Відмінності між версіями «Портфоліо Зелінської Тетяни Антонівни з теми "ВІЛ,СНІД не вирок"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
(Тренери)
 
Рядок 103: Рядок 103:
 
Желязкова  Світлана  Анатолівна
 
Желязкова  Світлана  Анатолівна
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
[[Категорія:Банк проектів]]
+
[[Категорія:Основи здоров'я]]

Поточна версія на 13:24, 23 серпня 2012

Назва проекту

ВІЛ/СНІД не вирок

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я, cоціальні чинники здоров’я підлітків. Бііологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Соціальні чинники здоров’я підлітків. Наркоманія й ВІЛ- інфікування

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Розробка проекту пов’язана з вивченням теми з предмету» Основи здоров’я» у 7класі «Соціальні чинники здоров’я підлітків. Наркоманія й ВІЛ- інфікування». Проект передбачає засвоєння та вдосконалення учнями основних знань щодо безпечної поведінки в соціумі, виховання терпимого ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, засвоєнню навичок безпечного спілкування з ВІЛ-інфікованими. Він направлений на розвинення навичок 21ст.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Сформувати поняття про соціальні чинники здоров’я і безпеки підлітків, соціальні чинники ризику для здоров’я в найближчому оточенні підлітків. Виховувати негативне ставлення до наркоманії як соціального явища.Інформувати підлітків про шляхи ВІЛ-інфікування, особливості поширення ВІЛ-інфiкування серед молоді в Україні. Прищеплювати тол ВІЛ-інфiкованих.

Учень називає: — основні положення законодавства України щодо ВІЛ/СНІД; наводить приклади: — впливу здорового способу життя на поведінку підлітків; — впливу сім’ї, друзів на формування здорового способу життя підлітків; розпізнає ознаки: —захворювання на СНІД; характеризує: — особливості поширення ВІЛ-інфікування в Україні; — дані щодо ВІЛ-інфікування молоді в Україні; пояснює: — важливість для здоров’я відмови від вживання наркотичних речовин; розуміє: — необхідність відмови від шкідливих звичок, куріння, вживання алкогольних та наркотичних речовин; дотримується правил: — здорового способу життя; — поведінки в молодіжному середовищі.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту: щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі використовуються опитування та метод мозкової атаки. Метод «З-Х-Я--Д» (Знаю – Хочу дізнатися –Як дізнатись?- Дізнався) добре спрацює на етапі відслідковування прогресу у навчанні учнів. Також слід вести контрольний список для презентації, контрольний список для інформаційного бюлетеню,, контрольний список: вклад в групову роботу, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. Для того,щоб діти мали інструменти для самооцінювання, кожному учаснику проекту слід вести «Журнал дослідження» в системі роботи над вивченням теми.Гарним інструментом моніторингу просування учнів по темі для вчителя стане поетапна рефлексія.Заключним етапом роботи є захист проекту та тестування.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом: Представлення батькам учнів короткої інформації про проектний метод (інформаційний бюллетень) навчання та отримання від них згоди на роботу дітей в Інтернеті. 1етап — Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації та ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи можна перемогти віруси? Запропонуйте учням подумати самостійно над запитанням, а потім обговоріть їх відповіді. Ознайомте учнів з темами для досліджень; формами для захисту учнівських робіт і критеріями оцінювання робіт.

2 етап — Об’єднайте учнів у групи за інтересами. Методом мозкового штурму визначте можливі теми для проведення досліджень. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони запропонують. Учні - Розробляють план роботи в кожній групі; - Обирають лідера та розподіляють обов’язки; - Добирають потрібну інформацію з інформаційних джерел; - Описують хід роботи в журналі досліджень.

3 етап — Виконання проекту. Учні проводять соціологічне дослідження з ключового та тематичних питань проекту: - Обробка одержаних результатів - Оформлення результатів Робота над створенням інформаційного бюлетеню для висвітлення ходу підготовки до проведення заключної конференції та дискусії з ключового питання : - Створення структури бюлетеню - Пошук інформації для бюлетня - Розміщення інформації та елементів оздоблення в бюлетні - Випуск бюлетеню Робота над презентацією для ілюстрації виступу під час заключної конференції та дискусії з ключового питання - Відбір інформації, що буде найповніше доводити гіпотезу з ключового питання - Створення презентації у PowerPoint Учитель - координує роботу груп, - виконує роль консультанта.

4 етап - Захист проекту та дискусія з ключового питання. - Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми - Доповнення та відповіді на питання з боку опонентів. - Формулювання висновку

5 етап - Підведення підсумків Учитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької роботи та їх участі в проекті, проводить тестування та виставляє оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зелінська Тетяна Антонівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії,природозновства та ОБЖ

Навчальний заклад

ОЗОШ № 113

Місто\село, район, область

м. Одеса,Суворовський район

Контактні дані

Адреса школи: м.Одеса, вул.Чорноморського,7. тел.:723-32-16

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-24 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ № 113

Тренери

Желязкова Світлана Анатолівна