Відмінності між версіями «Портфоліо Іваницької Лесі Василівни з теми "Вітаміни,їх значення для здоров я"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 28: Рядок 28:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя =
 
=Діяльність учнів та вчителя =
 +
На початку проекту вчитель за допомогою презентації [https://docs.google.com/file/d/0BxppBvJpKe6RVkRIRkRPY3FubUk/edit?usp=sharing Презентація вітаміни] ознайомлює з темою і основними запитаннями проекту. На цьому ж першому уроці проводиться прийом асоціативний кущ Асоціативний кущ  і заповнення таблиці З-Х-Д З-Х-Д.docx.
 +
Далі учні, з’ясувавши свої навчальні потреби об’єднуються в групи і кожна група отримує своє завдання для дослідження. Учні об’єднуються у 6 груп, кожна група досліджує свою групу вітамінів( групи А, В, С, Д, Е, К )за допомогою інтернет ресурсів та в кожній групі визначають продукт-чемпіон по вмісту вітамінів тієї чи іншої групи.
 +
На проміжному етапі кожна група складає план своєї діяльності - план свого навчання, для оцінювання діяльності учнів і набутих знань використовуються такі форми оцінювання: контрольний список використовується учнями для самооцінювання свого самоспрямування у навчанні Контрольний список з самоспрямування у навчанні. Початкові класи .doc і форма оцінювання співробітництво ( Початкова школа)  для оцінювання роботи в групі Контрольний список використовується учнями, щоб оцінити вклад кожного в групову роботу. .doc. Після дослідження групи мають створити таблицю, за формою яку пропонує вчитель
 +
Будьмо знайомі, я вітамін А
 +
Де я живу?
 +
 +
Для чого я потрібен тобі?
 +
 +
Скільки мене повинно бути в грамах на добу?
 +
 +
А скільки це простими словами?
 +
 +
Що буде, якщо мене не буде?
 +
 +
 +
Що буде, якщо мене буде багато?
 +
 +
 +
Продукт чемпіон по вмісту вітаміну А
 +
Учні також можуть  обрати інший вид представлення результатів наприклад казка, оповідання, розповідь, комікс,пісня про вітаміни певної групи або організаційна діаграма.
 +
За допомогою контрольного списку призначеного для використання вчителем з метою оцінки навичок учнів молодших класів вирішувати проблеми Контрольний список призначений для використання вчителем з метою оцінки навичок учнів молодших класів вирішувати проблеми. .doc вчитель оцінює роботу учнів на даному етапі збору інформації і досліджень.
 +
На наступному етапі учні за допомогою інтернету проводять опитування серед батьків, чи знають вони багаті на вітаміни продукти? Порівнюють результати опитування і досліджень та висвітлюють рекомендації для батьків з приводу харчування у спільному блозі , кожна група на своїй сторінці. На даному етапі учні проводять взаємооцінку використовуючи  контрольний список, написаний зрозумілою для учнів мовою, допомагає їм оцінити свої вміння аналізувати дані Контрольний список аналізу даних. Всі класи .doc .
 +
Учні  оцінюють кінцевий продукт висвітлений на сторінках блогу за допомогою контрольного списку, який використовується учнями молодший класів для самооцінювання своїх блогів Форма для самооцінювання блогу.doc
 +
Учні будуть вести блог, в якому будуть ділитися здобутою інформацією між собою та усіма бажаючими Також в ньому будуть проводитися проміжні голосування, проміжне оцінювання вчителем, за допомогою зірочок( смайликів) та обговорення.
 +
Фасилітація навчального процесу здійснюватиметься такими засобами:
 +
На початку виконання учнями проекту:
 +
Вчительська презентація – сприятиме виникненню зацікавленості в темі та допоможе  структурувати учнівські дослідження;публікація – для обговорення з батьками
 +
очікувань від проектів, для повідомлення графіків та термінів виконання проекту;
 +
Упродовж виконання учнями проекту:
 +
Засоби для відслідковування прогресу учнів у навчанні: Електронні таблиці чи форми, для того щоб відслідковувати завершення окремих етапів кожного учня чи команди;Спілкування з батьками за допомогою електронної пошти
 +
для обговорення прогресу учнів в навчанні;
 +
Засоби для представлення нових набутих знань та навичок:блоги, в яких учні відображають результати пошукової діяльності, досліджують та збирають гіперпосилання на відповідні ресурси;
 +
Після виконання учнями проектів: Веб-сторінки - вікі чи блоги - для обговорення результатів проектів.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 16:47, 28 квітня 2013


Назва навчальної теми

Вітаміни, їх значення для здоров’я.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я

Вік учнів, клас

2 клас, 7-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект для учнів 2-х класів з теми: «Вітаміни, їх значення для здоров’я». Даний проект не є довготривалим, а призначений для того, щоб зацікавити учнів під час навчального процесу при вивченні предмету основ здоров’я. Він передбачений на два 45-ти хвилинних уроки і 3 дні позаурочної роботи учнів. Під час проекту учні ознайомляться з тим, що на користь продуктів впливає вміст в них вітамінів. Потім учні об’єднаються в групи і будуть досліджувати( за допомогою інтернет – ресурсів), які продукти містять ті чи інші вітаміни ( наприклад І група – вітамін А, ІІ група – вітамін В і т. д). Результатом їх дослідження стане визначення продукту – чемпіона по вмісту того чи іншого вітаміну. З іншого боку учні проведуть опитування серед батьків, вчителів, старшокласників на тему: «Чи знають вони, які продукти містять найбільшу кількість вітамінів певного типу?» і порівняють результати опитування з результатами дослідження, отриманими за допомогою інтернету. Як результат – учні кожної групи складуть розповіді про групи вітамінів (А. В,С, D, Е, К) та продукти, які найбільше їх містять , а також кожна група створить рекомендації для батьків, які вітаміновмісні продукти потрібно застосовувати у харчуванні другокласників і висвітлять свої результати на сторінках блогу.

План вивчення теми

План вивчення теми [1] План впровадження [2]

Оцінювання

Опис оцінювання учнів Попереднє оцінювання: щоб визначити навчальні потреби учнів: таблиця З-Х-Д [3];

Щоб відслідковувати прогрес у їх навчанні: На проміжному етапі кожна група складає план своєї діяльності - план свого навчання, для оцінювання діяльності учнів і набутих знань використовуються такі форми оцінювання: контрольний список використовується учнями для самооцінювання свого самоспрямування у навчанні [4] і форма оцінювання співробітництво ( Початкова школа) [5] для оцінювання роботи в групі Контрольний список використовується учнями, щоб оцінити вклад кожного в групову роботу [6]. За допомогою контрольного списку призначеного для використання вчителем з метою оцінки навичок учнів молодших класів вирішувати проблеми [7]вчитель оцінює таблицю ( пошукову роботу учнів). На наступному етапі учні за допомогою інтернету проводять опитування серед батьків, чи знають вони багаті на вітаміни продукти? Порівнюють результати опитування і досліджень та висвітлюють рекомендації для батьків з приводу харчування у спільному блозі , кожна група на своїй сторінці. На даному етапі учні проводять взаємооцінку використовуючи контрольний список, написаний зрозумілою для учнів мовою, допомагає їм оцінити свої вміння аналізувати дані [8]. Учні оцінюють кінцевий продукт висвітлений на сторінках блогу за допомогою контрольного списку, який використовується учнями молодший класів для самооцінювання своїх блогів [9].

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель за допомогою презентації Презентація вітаміни ознайомлює з темою і основними запитаннями проекту. На цьому ж першому уроці проводиться прийом асоціативний кущ Асоціативний кущ і заповнення таблиці З-Х-Д З-Х-Д.docx. Далі учні, з’ясувавши свої навчальні потреби об’єднуються в групи і кожна група отримує своє завдання для дослідження. Учні об’єднуються у 6 груп, кожна група досліджує свою групу вітамінів( групи А, В, С, Д, Е, К )за допомогою інтернет ресурсів та в кожній групі визначають продукт-чемпіон по вмісту вітамінів тієї чи іншої групи. На проміжному етапі кожна група складає план своєї діяльності - план свого навчання, для оцінювання діяльності учнів і набутих знань використовуються такі форми оцінювання: контрольний список використовується учнями для самооцінювання свого самоспрямування у навчанні Контрольний список з самоспрямування у навчанні. Початкові класи .doc і форма оцінювання співробітництво ( Початкова школа) для оцінювання роботи в групі Контрольний список використовується учнями, щоб оцінити вклад кожного в групову роботу. .doc. Після дослідження групи мають створити таблицю, за формою яку пропонує вчитель Будьмо знайомі, я вітамін А Де я живу?

Для чого я потрібен тобі?

Скільки мене повинно бути в грамах на добу?

А скільки це простими словами?

Що буде, якщо мене не буде?


Що буде, якщо мене буде багато?


Продукт чемпіон по вмісту вітаміну А

Учні також можуть  обрати інший вид представлення результатів наприклад казка, оповідання, розповідь, комікс,пісня про вітаміни певної групи або організаційна діаграма. 

За допомогою контрольного списку призначеного для використання вчителем з метою оцінки навичок учнів молодших класів вирішувати проблеми Контрольний список призначений для використання вчителем з метою оцінки навичок учнів молодших класів вирішувати проблеми. .doc вчитель оцінює роботу учнів на даному етапі збору інформації і досліджень. На наступному етапі учні за допомогою інтернету проводять опитування серед батьків, чи знають вони багаті на вітаміни продукти? Порівнюють результати опитування і досліджень та висвітлюють рекомендації для батьків з приводу харчування у спільному блозі , кожна група на своїй сторінці. На даному етапі учні проводять взаємооцінку використовуючи контрольний список, написаний зрозумілою для учнів мовою, допомагає їм оцінити свої вміння аналізувати дані Контрольний список аналізу даних. Всі класи .doc . Учні оцінюють кінцевий продукт висвітлений на сторінках блогу за допомогою контрольного списку, який використовується учнями молодший класів для самооцінювання своїх блогів Форма для самооцінювання блогу.doc Учні будуть вести блог, в якому будуть ділитися здобутою інформацією між собою та усіма бажаючими Також в ньому будуть проводитися проміжні голосування, проміжне оцінювання вчителем, за допомогою зірочок( смайликів) та обговорення. Фасилітація навчального процесу здійснюватиметься такими засобами: На початку виконання учнями проекту: Вчительська презентація – сприятиме виникненню зацікавленості в темі та допоможе структурувати учнівські дослідження;публікація – для обговорення з батьками очікувань від проектів, для повідомлення графіків та термінів виконання проекту; Упродовж виконання учнями проекту: Засоби для відслідковування прогресу учнів у навчанні: Електронні таблиці чи форми, для того щоб відслідковувати завершення окремих етапів кожного учня чи команди;Спілкування з батьками за допомогою електронної пошти для обговорення прогресу учнів в навчанні; Засоби для представлення нових набутих знань та навичок:блоги, в яких учні відображають результати пошукової діяльності, досліджують та збирають гіперпосилання на відповідні ресурси; Після виконання учнями проектів: Веб-сторінки - вікі чи блоги - для обговорення результатів проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іваницька Леся Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики,астрономії та безпеки життєдіяльності

Навчальний заклад

СЗШ №168 Оболонського району м.Києва [10]

Місто\село, район, область

м.Київ

Контактні дані

Мої електронні скриньки: merguk.lesya@gmail.com,mer.lesya@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Київ, 22 - 27 квітня 2013 року


Дати проведення тренінгу

22 - 27 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м. Київ, ліцей №157 [11]

Тренери

Шевчук Лариса, Скрипка Анна, Давиденко Олена.