Відмінності між версіями «Портфоліо Войко Н.В. з теми "Лялька-мотанка - оберіг людської душі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 47: Рядок 47:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя =
 
=Діяльність учнів та вчителя =
 +
[[Файл:Публикація Войко Н.В. 1.jpg]]
 +
 +
 
Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації ідей проекту та буклету про метод проектів. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб (З-Х-Д), які представлені у презентації,  знайомляться з тематичними та ключовими питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Вчитель формулює завдання для учнів.
 
Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації ідей проекту та буклету про метод проектів. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб (З-Х-Д), які представлені у презентації,  знайомляться з тематичними та ключовими питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Вчитель формулює завдання для учнів.
  

Версія за 17:00, 20 грудня 2017


Назва навчальної теми

Лялька-мотанка оберіг людської душі.


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології. Модуль «Технологія Виготовлення української народної ляльки-оберега». При вивченні теми та створенні проекту залучаються знання з історії, інформатики, трудового навчання, екології, економіки та мистецтва.

Вік учнів, клас

учні 10-11 класів, 15-17 років

Стислий опис проекту

Лялька-мотанка – це не лише найдавніша народна іграшка, а і один із загадкових символів нашого народу. Під час виконання проекту учні будуть досліджувати історію виникнення народної ляльки, види іграшок, матеріали для виготовлення народної іграшки, проводячи екскурсії, опрацьовуючи додаткову літературу, використовуючи інформацію з Інтернету, розроблять інформаційний буклет, створять мультимедійну презентацію. В процесі роботи над проектом учні можуть активно спілкуватися, допомагаючи один одному у вирішенні тих чи інших питань, обмінюватися інформацією, проводити моніторинги серед учнів та батьків з використанням сучасних Інтернет-служб. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи у вигляді портфоліо та провести майстер-клас для молодших школярів.


План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження

Оцінювання

На початку роботи над проектом учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя , обговорюють ключовий і тематичні питання проекту , за допомогою мозкового штурму виявляють основні ідеї в реалізації проекту; за допомогою таблиці ЗХД та тестування з'ясовують свій рівень знань з теми.

Під час роботи над проектом учитель і обдаровані учні консультують тих, хто цього потребує, проводять потокову перевірку знань. Учні відображають свої враження від роботи над проектом у щоденнику рефлексії.

По закінченні роботи над проектом учні користуючись рекомендаціями вчителя та інструкцією проводять захист проекту, оцінюють свої роботи використовуючи видані критерії, за допомогою таблиці ЗХД визначають поточний рівень знань з теми і з'ясовують, що вони ще хотіли б вивчити для поглиблення знань

асоціативний кущ

З-Х-Д схема

контрольний список для оцінки веб-сайтів

лічильник балів

оцінювання спільної роботи

презентація ідей проекту

розвиток самостійності і взаємодії

Діяльність учнів та вчителя

Публикація Войко Н.В. 1.jpg


Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації ідей проекту та буклету про метод проектів. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб (З-Х-Д), які представлені у презентації, знайомляться з тематичними та ключовими питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Вчитель формулює завдання для учнів.

Теоретичне навчання передбачає ознайомлення учнів із загальною теорією української традиційної іграшки, її історією і розвитком; з основними особливостями іграшок різних регіонів України. Теоретичні знання і практичні уміння закріплюються під час самостійного виконання власної роботи.

В процесі самостійної роботи учні отримують знання з мережі Інтернет, з навчально-методичних посібників. Вчитель знайомить учнів з презентацією про авторське право, роздає форму батьківського дозволу на публікацію робіт в мережі та пояснює питання критичного оцінювання веб-сторінок.

В результаті чого створюють учнівську публікацію та презентацію.

1-2 урок. Постановка проблеми. Визначення завдань для виконання проекту.

3-4 урок. Робота з інформаційними джерелами. Створення банку ідей.

5-6 урок. Моніторингове дослідження - Он-лайн форма для опитування

7-8 урок. Розроблення основи малюнка ляльки. Створення ескізу.

9-10 урок. Технологічна послідовність виготовлення ляльки.

11-12 урок. Економічне обгрунтування виробу.

13-14 урок. Створення презентації та портфоліо.

15-16 урок. Захист проекту.

Умови захисту проектної ляльки:

1. На захист подаються іграшки виготовлені з найбільш поширених матеріалів: глини, лози, соломи, трави, тканини, паперу, солоного тіста, сиру, інших природних матеріалів рослинного чи тваринного походження, вторинної сировини.

2. Автор може представити один чи декілька зразків, композицію, набір.

3. На захист приймаються:

• традиційні вироби іграшок (ляльки, фігурки людей, казкових істот, тварин, новорічно-різдвяні композиції, іграшки-забавлянки з різноманітними руховими та звуковими ефектами тощо);

• копії стародавніх іграшок, збережених в родинах на протязі декількох поколінь;

• сучасні іграшки та предмети ігрового вжитку, виготовлені у найкращих народних традиціях декоративно-ужиткового мистецтва із застосуванням елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва тощо; 4. Роботи, представлені на захист, повинні мати опис портфоліо

5. Проектні зразки оцінюються за такими критеріями:

• оригінальність задуму;

• відповідність традиціям щодо пластики, колориту;

• новорічний сувенір, подарунок, композиція мають символізувати різдвяно-новорічні спрямування;

• органічне поєднання національних художніх традицій та сучасних тенденцій формоутворення;

• індивідуальність почерку, задуму автора;

• збереження ігрової функції;

• наявність додаткових елементів (звукових, рухомих);

• відповідність прикладного (вжиткового) призначення.

Проводиться взаємооцінювання кінцевих виробів проекту. Відповідають на змістові питання у формі тестування.

вихідне онлайн тестування

Відомості про автора

Войко Наталія Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель трудового навчання

Навчальний заклад

СЗШ №6

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року

Дати проведення тренінгу

04.12-16.12

Місце проведення тренінгу

СЗШ №6 м.Новомосковськ Дніпропетровська область

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна