Відмінності між версіями «Портфоліо Дуганцевої Олени Олексіївни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 12 проміжних версій цього учасника)
Рядок 21: Рядок 21:
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
  
 
+
[https://docs.google.com/document/d/13Aa0kX5YyfpyEQ5Czmfn-La0fT6xIFDt7fDAGh7PXJ0/edit План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
  
  
 +
 +
Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше  оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Інтернет», та таблиці З-Х-Д.
 +
Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картки успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено [https://docs.google.com/document/d/1rfGMycKTRrKnyaBa4nEujLDFDgjjOFm8dDyc21z4weU/edit графік оцінювання]. Учні використовують розроблену  [https://docs.google.com/document/d/1_aoZzTFSTmOtfoXxNYlnqljxsDXVVSg5yT6Df6d9-_M/edit форму оцінювання презентації] для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
  
  
 
+
Перед початком роботи над проектом учні знайомляться з [https://docs.google.com/document/d/1Wy3mOrk9RUoTmzQBQ1J21jhOI70YNfTxWv7Z7kG9heA/edit буклетом вчителя], якbq допомагає їм у плануванні роботи над проектом та його виконанням.
 +
На першому занятті проводиться вхідне оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, яка виявить знання учнів щодо життя тварин і поставить завдання для подальшої роботи в групах. В таблиці ЗХД учні відповідають на питання: «Як зміни в природі восени впливають на зміни в житті тварин ?»  Вчитель демонструє [https://docs.google.com/presentation/d/14LtAT7GULK6jxyQfKcGg5lpmSymBi2W2LQRFjlW0Yx8/edit#slide=id.p3вступну презентацію] та проводить мозковий штурм за змістовими питаннями .
 +
Учні об’єднуються в групи за допомогою улюбленої квітки. Учні досліджують як готуються до зими різні групи тварин.
 +
група «Дикі звірі»
 +
група «Птахи»
 +
Учні планують свої дії по роботі самостійно, складають план. Вчитель перевіряє та спонукає роботу учнів на кожному етапі, відслідковує прогрес у навчанні згідно розроблених форм оцінювання, надає консультації, пропонує перелік друкованих видань і сайтів для збору необхідної інформації.
 +
Вчитель обов’язково проводить інструктаж по роботі з комп’ютером.
 +
Протягом підготовки проекту діти дають відповіді на запитання мережевого  опитувальника. Протягом проекту учні виконують самостійні роботи, проводять самооцінювання, керуючись формою оцінки дослідження та контрольним списком.
 +
Аналізуючи власні дослідження, учні формують уявлення про взаємозв’язок живої та неживої природи.
 +
На завершальному етапі учні захищають свою роботу у вигляді[https://docs.google.com/presentation/d/1M9B4RclaIHAzaSiWi2SVGvv3ZTaeSQa5OInnIKSKrKQ/edit учнівської презентації], у якій висвітлюють результати власних досліджень та етапи роботи.
 +
З метою диференціації навчання вчитель використовує [https://docs.google.com/document/d/17N_A6CDR42_IN_6oPY6mcBUEs6mSvTYwm3KGvLb7YNk/edit фасилітацію], або пропонує учням для створення [https://docs.google.com/document/d/1z7f5c5GcsSsuTTePXP847mwatZkP-FJX-evVaySEs7s/edit шаблон буклету].
 +
Після обговорення результатів вчитель повертається до ключового питання проекту. В результаті обговорення та аналізу результатів дослідження весь колектив приходить до висновку про зміни в природі восени.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 
+
Олена Олексіївна Дуганцева
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 
+
вчитель початкових класів
 
+
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
  
 
+
Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 15
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
Рядок 52: Рядок 65:
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
 
+
eadugantseva@gmail.com
+
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 18:40, 21 вересня 2017


Назва навчальної теми

Як тварини готуються до зими?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство (читання, інформатика)

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 2 класу (7-8 років). Учні будуть проводити дослідження на основі різних ресурсів, доступних учням, особливостей підготовки до зими різних груп тварин. Роботу будуть проводити в групах. Результати будуть представлені в вигляді презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Інтернет», та таблиці З-Х-Д. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картки успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учні знайомляться з буклетом вчителя, якbq допомагає їм у плануванні роботи над проектом та його виконанням. На першому занятті проводиться вхідне оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, яка виявить знання учнів щодо життя тварин і поставить завдання для подальшої роботи в групах. В таблиці ЗХД учні відповідають на питання: «Як зміни в природі восени впливають на зміни в житті тварин ?» Вчитель демонструє презентацію та проводить мозковий штурм за змістовими питаннями . Учні об’єднуються в групи за допомогою улюбленої квітки. Учні досліджують як готуються до зими різні групи тварин. група «Дикі звірі» група «Птахи» Учні планують свої дії по роботі самостійно, складають план. Вчитель перевіряє та спонукає роботу учнів на кожному етапі, відслідковує прогрес у навчанні згідно розроблених форм оцінювання, надає консультації, пропонує перелік друкованих видань і сайтів для збору необхідної інформації. Вчитель обов’язково проводить інструктаж по роботі з комп’ютером. Протягом підготовки проекту діти дають відповіді на запитання мережевого опитувальника. Протягом проекту учні виконують самостійні роботи, проводять самооцінювання, керуючись формою оцінки дослідження та контрольним списком. Аналізуючи власні дослідження, учні формують уявлення про взаємозв’язок живої та неживої природи. На завершальному етапі учні захищають свою роботу у виглядіучнівської презентації, у якій висвітлюють результати власних досліджень та етапи роботи. З метою диференціації навчання вчитель використовує фасилітацію, або пропонує учням для створення шаблон буклету. Після обговорення результатів вчитель повертається до ключового питання проекту. В результаті обговорення та аналізу результатів дослідження весь колектив приходить до висновку про зміни в природі восени.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Олексіївна Дуганцева

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 15

Місто\село, район, область

Павлоград

Контактні дані

eadugantseva@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград, Павлоградський міський ліцей, 11 - 23 вересня 2017 року

Дати проведення тренінгу

11-23 вересня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна