Портфоліо Заворітньої Катерини з теми "Історія розвитку обчислювальної техніки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:20, 25 січня 2013, створена KatyaZavoritnya (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Історія розвитку обчислювальної техніки"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Історія розвитку обчислювальної техніки» курсу інформатики за 9 клас. Основний вид діяльності – групова робота. Можливі учнівські ролі – журналісти, статистики, дослідники, історики. Продукт діяльності – презентація, блог, вікі-стаття.

Модуль 9. Проект реалізується у 9 класі за темою «Історія розвитку обчислювальної техніки». Учні здійснюють дослідження використовуючи підручник для 9 класу, науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розраховано на 1 тиждень. На початку проекту вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою таблиці ЗХД, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з ключовим, тематичними та змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів. Кожна група має своє тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх (розробити «комп’ютер майбутнього». Захист учнівських робіт.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для оцінювання навчальних досягнень учнів під час проекту використовую тестування впродовж вивчення всієї теми для контролю над правильними знаннями учнів і чи правильно вони розуміють Основне запитання теми і інші важливі проблеми. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці ЗХД. В процесі роботи над блогом (віккі-статтею) учні створюють публікації та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потреби скерувати їхнє дослідження у потрібному напрямку. На різних етапах проведення та реалізації проекту, учні використовують план своєї діяльності. На захисті робіт учні оцінюють як самі себе (само оцінювання з використанням Форми само оцінювання), так і вчитель, котрий керується своєю Формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн опитувальник знань учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель створює План вивчення теми. Готує презентацію для виявлення уявлень і інтересів учнів, в якій ставить проблемне питання, формується мотивація роботи над проектом, відбувається розподіл завдань для груп.

Ознайомлення з проектом. І етап - Навчальна тема починається з ознайомлення учнів з вступною презентацією вчителя, за допомогою презентації визначається рівень знань учнів по даній темі.

ІІ етап – Робота над навчальним проектом починається з того, що перед учнями ставляться проблемні запитання, визначаються теми досліджень, створюється позитивний емоційний настрій. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями оцінки діяльності над проектом. Визначають цілі і завдання проекту.

ІІІ етап – Учні повинні дослідити: 1 група – «Історики» Які історичні тенденції впливали на розвиток комп’ютерних пристроїв? знайти історію виникнення, картинки найдавніших ЕОМ до сучасних, вчених-дослідників та їх портретів від початку створення до сьогодення. Складаємо таблицю та будуємо діаграму. 2 група – «Статистики» Які пристрої використовувало людство до появи перших комп’ютерів?

3 група – «Дослідники» Історія обчислювальних пристроїв - з минулого в майбутнє. Роблять опитування серед школярів, через мережу Інтернет, графік, таблиці роблять висновок.

Вчитель дає учням список рекомендованих використаних джерел, або учні шукають це самостійно. Використовують різні стратегії щодо плагіату.

Електронну пошту будуть використовувати різні групи учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заворітня Катерина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики.

Навчальний заклад

Іванівська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів

Місто\село, район, область

Кіровоградська область, Долинський район, село Іванівка

Контактні дані

Zavoritnya18@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-23 січня 2013 року

Місце проведення тренінгу

КОІППО ім. В.Сухомлинського

Тренери

А.В.Скрипка, О.В.Литвиненко, Л.С.Голодюк