Відмінності між версіями «Портфоліо Дідик Руслани з теми "Точка опори"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Тренери)
 
Рядок 93: Рядок 93:
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 19:14, 17 червня 2013


Назва навчальної теми

Точка опори

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Цей навчальний проект розроблений для учнів 8 класу з фізики по темі «Взаємодія тіл. Прості механізми». Під час проекту учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу, проводять відповідні вимірювання та обчислення, організовують пошук приладів, інструментів, які ґрунтуються на базі простих механізмів та конструюють простий механізм. Проводять аналіз розрахунків щодо правила моментів та проводять опитування щодо використання простих механізмів на своїй кухні серед однолітків і заповнюють таблицю щодо використання важелів в побуті, техніці, природі, навчаються працювати у групах та пристосовуються до різних ролей та рівнів відповідальності. Результатом роботи учнів стане свято «Важіль: вчора і сьогодні», на якому діти продемонструють знаряддя праці людини, які використовувалися в минулому та створені власноруч прості механізми.

План вивчення теми

план вивчення теми Точка опори

Навчальні цілі

o Розвинути навички власного розуміння навчання та його використання в житті

o Сформувати навички та вміння вчитися виділяти головні завдання та здійснювати їх без зовнішнього стороннього нагляду

o розвинути навички вчитися ефективно використовувати свій час та розподіляти своє навантаження

o сформувати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, належно використовувати цифрові технології, та комп’ютерні технології як інструмент для спілкування та оцінювання інформації

o Спрямувати учнів здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблем, порівнювати та протиставляти використання простих механізмів

o Розвивати вміння працювати з інструкціями

o Сформувати навички усного спілкування, та за допомогою мультимедіа-засобів

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання. а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання роботи та мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів за допомогою Журналу оцінювання. Учні використовують форму оцінювання блогу, для самооцінювання свого проекту. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 етап

Вчитель пропонує прийняти участь у проекті та розповсюджує буклет про метод проектів, а також показує Вступну презентацію. Учням пропонується пройти ЗХД, для діагностики знань учнів та їхнього потенціалу. Учні заповнюють асоціативний кущ та опитування, завдяки чому вчитель бачить вхідні знання учнів Бажаючі учні об’єднуються в групи «чарівники», «маги» за порадою вчителя. Діти ознайомлюються із завданнями даного проекту, а також із критеріями оцінювання. Вчитель роздає учням форму оцінювання проекту і проводить її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Запропоновує учням використовувати Форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання.

2 етап

У кожній групі учні розподілять обов’язки між собою, кожна група має зібрати інформацію щодо даної теми, узагальнити її, обрати форму представлення своїх досліджень та створити блог по темі. Вчитель роздає учням контрольний список для усного виступу або контрольний список для блогу в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговорює з учнями Контрольні списки і просить їх використовувати ці списки для моніторингу свого прогресу під час роботи над проектами. Учні мають обговорити в малих групах кому з їх спільноти можуть бути корисними результати їх проектних досліджень і для якої цільової аудиторії вони готуватимуть презентації та інформаційні бюлетені/блог, щоб врахувати її потреби.

Перша група досліджує , які важелі використовуються в побуті, в природі , а друга група – в шкільній майстерні та техніці та заповнюють Таблицю використання важелів.

Дві групи проводять вимірювання та розрахунки моментів сил відповідно у своїх квартирах на дверях ручок і встановлюють чому ручку дверей розташовують ближче до краю? Впродовж роботи над проектом учням буде корисна презентація-фасилітація, яку запропонує вчитель.

Свої висновки записують на блозі,

3 етап

Вчитель проводить консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснює , як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

Учні та вчитель заповнюють контрольні списки для оцінювання впродовж проекту різних видів діяльності. Підсумовуються результати в Журналі оцінювання.

4 етап

Учні завершують своє дослідження, і демонструють прилади простих механізмів, які були зібрані впродовж проекту. Також завершують створення свого виду простого механізму.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Руслана Дідик

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

Зарічанська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Заріччя, Надвірнянський рацон, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

email: Ruva_rn@i.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06. - 15.06.2013 р.

Місце проведення тренінгу

м. Івано-Франківськ

Тренери

Орлова Тетяна Георгіївна, Манько Надія Миколаївна