Портфоліо Дмитрук Олени з теми "Світ алгоритмів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:56, 27 квітня 2012, створена Olenka Dmytruk (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошукНазва навчальної теми

Світ алгоритмів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика

Навчальна тема

Алгоритми. Властивості та способи запису алгоритмів

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис

Це проект з інформатики для учнів 7-го класу за темою «Алгоритми. Властивості та правила написання алгоритмів». Метою проекту є показати учням, що програмувати це просто, що будь-яку діяльність людини можна розбити на окремі етапи і представити у вигляді алгоритму. Виконуючи цей проект, кожна група дітей спостерігає за діями людей в різних життєвих ситуаціях (в класах на уроках, на вулицях в місті, в домашніх умовах тощо), записує це за правилами написання алгоритмів; проводять дослідження громадської думки з питання: Чи потрібно мислити алгоритмічно. Тим самим цей проект дає змогу сформувати в учнів предметну мотивацію з інформатики, а саме з програмування.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Формувати знання учнів поняття та властивості алгоритмів. Вдосконалювати належне використання комп’ютерних технологій, як інструменту для спілкування, досліджень, пов’язаних з доступом та використанням інформації. При проведенні досліджень в учнів формуються: - навички проведення експерименту (дослідження); - навички робити правильні висновки. Учні ознайомлюються з методами дослідження. В учнів формуються навички пошуку інформації в Інтернеті, зберігати веб-сторінки, перевіряти їх на достовірність за допомогою форми оцінювання веб-сайтів, формуються навички спілкування, комунікаційні навички за допомогою електронної пошти. Вчитель знайомить учнів з авторським правом та вчить їх як правильно вказувати джерела інформації. Вдосконалювати: - вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для аналізу та вирішення проблем, - вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; - використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень - володіння базовим розумінням етичних/правових питань Учні набувають розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування (за допомогою Інтернет ресурсів);розуміння взаємозв’язків між системами. В учнів формується відповідальність за результати спільної роботи. Учні навчаються і формують навички роботи у Вікісередовищі. Засвоюють вводити текст, розміщуваний в Інтернеті, можливість вставлення гіперпосилань або зображень; можливі другорядні сторінки та категоризація даних, які можна переглядати у попередніх редакціях даних і повідомлень; удосконалюють розміщення поточних даних або результатів досліджень для користувачів мережі; можливість спілкування із аудиторією з усього світу; спільне з іншими особами або експертами написання текстів. Коли учні працюють в малих групах над проектами, в них формуються навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Учні вчаться порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання. Розвивати комунікативні навички роботи в групах, розуміння ролі ефективного спілкування.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи З-Х-Д таблицю, таблицю Що я знаю та діаграму Вена. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують , контрольний список для вікі , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевої роботи на вікі-сайті. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за вікі

Діяльність учнів

Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю, Опитувальник "Що я знаю про алгоритми" і організаційну діаграму. Вчитель демонструє Презентацію з проблемою, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над тим, як краще виконувати будь-які дії, маючи чіткі інструкції чи ні. Також в презентації можна побачити результати опитування ЗХД. Разом обговорюють та оцінюють ідеї учнів, які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію . Також кожна група отримує на руки буклети із завданнями.Buklet vchytelja 1st.gif Buklet vchytelja 2st.gif Учні спостерігають за діями людей в різних життєвих ситуаціях, аналізують. Чиї дії більше нагадують алгоритм. Проводять опитування: Як часто ми читаємо інструкції? (серед підлітків, молоді, людей похилого віку), та опрацьовують його результати за допомогою програмиExcel. Учні об’єднюються в чотири групи. Кожна група отримує свої завдання, які вчитель оцінює на кожному етапі роботи в проекті. І група досліджує наявність алгоритмічного мислення в домашніх умовах; ІІ група з’ясовує, як мислять вчителі та учні на уроках (в школі); ІІІ група спостерігає за діями людей на вулицях міста (при переході вулиці, пересуванні громадським транспортом тощо); IV група проводить дослідження в магазинах, супермаркетах.

Всі дослідження та спостереження учні нотують в Журналі досліджень

Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Проводять в Інтернеті дослідження громадської думки (Чи потрібні алгоритми), паралельно оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми.

Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують на окремій сторінці Учнівський-вікі сайт. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.

Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчителем використовується Форма оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи на вікі-сайті . Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за вікі.

Відомості про автора

Прізвище, ім'я

Дмитрук Оленка

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

НВК "Школа І ст. - гімназія ім. Андрея Шептицького м.Стрия"

Місто\село, район, область

Львівська обл., м. Стрий

Контактні дані

odmytruk128 на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Київ, 23 - 28 квітня 2012

Дати проведення тренінгу

23 квітня-28 квітня 2012 р

Місце провведення тренінгу

м.Київ

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна

Скрипка Ганна Володимирівна