Портфоліо Булавіної Яни Сергїївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:18, 23 листопада 2012, створена Bulavinanusja (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Невидимий, але такий потрібний»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, інформатика, біологія. екологія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект розроблений для учнів 7 класу. Назва теми «Невидимий, але такий потрібний».

Основні види діяльності учнів: робота на уроці, робота з підручником, робота з інтернет-ресурсами.

Учні при виконанні проекту займаються збором даних по темі проекту, під керівництвом учителя проводять систематизацію та обробку даних, оформляють презентацію, та після закінчення проекту учні показують та захищають свій проект.

Результатом роботи є спільний блог учнів, також газета, яку виконують обдаровані учні за допомогою програми Microsoft Office Publisher

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводимо у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом і наприкінці роботи з проектом. На початку використовуємо метод З-Х-Д, впродовж роботи з проектом оцінюємо роль кожного учня в проекті та роботу групи. Оцінювання на всіх етапах здійснюється за відповідними формами. Саме оцінювання проводиться після перегляду та обговорення блогу і публікації. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

  • З`ясування навчальних потреб учнів може здійснюватися за допомогою перегляду презентації вчителя та її обговорення, З-Х-Д, використовуючи такі інструменти як вступне тестування, нотатки вчителя, паперові аркуші на котрих учні дають відповіді. За допомогою вступної презентації ми оголошуємо тему, а також ключове, тематичні та змістові питання, формулюємо життєву ситуацію, а також пропонуємо учням дати відповіді на запитання для чого необхідно вивчати хімічні явища та процеси, знати хімічні властивості, біологічну роль кисню та колообіг Оксигену в природі.
  • У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання. Після команди вчителя виконують завдання вступного тесту. Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у класі (групі) поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі Інтернет у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту.
  • Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватисяі з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права.

Звичайно всі завдання, що надаються учням повинні бути диференційованими. Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні й змістове питання.

  • Завдання які даються учням диференціюються у залежності від можливостей учнів.
  • Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки:

по-перше, залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями;

по-друге, давати учням посильні для виконання завдання.

  • Для сильних учнів даю завдання підвищеної складності де необхідно аналізувати, синтезувати, робити висновки, застосовувати знання з інформатики. Результатом роботи є випуск газетиВпродовж всіх занять діти за допомогою вчителя формуватимуть навички 21 століття, а також навички самоспрямування у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яна Булавіна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та інформатики

Навчальний заклад

Криворізький навчально-виховний комплекс № 35 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, багатопрофільний ліцей " Імпульс"

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Саксаганський район

Дніпропетровська область

Контактні дані

e-mail: bulavinanusja@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього" для вчителів, які працюють в сьомих класах (Програма "Відкритий світ")

Дати проведення тренінгу

19 листопада- 24 листопада 2012 р.


Місце проведення тренінгу

м. Дніпропетровськ, ДОІППО Тренінг проводиться в рамках програми "Відкритий світ". Заняття проводяться на базі ДОІППО. Повний день - 309 ауд.


Тренери

Луньова Юлія Олексіївна

Харлаш Людмила Михайлівна