 ім. Героя Радянського Союзу П.Д. Говоруненка

Місто\село, район, область

м. Харків, Ленінський район,вул. Котлова, буд. 39

Контактні дані

andreykaras1987 на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25-29 березеня 2013

Місце проведення тренінгу

Харківська гімназія № 152

Тренери

Хлистова Світлана Павлівна, Куфлей Марина Миколаївна