Портфоліо Жирова Вікторія

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:03, 12 червня 2015, створена Vika Zhirova (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Український рушник – народний оберіг"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

вчитель початкових класів,інформатика

Вік учнів, клас

9-10 років,3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконується в рамках програми вивчення предмету Трудового навчання в початкових класах. Під час роботи над проектом учні розширять свої знання, Дізнатися якомога більше про український вишиваний рушник,визначити роль та значення рушника у побуті,звичаях,традиціях українського народу. Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, дізнаються про щось нове, робити висновки, розвивати творчі здібності, уяву. Будуть працювати в групах. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою. Результатами дослідження учні поділяться за допомогою учнівського блогу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Автор Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте Ім’я, по-батькові та прізвище Жирова Вікторія Вікторівна Назва навчального закладу Богданівська ЗШ І_ІІІст. Місто, село, район, область с.Богданівка, Павлоградський район, Дніпропетровська область Відомості про тренінг Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг Дати проведення тренінгу 8.06-20.06.2015 Тренери Пазіна Наталія Вікторівна Місце проведення тренінгу Богданівська ЗШ І-ІІІст. Опис навчальної теми Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу. Назва Український рушник – народний оберіг Стислий опис Модуль 2: Проект виконується в рамках програми вивчення предмету Трудового навчання в початкових класах. Під час роботи над проектом учні розширять свої знання, Дізнатися якомога більше про український вишиваний рушник,визначити роль та значення рушника у побуті,звичаях,традиціях українського народу. Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, дізнаються про щось нове, робити висновки, розвивати творчі здібності, уяву. Будуть працювати в групах. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою. Модуль 9: Проект призначений для учнів 3 класу. В процесі роботи учні дізнаються, що таке рушник та його місце у побуті ,звичаях та обрядах, дізнаються, «для чого» він потрібен та де його використовують. Цей проект познайомить дітей з обрядами та звичаями України. Завдяки цьому проекту діти опанують базові форми; навчаться розвивати уяву, мислення і поповнять словарний запас. Даний проект дозволяє побачити цінність рушника та його різновид. Предмет, навчальна тема Трудове навчання Клас (вікова категорія) Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів. Для учнів 3 класу,9- 10 років. Приблизний час вивчення теми Модуль 2: 2 тижні,з 8.06-20.06.2015 Модуль 9: 2 тижні

Освітні засади Державні освітні стандарти Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів. формування уявлення про предметно-перетворювальну діяльність людини, світ професій, шляхи отримання, зберігання інформації та способи її обробки; здатності до формулювання творчих задумів, усвідомленого дотримання безпечних прийомів роботи та користування інструментами і матеріалами;

розвиток пізнавальної, художньої і технічної обдарованості, 

технічного мислення у процесі творчої діяльності, навичок ручних технік обробки матеріалів, уміння користуватися технічною термінологією, художньою та графічною інформацією, вміння працювати з комп'ютером;

 виховання готовності до вирішення побутових питань шляхом 

застосування алгоритмів виконання технологічних завдань та навичок технологічної діяльності у практичних ситуаціях. Навчальні програми Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.

Ручні техніки обробки матеріалів;

Технічна творчість Ознайомлення з інформаційно – комунікаційними технологіями Самообслуговування; Декоративно – ужиткове мистецтво. Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі. Познайомляться використанням рушника на Україні;

узнають при яких обрядах використовують рушник та про традиціїї; 
навчаться розрізняти види рушників та їх декорування; 
навчаться порівнювати де який рушник використовується; 

Основні запитання Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях. Ключове запитання Чи є рушник оберегом? Тематичні запитання Які кольори можуть бути на рушнику? Які узори є на давніх вишитих рушниках? У яких обрядах використовують рушник? Змістові запитання Що таке рушник? З яких часів Цінують рушник на Україні? Чи використовують рушники у наш час? План оцінювання o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту. o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи. o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання та Стислого опису оцінювання. Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом - Ввідна презентація. - Буклет для батьків. Презентація Основних запитань Консультації

Самостійна робота з Формами оцінювання (самос - та взаємооцінювання)

Захист проекту (демонстрація презентації,сайту. блогу) Форма оцінювання публікації, презентації (продукту) Форма оцінювання звіту дослідницької роботи Таблиці З-Х-Д. Стислий опис оцінювання Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за допомогою форми оцінювання сапоспрямування. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою Опитувальника . Протягом всього періоду виконання досліджень та оформлення звітів проводжу індивідуальні консультації. Використовую їх для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Надаю учням Контрольний список для оцінювання блогу , Форму оцінювання мультимедійної презентації . Учні оцінюють себе за допомогою Контрольного списку: вклад в групову роботу. Під час захисту робіт вчитель оцінює їх за наданими учням формами Учні оцінюють свою роботу та роботу своїх однокласників за допомогою Форма оцінювання звіту дослідницької роботи, проводять рефлексію, заповнюють останній стовпчик таблиці З-Х-Д.

Методичні засади Попередні знання та навички На початок роботи над проектом учні повинні знати:

Що таке рушник?

Де його використовують? вміти: Вміти розрізняти рушники для різних обрядів Мати навички:

роботи в команді; 
працювати самостійно

Діяльність учнів та вчителя o Модуль 3: при вивченні теми учні самостійно знаходять матеріал про рушник та роблять презентації; o Модуль 4: Вступна презентація допоможе з’ясувати учням їх навчальні потреби учнів. o Модуль 5 і 6: Учні всі матеріали шукають в інтернеті та використовують їх для свої робіт. o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи учні продивилися уважно цю роботи ,продивилися структуру та приступили до виконання своєї роботи. Модуль 8:Оцінювання учнівських ролбіт проходить вербально. Модуль 9: Завдяки цій проділаній роботі учні поглибили свої знання,навчилися самостійно користуватися інтернетом та робити презентації. o Модуль 10: Учня було надано всі вказівки та інструкції по роботі. І етап – Підготовчий Перед початком роботи над проектом вчитель:

 Вчителю потрібно разом з батьками учнів переглянути буклет про метод навчальних проектів та о знайомити з навичками 21 століття; перевірити, чи батьки учнів знають, як шукати відомості в мережі Інтернет, зберігати їх та документувати; здійснити роботу з батьками та учнями щодо пошуку та оцінювання ними веб - ресурсів та дотримання законів про авторське право переглядаючи презентацію про авторське право та відповідаючи на питання тесту «Авторське право»; переконатися, що учні за допомогою батьків мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд), мають навички створювати презентації, блоги, та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має. 

ІІ етап – Мотиваційний 1. Вчитель пропонує учням фасилітацію та ввідну презентацію та ставить перед учнями ключове питання, проводить попереднє тестування, а потім під час проведення мозкового штурму відбувається обговорення його результатів. 2. Учні формують 3 груп, кожна з котрих буде працювати в однієї площині проекту; обирають спосіб представлення результату своєї роботи. 3. Вчитель повідомляє, що створено блог проекту на якому учням необхідно пройти опитування.


ІІІ етап – Конструктивний 1.Учні, ознайомившись зі своїми тематичними та змістовними питаннями, протягом першого тижня займаються пошуком відомостей, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують форми оцінювання самоспрямування у навчанні.

2.Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, в тому числі через сайт проекту, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням.

3.Учні демонструють в групі перші власні презентації, оцінюють їх за формою оцінювання, розміщують їх на блозі.

 Групи виділяють та систематизують інформацію, планують проектний продукт. Оформлюють роботу та відпрацьовують презентацію (показ і усне представлення власного міні-проекту), створюють блог. Вчитель надає учням Контрольний список для оцінювання блогу . 

ІV етап – Кінцевий 1.Учні демонструють та захищають свій проектний продукт блог та презентацію. 2.Вчитель оцінює захист учнями теми, ставить запитання до виконаної роботи (повертається до ключового запитання), підводить підсумки досліджень учнів. 3.Учні оцінюють свою роботу та роботу інших дітей за допомогою Форма оцінювання звіту дослідницької роботи, проводять рефлексію.

Диференціація навчання Учні, що мають проблеми у навчанні Додаткове консультування, диференційовані завдання, аркуш оцінки на кожному етапі роботи за зразком, треба зробити зроблено/не зроблено, чому, які заходи прийняті. Обдаровані учні Самостійні дослідження (додаткові завдання, що вимагають глибшого розуміння матеріалу). Матеріали та ресурси Технічне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Фотоапарат 1 Комп’ютер (и) 1 Цифровий фотоапарат 0 DVD - програвач 1 Доступ до Інтернету 1 Лазерний диск 1 Принтер 0 Мультимедійний проектор 0 Сканер 1 Телевізор 0 Відеомагнітофон 0 Відеокамера 0 Обладнання для відео конференцій 0 Інше

Програмне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями 0 Програма для створення публікацій 0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на компакт-диску 0 Програма для роботи із зображеннями 0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом 0 Програма для розробки веб-сторінок 0 Програма для роботи з текстами 0 Інше

Друковані матеріали Підручники, посібники, художня література, довідники, енциклопедії, інструкції тощо. Обладнання та канцтовари типові Інтернет ресурси http://svitppt.com.ua/downloadFile.html?id=4864 https://cloclo6.datacloudmail.ru/weblink/get/f5e509cc72a9/rushnik-yak-simvol-ukra%D1%97ni.rar?x-email=undefined

Інші ресурси вчителі початкової школи, учні початкових класів, батьки

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жирова Вікторія

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Богданівка,Павлоградський район,Дніпропетровська область

Контактні дані

zhirova.vikka@gmail.com

Відомості про тренінг

тренінг"навчання для майбутнього 10 версія"

Дати проведення тренінгу

08.06-20.05.2015

Місце проведення тренінгу

Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.

Тренери

Пазіна Наталія Вікторівна