Відмінності між версіями «Портфоліо Бараненко Людмили з теми "Екологічні проблеми поруч: на відстані погляду, на відстані витягнутої руки"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 17: Рядок 17:
 
Проект дослідницький. Середньотривалий.
 
Проект дослідницький. Середньотривалий.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми =
 
[https://drive.google.com/file/d/0BwmNXT87XwcrMlRGZzI3YjRvVmc/edit?usp=sharing План впровадження теми]
 
[https://drive.google.com/file/d/0BwmNXT87XwcrMlRGZzI3YjRvVmc/edit?usp=sharing План впровадження теми]
  

Версія за 14:14, 2 квітня 2014


Назва навчальної теми

Екологічні проблеми поруч: на відстані погляду, на відстані витягнутої руки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, біологія, хімія

Вік учнів, клас

13-14років 8 клас


Стислий опис проекту

Цей навчальний проект рекомендований для учнів 8 класу при вивченні навчальної теми «Соціальна складова здоров’я. Безпека в сучасному світі» з метою розвитку навичок 21 століття,виховання безпечного ставлення до навколишнього середовища,забезпечення обізнаності з питань забруднення навколишнього середовища, формування відповідальності за свої дії. Під час реалізації проекту учні будуть проводити опитуван-ня,опрацюють інформацію,проведуть дослідження. Учні працюватимуть у групах, проведуть пошукову і практичну роботу для створення презентації. В результаті вони пропонують висновки та шляхи вирішення проблеми. Результати роботи будуть оформлені у вигляді презентації. Потім презентують результати своєї роботи цільовій групі з місцевої спільноти(батькам ,одноліткам,громаді). Проект дослідницький. Середньотривалий.

План вивчення теми

План впровадження теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж усього проекту, щоб допомогти учням розвинути навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття. До початку роботи вчитель проводить опитування, організовує обговорення Ключового запитання, думки учнів вчитель використовує для подальшого планування своєї діяльності. Щоб визначити навчальні потреби та цілі вчитель пропонує дітям заповнити опитувальник, заповнити першу колонку таблиці З-Х-Д. Учні знайомляться з формою оцінювання групової роботи. З самого початку роботи над проектом, учні використовують контрольний список для презентацій, щоб скерувати своє навчання,відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Варто запропонувати учням використовувати форму оцінювання презентацій проекту,щоб допомогти їм здійснити самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Таж сама форма оцінювання використовується для оцінювання їх кінцевих презентацій завершення проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 етап. Спланувати екскурсію в ліс,щоб зацікавити учнів. Звернути увагу на проблеми, які існують у природі. Роздати 1 буклети 2 з основами проектного навчання для ознайомлення з концепцією використання проектів у школі. Застосувавши вчительську презентацію вчитель, знайомить учнів з цілями і завданням проекту. Перед початком виконання проекту вчитель має з’ясувати потреби учнів, що базуються на вивчені їхніх попередніх знань, вмінь навичок за допомогою таблиці З-Х-Д. Учні разом з вчителем розробляють критерії, за якими в групах будуть проводити дослідження. 2 етап: Об’єднуємо учнів у групи . Учитель перед кожною групою ставить своє запитання. Група «Краплинки» досліджує джерела забруднення води. Група «Хмаринки» шукають інформацію про забруднення атмосфери. Група «Екологи» досліджують тверді відходи, досліджують територію міського парку. Група «Лісники» досліджує причини зникнення лісів. Учні у ході виконання роботи будуть шукати інформацію та проводити дослідження. В зв’язку з цим їх необхідно ознайомити із поняттям про авторське право та плагіат. Коли діти шукають інформацію в інтернеті, вони за допомогою форм оцінювання оцінюють достовірність сайтів. Попередньо вчитель проводить обговорення ризиків пов’язаних з інтернетом. Протягом роботи учні спілкуються: в блозі, через скайп для обговорення проблемних питань і добування матеріалу. Під час виконання проекту учні будуть використовувати контрольний список форм самоспрямування у навчанні для планування та самооцінки власної роботи. Учні провели опитування і створили органiзаційну діаграму.Деякі учні отримують окремі завдання , які виконують впродовж проекту. 3 етап: Обробка й оформлення результатів проекту,створення демонстраційного стенду, презентації, висвітлення в інтернеті,збір та очищення мікрорайонів міста від сміття,твердих побутових відходів,покращення екологічної ситуації на даній території. 4 етап: По закінченню роботи роботи учні самостійно оцінюють роботу ,паралельно з ними вчитель теж оцінює їх роботу а потім порівнюють результати виставляють оцінки. Учні ознайомлюють інших школярів з результатами роботи яку показують у вигляді публікацій та презентації З результатами своїх робіт виступають на батьківських зборах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Бараненко

Фах, навчальний предмет

Учитель основ здоров'я

Навчальний заклад

Фастівська ЗОШ I-III ступеів №1

Місто\село, район, область

місто Фастів, Київська область

Контактні дані

baranenko1968наgmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014

Місце проведення тренінгу

місто Фастів, Київська обл. ЗОШ №1

Тренери

Очкасова Аліна Віталіївна

Левченко Олена Вікторівна