Портфоліо Даньо Ніни для учнів 4 класу виховної години на тему «Рушник як символ душі народу»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Рушник як символ душі народу»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Проект може бути використаний на уроках трудового навчання та як виховний захід

Навчальна тема

Символи українського народу

Вік учнів, клас

4 клас, 10 років

Стислий опис проекту

Проект для 4 класу, тема « Рушник як символ душі народу » (2 тижня) Під час роботи над проектом « Рушник як символ душі народу «  учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується рушникові, нададуть власну оцінку значення рушника як символа і оберіга для українського народу. Учнів поділила на 4 групи . 1-«Літератори».Створити папку з творами і віршами , піснями , вивчити напам*ять. 2 –«Розвідники». Зібрати світлини про рушник . ;3 – « Народознавці». Зібрати матеріал про майстринь нашого села. 4 –« Творці». Створити блог .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

1.Познайомитись з українським національним мистецтвом вишивки, особливостями вишивки рушників в регіонах України. 2.Поглибити знання учнів про культурні надбання нашого краю. 3.Виховувати любов до рідної землі, необхідність бережливого та дбайливого ставлення до її історії. 4.Поповнити матеріалами історичний музей села Жданівки. 5.Вести пропаганду народних звичаїв, обрядів, мистецтва вишивки серед учнівської молоді. По закінченню проекту учні зможуть: 1. Самостійно працювати. 2. Визначати основне . 3. Аналізувати свої дії . 4. Відповідально мислити при вирішенні проблем . 5. Працювати в групах. 6. Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати:оцінювати web- ресурси та дотримуватися Закону про авторське право. 7. Спілкуватися в Інтернеті за допомогою чату.

Опис оцінювання

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про рушник відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д.

Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах пошукової роботи, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, що працює над своїми питаннями, створюють свою презентацію. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Чи є рушник символом душі народу?.

Діяльність учнів та вчителя

Знайомить учнів з презентацією Проекту «Рушник як символ душі народу». Учитель об’єднує учнів в 4 групи за бажанням учнів. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів Формою оцінювання вміння аргументувати та Формою оцінювання вміння аналізувати . Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами

http://uk.wikipedia.org/wiki/Рушник

http://deep.kiev.ua/~malvin/embroid/4.htm

http://aratta-ukraine.com/sacred_ua.php?id=64

http://yulichka.com.ua/ukrainian-kolorit/vishivka-krestikom/rushniki.html

Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Перша група працює з питанням Чи можна назвати рушник символом? Знайти факти про значення рушника в житті людини . .Створити папку з творами і віршами , піснями , вивчити напам*ять. Результат роботи групи – електронна публікація, в якій буде відображено зміст дослідження, результати та висновки учнів.

Друга група працює з питанням «Як виготовляли рушник у минулому? Знайти матеріал про історию вишиванок у минулому ., шлях вишивання рушників . Зібрати світлини про рушник. Третя група працює з питанням «Кого з майстринь нашого села ви знаєте ? Учні дізнаються про майстринь нашого села , проводять опитування . Збирають матеріал про майстринь нашої місцевості. Результатом роботи групи буде мультимедійна презентація. В презентації коротко представлять результати роботи . Для допомоги при створенні презентації запропонувати учням скористатися Формою оцінювання комп’ютерних робіт.

Четверта група працює з питанням «Які твори про рушник вам знайомі ?» Учні познайомляться з творами про рушник , діляться враженнями . Результатом роботи групи є написання твору на тему «Рушник ». Свої роботи учні прочитають у класі, проведуть відкрите голосування на найцікавіше .

По закінченню можна організувати в школі публічну презентацію учнівських робіт проекту,вести свято «Український рушник ».


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Даньо Ніна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Жданівська ЗОШ І-ІІІ ст

Місто\село, район, область

с.Жданівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

+38-097-075-93-70

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.10 – 11.11.2012р.

Місце проведення тренінгу

Смт Магдалинівка, Магдалинівська ЗОШ I-III ст

Тренери

Волошановська Наталія Дмитрівна