Портфоліо Дикун Ольги Йосифівни з теми "Історія обчислювальної техніки - це історія прогресу"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:00, 13 червня 2012, створена Olha (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Історія обчислювальної техніки – це історія прогресу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Навчальна тема "Апаратне та програмне забезпечення ПК"

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис

Основним змістом проекту є вивчення історії комп’ютерної техніки. Учні повинні ознайомитись з різними джерелами про походження і розвиток комп’ютерної техніки. В результаті досліджень вони дізнаються про: • найперші ручні обчислювальні засоби – абак, рахівниця тощо; • перші засоби механізації обчислень – арифмометри; • проект першої програмно-керованої обчислювальної машини Чарльза Беббіджа та першу в світі програму автоматичних обчислень Ади Лавлейс; • покоління ЕОМ та їх особливості; • перспективи розвитку комп’ютерної техніки, сфери застосування сучасної комп'ютерної техніки Учні набудуть навичок по створенню публікацій за допомогою Microsoft Office Publisher, створенню презентацій за допомогою Microsoft Office PowerPoint та вікі-сторінки, а також навчаться працювати в групах.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

• Вивчити історію становлення та розвитку обчислювальних систем від абака до комп’ютера. • Розглянути сфери застосування сучасної комп’ютерної техніки. • Вдосконалити уміння аналізувати інформацію. • Вдосконалити навички планування діяльності. • Навички компонування даних. • Навички порівняння. • Створити публікацію. • Створити презентацію. • Створити Wiki-ссторінку. • Навички усного мовлення. • Дотримуватись положень про авторські права. • Здійснити самооцінку своєї роботи.

Опис оцінювання

На початку проекту роздаю дітям таблицю З-Х-Я-Д. Учні заповнюють перші три стовпці разом з вчителем. Впродовж роботи учням роздається анкета оцінювання (у вигляді форми) та таблиця для самооцінювання. Наприкінці учні заповнюють таблицю З-Х-Я-Д повністю.

Діяльність учнів

Перед початком проекту. На батьківських зборах інформуються батьки щодо навчання за методом проектів, роздаються публікації та береться в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в Інтернеті. Ознайомити учнів з етапами розвитку обчислювальної техніки. З’ясувати навчальні потреби учнів можна за допомогою методів анкетування, перегляду презентації вчителя та її обговорення, використовуючи такі інструменти як тест, листи паперу на яких учні дають відповіді. На першому уроці вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання а також пропонує учням дати відповіді на запитання за методом З-Х-Я-Д. У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання. Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у групі. Об'єднання у групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. У процесі роботи учні повинні вивчити історію становлення та розвитку обчислювальних систем від абака до комп’ютера,розглянути сфери застосування сучасної комп’ютерної техніки, вдосконалити уміння аналізувати інформацію, вдосконалити навички планування діяльності, навички компонування даних, навички порівняння, дотримуватись законів про авторські права. У процесі вивчення теми учні 3 групи роблять опитування «Чи можна жити без комп’ютера?" Після збору необхідної інформації учні узагальнену інформацію оформляють у вигляді презентації та публікації. Впродовж виконання роботи вчитель перевіряє процес виконання учнями завдань ставлячи відмітки про їх наявність і виконання у контрольному списку, а у формі оцінювання відповідно вагу (бал) виконаного елемента роботи. Завдання які даються учням повинні диференціюватися узалежності від можливостей учнів. Для сильних учнів даю завдання підвищеної складності де необхідно аналізувати, синтезувати, робити висновки, ну й звичайно такі учні назначаються керівниками команд. Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки: перше це залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями; друге, давати учням посильні для виконання завдання. Формуюче оцінювання буде здійснюватися на початку роботи з проектом(перше заняття), а також впродовж виконання проекту, а також при закінченні роботи (останнє заняття. Впродовж всіх занять діти за допомогою вчителя формуватимуть навички 21 століття, а також навички самоспрямування у навчанні. Звичайно всі завдання, що надаються учням повинні бути диференційованими. Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні і змістові питання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Дикун

Фах, навчальний предмет

учитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Калуська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням англійської мови

Місто\село, район, область

м. Калуш, Івано-Франківської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери