Портфоліо Батюк Ольги з теми "Наш організм - хімічний комбінат."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:01, 22 лютого 2013, створена Герасименко Наталія (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Наш організм - хімічний комбінат

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Хімія

Інформатика

Вік учнів, клас

9 клас 14 – 15 років

Стислий опис проекту

Щоб допомогти обрати тему проекту відповідно до навчального предмета, що викладається, та державного стандарту я підготувала презентацію. За допомогою такого вибору теми можна використовувати отриманий раніше досвід, враховувати найпоширеніші помилки учнів в даній галузі, передбачити основні моменти, що особливо важкі для сприйняття учнів. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом всього проекту проводять дослідження хімічних процесів,які відбуваються в органах травної системи,обмінюються навичками самостійного пошуку знань. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своїй роботи у блозі підготувати презентацію. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

При вивченні теми «Травлення» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Оцінювання здійснюється з урахуванням індивідуальних особливостей учнів і передбачає диференційований підхід щодо його організації.Критерієм оцінки роботи є не тільки обсяг навчального матеріалу, а вміння його аналізувати,узагальнювати встановлювати причинно-наслідкові зв’язки,самостійно здобувати знання.Таке оцінювання допомагає учасникам проекту від слідкувати прогрес у навчанні учнів,забезпечити зворотній зв’язок.Оцінювання відбувається впродовж всієї навчальної теми. ЗХД-схеми,асоціативний кущ та онлайн опитувальник допомагає від слідкувати індивідуальні потреби учасників.

Оцінювання презинтації та вікі-статті здійснюється відповідно до форм.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту перед учнями вчитель ставить ключове питання:”Чому травлення – необхідний процес використання їжі організмом?" Визначає фактичний рівень знань учнів з допомогою таблиці ЗХД. Учні об’єднуються у групи для виконання завдань: 1 група - досліджує які перетворення зазнає їжа в ротовій порожнині і представляє презентацію; 2 група - як відбувається травлення в шлунку і звітує у вигляді блогу; 3 група - учнівська Wiki-стаття "Які процеси відбуваються в кишечнику?. Кожна група отримує завдання дослідити будову і функції даних органів травлення їх функції,умови біохімічних процесів,які забезпечують доступ поживних речовин до клітин та регуляцію цих процесів. Учні в групі планують свою діяльність за допомогою вчителя,здійснюють пошук в Інтернеті відповідних ресурсів,ознайомлюються з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Допомагає учням у спільній роботі та сприяє формуванню навичокХХІ століття у навчанні. Результатом діяльності є ооформлення презентацій,блогів та їх захист.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Батюк Ольга Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

Місто\село, район, область

Сумська область, м.Охтирка

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.13 - 24.02.13

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна