Портфоліо Адамовича Михайла з теми "Ті, що не бояться темряви "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Ті, що не бояться темряви

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, екологія, трудове

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту

У цьому проекті учні 9-х класів подорожуючи країною «Електрика» потрапляють у місто «Електричні прилади». Працюючи у групах «Соціолог», «Інженер», «Еколог», «Програміст» та виконуючи завдання різного рівня складності, учні вивчають принцип роботи електронагрівальних приладів, зокрема електричної лампи розжарювання, аналізують альтернативні сучасні джерела освітлення і виберають оптимальний енергозберігаючий варіант лампи освітлення для власного дому, що дасть їм можливість заощадити сімейний бюджет, навчаться виготовляти елементи інтер’єру із відпрацьованих ламп, навчаться використовувати інтернет-блоги для навчання...

Результатом проекту буде: створений інформаційний блог, поповнення гаманця учня, виставка елементів інтер'єру виготовлена із відпрацьованих ламп.

План вивчення теми

Навчальні цілі

Алізуючи ринок сучасних джерел освітлення учні вчаться здійснювати вибір, приймати комплексне рішення. Здійснюючи опитування шкільної громади діти аналізують, оформляють та синтезують інформацію для вірішення проблеми енергозбереження у школі. Перебуваючи у блозі учні формулюють думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання. Працюючи над проектом діти формують відповідальність за результат спільної роботи. Даючи відповідь на тематичні запитання діти розвивають відповідальне мислення, що дозволяє їм формулювати надійні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблеми. Працюючи над блогом в учнів формується розуміння принципу побудови медіа повідомлень, з'ясування способів інтерпретації інформації різними особами, розуміння підгрунтя базових засад етичних та правових норм, пов'язаних з доступом до та з використанням інформації. Учні навчаться користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації, а також створення та передавання знань відповідній аудиторії Даючи відповідь на тематичне запитання у дітей формуєтьтся здатність оригінальності та інноваційної діяльності. Учні вчаться працювати в групах, планувати хід дослідження та створювати його схему, обговорювати результати і оцінювати свою корисність в спільній роботі. Формуються навички аналізу при виборі альтернативного джерела освітлення Вчаться порівнювати отримані результати Учні вчаться представляти результати своїх досліджень та ілюструвати їх перед аудиторією Вчаться виділяти головне у представлені результатів дослідження та робити висновки

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.

Контрольний список для оцінювання блогу;

Форма оцінювання групових завдань;

Форма оцінювання для дослідження;

Контрольний список креативності;

Оцінювання критичного мислення;

Самооцінка ведення блогу;


Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, блог та контрольну роботу.

Діяльність учнів та вчителя

Початок проекту(1 тиждень)

Учитель переконує батьківську громаду у необхідності використання методу проектів за допомогою публікації.

Учитель пропонує учням взяти участь у проекті для дослідження способу енергозбереження у власному будинку. Діти разом із вчителем переглядають презентацію проекту і пробують дати відповідь на ключове та тематичне запитання. Здійснюється обговорення актуальності даної проблеми у сучасному світі, обговорюють питання проекту та висувають ідеї вирішення проблеми.

Всім класом заповнюють три колонки ЗХД для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають, щоб вони пересвідчитись, які їх знання та уявлення були помилковими. Клас розбивається на однотипні групи по чотири учні в кожній. В цих групах діти розподіляють між собою такі ролі: еколог, програміст, інженер, соціолог.

Еколог з’ясовує як вироблення енергії впливає на біосферу, де діваються відходи від електроприладів, до яких змін у біосфері може призвести нераціональне використання енергії, які альтернативні джерела енергії відомі у світі і які із них працюють в Україні. Інженер підраховує кількість лампочок у кожного учня у класі. Підраховує кількість енергії, яку вони споживають за місяць. Здійснює пошук сучасних джерел освітлення на ринку товарів і вибравши декілька альтернативних варіантів віртуально замінює ними лампи освітлення у будинках школярів класу на нові. Підраховує, скільки електроенергії та коштів можна зекономити за місяць. Пропонує кожному учневі таблицю розрахунку по його будинку.

Соціолог За вказівками еколога та інженера здійснює опитування учнів класу та школи. Дані заносить до програміста. Разом складають порівняльні діаграми та розміщують їх на блозі. Програміст оформляє блог групи в інтернеті, здійснює пошук інформації в мережі з екологом та інженером, аналізує ринок товарів сучасних джерел освітлення. Готує мультимедійну презентацію як результат роботи над проектом. Вчитель звертається до батьків з проханням дозволити дітям брати участь у проекті.

Початок реалізації проекту (1 тиждень) Учні розподіляють між собою ролі та приступають до виконання проекту. На допомогу дітям вчитель пропонує розглянути презентацію для фасилітації та інструкція для створення блогу.

Вчитель створює блог для спілкування з учнями на якому разом будуть вирішувати ті проблеми, що виникатимуть вході проекту. За допомогою блогу учні знайомляться із критеріїями оцінювання по проекту, які розробляє вчитель і розміщує на блозі.


Реалізація проекту(2 тижні) Учні приступають до виконання своїх обов’язків у групах. З’ясовують відповіді на запитання змістовні запитання. Здійснюють дослідження і спільними зусиллями пробують відповісти на тематичні та ключові запитання. Всі результати опитування та дослідження заносять у програму XL та створюють діаграми. При реалізації проекту широко використовуються можливості Інтернету: пошук необхідної інформації, спілкування учасників проекту за допомогою електронної пошти, чату, миттєвих повідолень, використання опитувальників для встановлення громадської думки по питаннях пов’язаних з проектом, а також для висвітлення результатів та ознайомлення з ними широкого кола бажаючих: ведення блогу, вікі-сторінки(учитель за необхідності може надати відповідну інструкцію) тощо. Для оцінювання результатів діяльності учнів, учитель надає їм відповідні контрольні списки та форми оцінювання.

Контрольний список для оцінювання блогу

Форма оцінювання групових завдань

Форма оцінювання для дослідження

Контрольний список креативності;

Оцінювання критичного мислення;

Самооцінка ведення блогу;


Учитель ознайомлює учнів із Законом про авторське право і вони пишуть лист-звернення до автора із проханням дозволити використовувати його матеріали у власному проекті, пропонує учням перелік інтернет-ресурсів до яких вони можуть звернутися протягом проекту, учні проходять вхідне оцінювання у он-лайн режимі. Учитель просить у батьків письмовий дозвіл для відкриття персональної електронної пошти учнем та публікацію результатів роботи учня у мережі. Після створення учнями блогу, вони приступають до обговорення питань.

Обговорення результатів проекту (1 тиждень)

Перед закінченням проекту учням пропонується переглянути контрольний список щодо компонентів портфоліо і оцінити свою роботу за заданою формою.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Адамович Михайло Михайлович

Фах, навчальний предмет

Фізика

Навчальний заклад

Богородчанська ЗОШ І-ІІІ ст №2

Місто\село, район, область

Тисменицький р-н, с.Радча

Контактні дані

Тел. 0980736207 myxajlo_agb@ukr.net MAdamovuch@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-15 червня 2013

Місце проведення тренінгу

м.Івано-Франківськ, ОІППО

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова