Портфоліо Антоніни Мамалиги

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Скарб - це подарунок долі чи позбавлення життя сенсу та наповненості?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, українська мова, географія, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська література 7 клас. Ти на землі людина.

Вік учнів, клас

12-13 років. 7 клас.

Стислий опис

Проект розрахований на учнів 7 класу, тема – О Стороженко «Скарб». Клас об’єднується у три робочих групи з метою дослідити, як скарб впливає на життя людини. Діти знаходять інформацію про скарби світу, досліджують, як головний герой – Павлусь- розпорядився своїм скарбом і, як би самі діти розпорядилися ним. Учні намагатимуться зрозуміти, що є скарбом у житті людини, який скарб вони отримали уже і який скарб кожен має дістати у своєму житті. Для здійснення мети кожна група отримує конкретні завдання: створити презентацію, організувати роботу круглого столу, створити фотоколаж та написати есе.

Повний План вивчення теми

план проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Цілі проекту: домогтися розуміння учнями художньої , виховної, моральної цінності твору як виду мистецтва; вміти визначати риси гумористичних творів, які є одним із засобів змалювання життя; учні здобувають навички характеристики головного героя, опираючись на текст твору. Учні в процесі роботи мають визначати істинні скарби людського буття, щастя людини, розуміння того, що скарби не завжди роблять людину щасливою і дуже часто позбавляють життя наповненості сенсом.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Стислий опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень, відповісти на питання «Чи робить скарб людину щасливою ?», переглянути вхідну презентацію [1]та заповнити таблицю ЗХД [2]. Впродовж роботи над проектом учні отримують консультації від групи експертів через електронну пошту. Група «Кореспонденти» створюють блог, в якому в дописах описують свою роботу поетапно, тобто, які труднощі виникали під час роботи, про свої успіхи та думки з приводу роботи над проектом. Також для поточного оцінювання додають в блог поточні документи: план роботи над темою проекту (1-й етап), схему презентації (на 2-му етапі), презентацію (як кінцевий продукт). Учні також використовують «Форму оцінювання з балами», за якою вони мають створювати презентацію та блог.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

При вивченні теми учні досліджують жанр твору, засоби комічного, використані письменником для відтворення ідеї твору, досліджують художню, естетичну та виховну цінності., Діаграма попереднього оцінювання вмінь учнів[] з комп’ютером допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів, їх рівень знань з даної теми. Інтернет дає учням матеріал для створення презентації, фотоколажу, віртуального спілкування учнів під час роботи над проектом. Об’єднані в групи учні виконують творчі роботи, зокрема створюють презентацію «Скарби світу», фотоколаж «Мої скарби», створюють есе «Який скарб я отримав чи хотів би отримати у своєму житті?». В ході виконання проектів учитель здійснює , використовуючи графік оцінювання. Після завершення роботи над проектом учитель здійснює оцінювання публікації, презентації (продукту).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Антоніна Мамалига

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури. Українська література

Навчальний заклад

Войнашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Войнашівка Барського району Вінницької області

Контактні дані

antoninamamaliga@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-28 серпня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Войшашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Копитко Оксана Василівна