Портфоліо Бовдуй Тетяни Василівни з теми "Пряма мова.Діалог. Цитати"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:54, 27 вересня 2012, створена Tanya bovduy (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Пряма мова. Діалог.Цитати.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова.Англійська мова.Українська та світова література.

Навчальні цілі

Дати поняття про пряму мову, діалог, цитати;розвивати вміння знаходити речення з прямою мовою;формувати уміння і навички ставити розділові знаки при прямій мові та діалозі.

Вік учнів, клас

12 років 8 клас

Стислий опис проекту

Учень: знаходить пряму, непряму і невласне пряму мову, діалог, цитату; правильно розставляє розділові знаки при прямій мові, діалозі, цитатах; замінює пряму мову непрямою і навпаки; виразно читає текст із прямого мовою, діалогом, цитатами; правильно використовує пряму мову, діалог, цитати у зв'язному мовленні; виділяє та обґрунтовує пунктограми при прямій мові; вдосконалює будову розповідного тексту з метою зацікавити слухачів, використовуючи засоби зв'язку речень у тексті; правильно будує висловлювання на певну соціокультурну тему, використовуючи відповідну його структуру, вивчені засоби зв'язку речень, добираючи із синонімів найбільш відповідні обраному стилю і ситуації спілкування

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Після виконання проекту учні повинні вміти читати речення з правильною інтонацією, креслити схеми речень, обґрунтовувати вживання розділових знаків. Вміти писати речення під диктовку, складати речення за поданими схемами. Перебудовувати речення ,замінивши пряму мову непрямою.

Опис оцінювання

За допомогою тестування та бесід визначити навчальні потреби. Провести зріз знань, диктант. Оцінюються презентації учнів , виступи та письмові роботи. Оцінювання проводиться на початку проекту, під час роботи та наприкінці роботи.

Діяльність учнів та вчителя

BovduyLili1.jpg
BovduyLili2.jpg

На початку роботи вчитель проводить урок, на якому дає основні поняття про пряму мову, діалог.Готує список літератури , яка є у бібліотеці, превіряє роботу інтернету та комп'ютерних програм у класі, де буде створюватися проект. Проводить тестування, об'єднує учнів у три групи, формулює критерії оцінювання. Вчитель показує вступну презентацію. Учні об'єднуються в групи. Обговорюють тему проекту,цілі, завдання, складають план роботи групи, розподіляють обов'язки у групі Для того, щоб з'ясувати рівень знань перед початком проекту вчитель пропонує заповнити таблицю Опитувальник.Створює діаграму.Результати опитування обговорюють. Разом обговорюють ідеї учнів.Потім вчитель пропонує проект. Учні першої групи досліджують питання: " Чи правильно я використовую пряму мову, діалог у своєму мовленні?"Вони виясняють такі питання: 1- Для чого використовується пряма мова; 2- Як замінити пряму мову непрямою; 3- З чого складається пряма мова, діалог. Учнівська вікі-стаття.Оцінювання вікі-статті. Друга група учнів досліджує питання " Внутрішній монолог.Навіщо він потрібен людині" Вони вияснили, що таке монологічне мовлення, знайшли приклади монологу з літератури, та відповіли на запитання " Що дає людині внутрішній монолог" Учні третьої групи досліджували тему "Цитати" Вони знаходили цитати про життя, дружбу, навчання.Перевіряли, як використовуються цитати в науковому стилі( історії, літературі, географії) Учитель створює таблицю ЗХД. Учні : -консультуються з учителем; -обговорюють результат роботи; -оформляють роект; -готуються до захисту; -оцінюють роботу в команді. Учитель перевіряє, дає поради, доповнює. Також вчитель націлює на конкретну роботу кожної групи, вказує , які інтернетресурси можна використовувати у своїй роботі. Підчас роботи вчитель дає консультації з деяких питань( в разі потреби або коли виникають труднощі). Після закінчення роботи учні отримують останні інструкції потім захищають свої роботи та оцінюються.


учнівська вікі-стаття "Діалог.Полілог."


Оцінювання проектів


Результати тестів


Таблиця ЗХД

Форма оцінювання

Цілі оцінювання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бовдуй Тетяна


Фах, навчальний предмет

вчитель української мови


Навчальний заклад

Олександрійська гімназія-інтернат

Місто\село, район, область

Місто Олександрія Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 03/09/2012 по 28.09.20012

Місце проведення тренінгу

Олександрійська гімназія-інтернат

Тренери

Мірошниченко Олександр Іванович