Портфоліо Іванко Валентини Семенівни з теми "Краса душі людини. В чому вона?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Краса душі людини. В чому вона?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, етика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Працюючи з 7-класниками над темою «Краса чистих людських взаємин» я залучаю учнів до участі в проекті. На початку роботи ставлю ключове запитання, яке окреслює напрями і форми діяльності:

…что есть красота? И почему её обожествляют люди? Сосуд она, в котором пустота? Или огонь, мерцающий в сосуд. Н. Зоболоцкий.

Відштовхуючись від ключового запитання, формулюючи тематичні, які дають поштовх до дослідницької діяльності. У процесі роботи учнів розподіляють на групи. Учні відповідають на запитання, сформульовані вчителем для кожної групи.

1-ша група учнів працює над питаням:

Зумій внести у душу ту незнану Людське добро, тепло сердець і рук. Н. Зубенко. 2 групі пропонується питання: Як навчити відчувати душу, Розуміть, що десь комусь болить? Відповіді на ці запитання 7-класники шукають, працюючи у проекті «Краса душі людини. В чому вона?»

Тема: втілення в образі Бермена найкращих людських рис ( за оповіданням О. Генрі «Останній листок»). Учні 1-ої групи досліджують відношення до Джоні сью та лікаря. Складають запитання, що характеризують їхні стосунки та обговорюють у своїй групі. Наприклад:

1. чому сью не намалювала останній листок плюща? 2. 2. Як лікар віднісся до мрії Джонсі7 Що в цого уявленні може допомогти їй? Тощо.

Учні 2-гої групи досліджують розуміння Берманом Джонсі. Теж складають запитання та обговорюють у своїй групі. Наприклад:

1. Якою людиною був Берман? 2. Чому автор називає його невдахою? Ми згодні з цим? 3. яка реакція бермана на розповідь Сью про хворобу Джонсі? Тощо.

Наступний етап роботи передбачає самостійну роботу кожного учасника проекту над запитаннями, що є висновком із твору. Наприклад:

1. Чому Джонсі рахувала листки плюща? Чим для неї був плющ? 2. Чому саме Берман, а не сью намалював останній листок? 3. Кінець оповідання щасливий? 4. Останній листок, намальований Берманом, шедевр чи ні? Тощо.

Склавши запитання учні адресують їх класу, вислуховують відповіді, погоджуючись чи ні з ними, аргументуючи власну точку зору. Далі кожна група пише власне закінчення оповідання і знайомить з ним інших учасників проекту. Кінцевий результат – повернення до ключового питання та завдання кожному: закінчити речення: «краса – це…». Також наприкінці роботи слід провести самооцінку її всіх учасників проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іванко Валентина Семенівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель зарубіжної літератури та російської мови

Навчальний заклад

Созонівський НВК

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-21 вересня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Созонівський НВК

Тренери

Криволапова В.Д.