Портфоліо Васильченко

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Дитинство,опалене війною. Г. Тютюнник "Климко"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія України, географія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Григір Тютюнник "Климко"

Вік учнів, клас

12-13 років

Стислий опис проекту

Учні 7 класу беруть участь у проекті «Дитинство, опалене війною» за повістю Григора Тютюнника «Климко». Проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом школярі заглибляться в життя дітей під час Великої Вітчизняної війни, їх особистої відповідальності за власне життя, і намагання прийти на допомогу іншим.Діти проведуть паралелі між особистим життям автора і сюжетом твору, схарактеризують образ Климка дослідять, які випробування гартують характер людини. Для досягнення мети учні класу об'єднуються в чотири групи: - біографи які працюють над біографією Г.Тютюнника та складають повідомлення - заочну подорож «Шляхами Г.Тютюнника, -історики готують презентацію "Діти війни", де звертають увагу на долю України та її населення під час Великої Вітчизняної Війни. - дослідники, створюють презентацію "Чи кожна людина здатна на самопожертву" - соціологи - порівнюють проблеми дітей 21 століття та дітей війни.


Повний план вивчення теми

план вивчення теми


Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі: —підвищення загальної освіченості громадянина України, досягнення належного рівня сформованості вміння “читати й усвiдомлювати прочитане”, “прилучатися до художньої літератури, а через неї — до фундаментальних цінностей культури”, розширення їхніх культурно-пізнавальних інтересів; — сприяння всебічному розвитку, духовному збагаченню, активному становленню й самореалізації особистості в сучасному світі; — виховання національно свідомого громадянина України; — формування і утвердження гуманістичного світогляду особистості, національних і загальнолюдських цінностей. Очікувані результати навчання учнів: - Сформувати вміння швидко та ефективно шукати інформацію з історії про війну, вміння вірно та творчо використовувати дані для порівняння з літературним твором. - Сформувати в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали. - Провести психологічне дослідження характеру головного персонажа - Сформувати навички створення презентацій, які будуть переконливими для інших. - Сформувати навички пошуку інформації в Інтернеті. - Навчити учнів критично оцінювати веб-ресурси. - Сформувати відповідальність за дотримання законів про авторське право.

Учні будуть формувати такі навички та вміння 21 століття як: - відповідальність та адаптованість - міжособистісна взаємодія та співпраця - креативність та допитливість - критичне та системне мислення - інформаційна та медіяграмотність Після завершення проекту учні будуть: - усвідомлено володіти такими прийомами формування понять, як аналіз, порівняння,абстрагування, узагальнення, - проводити класифікацію об'єктів, - будувати правильні висновки.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають відбувається при заповнені ними таблиці З-Х-Д.Впродовж роботи над проектом запропонувати учням заповнення листа планування роботи в групі. Провести рефлексію роботи над проектом. У ході роботи оцінюються усні виступи груп, враховується самооцінювання учасників групи бланк оцінювання оцінка вчителя за роботу в цілому,критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту, на наступному етапі створюється і оцінюється презентація основних ідей проекту переглянути бланк оцінювання. Остаточна оцінка виставляється з урахуванням всіх досягнень учня за спеціально створеною формою оцінювання. Провести анкету з батьками. Запропонувати учням написати відгук на роботу однокласника. Проведення тестування для оцінювання знань з теми .

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери