Портфоліо Гребенюк Вікторії з теми "Література рідного краю.Поети Охтирщини, жанрове розмаїття їхньої творчості"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:03, 22 лютого 2013, створена Герасименко Наталія (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Позакласне читання. Література рідного краю

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, художня культура, інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учасники проекту – учні 7 класу, які працюють над темою з програми: Позакласне читання.Література рідного краю. Ознайомлення з творчістю письменників-земляків. Залучення до громадської та позакласної діяльності учнів. Створення готових продуктів проектної діяльності про письменників Охтирщини та жанрове розмаїття їхньої творчості. Надання інформаційних послуг усім зацікавленим особам. Проведення презентації даної проектної діяльності із написанням статей до місцевих друкованих ЗМІ.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Література рідного краю» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечити зворотний зв'язок між учителем та учнями, оцінити мислення та продукти учнівської діяльності, їх представлення, та відобразити навчальний цикл. Проведення обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня засвоєння попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Бесіда-консультація використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Оцінювання відбувається впродовж усього періоду роботи над проектом. ЗХД-схеми,асоціативний кущ, on-lin-опитування, допомагають відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учасників. Використовуємо контрольний список учнівської презентації, форми оцінювання презентації, бюлетня та форму оцінювання Вікі-статті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту перед учнями поставлено питання: «Що ви знаєте про письменників-земляків та їхню творчість? Про жанри літератури? Чи цікавою буде робота над проектом, тема якого буде пов’язана з літературою рідного краю?», на яке кожен дає відповідь. Далі проведено бесіду про те, що однією з найважливіших проблем суспільства є одухотворення життя людини, заохочення її до творчого мислення, до здобуття знань шляхом пошуку. Як відомо, найкращим накопичувачем досвіду є саме життя, упродовж якого людина пізнає себе і навколишній світ, оцінює вчинки інших, освоює суму знань, необхідних для розвитку особистості, оволодіває різними професіями, робить відповідні висновки. І все ж цей досвід буде далеко не повним без літератури. Знайомство з літературою рідного краю, із ї творцями є необхідним для формування патріотичних почуттів підростаючого покоління – любові до батька-матері, усвідомлення себе значущою частинкою свого багатого на таланти народу. Наступним є знайомство учнів зі стартовою презентацією «Метод проектів», індивідуальне заповнення таблиць З-Х-Д, обговорення тематичних питань проекту та визначення завдань дослідження.

Класс поділено на 4 групи, кожна з яких працює над окремим завданням:

Кожною групою складається план діяльності:

  1. Обговорення теми.
  2. Формування завдання й вироблення плану дій (ознайомлення з інструкцією вчителя, із Законом «Про авторське право», визначення джерел, засобів збору, методів аналізу інформації; вибір засобів представлення результатів).
  3. Добір інформації (пошук необхідних ресурсів у мережі Інтернет, робота з художньою літературою; робота з довідковою літературою; проведення інтерв’ю із застосуванням технічних засобів).
  4. Аналіз (узагальнення зібраних матеріалів; аналіз інформації; відбір найістотнішого; формування висновків).
  5. Створення науково-матеріальної бази (монтаж аудіо- чи відеозаписів; упорядкування матеріалів для фоторепортажу; виготовлення продукту тощо).
  6. Презентація проекту (публічний захист; популяризація продукту).

Завдання вчителя – спостереження за роботою груп, постановка додаткових питань, нотатки по ходу обговорення, розв’язання поставлених завдань, допомога учням у спільній роботі, сприяння навичкам ХХІ століття в навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Григорівна Гребенюк

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Охтирської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

Місто Охтирка, Сумська область

Контактні дані

viktoriyagrebeniuk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-24 лютого 2013 року

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Охтирської міської ради Сумської області

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна