Портфоліо Єфіменка Олексія з теми "Обробка графічної інформації"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

За межами реальності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології комп'ютерної обробки інформації

Інформатика

Технології

Вік учнів, клас

Навчальна група 1СК-14 (17 18 років)

Стислий опис проекту

Проект «За межами реальності» розрахований на учнів груп 2 курса, що навчаються за професією «Оператор комп`ютерного набору. Секретар керівника (організації, підприємства, установи)». Середній вік учнів сягає 17-18 років. Проект реалізується під час вивчення учнями теми «Обробка графічної інформації» предмета «Технології комп'ютерної обробки інформації». Він розрахований на три тижні. Учням пропонується провести дослідження редакторів растрової графіки та підготовити і створити макет рекламного плакату для виступу рок-групи, склад якої містить учнів навчального закладу. Краща робота буде роздрукована в типографії і використана в рекламних цілях. За час роботи над проектом учні формують систему знань та навичок з обраної теми, отримують позитивний практичній досвід роботи у світі комп`ютерної графіки та дизайну.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

Процес оцінювання роботи учнів здійснюється постійно впродовж виконання ними проекту. На початку проекту здійснюється попереднє оцінювання шляхом бесіди викладача з учнями з використанням презентації та форми онлайн-опитування, обговорення прогалин у базових знаннях за участі викладача і заповнення класифікаційної карти у вигляді Т-таблиці. В процесі роботи над проектом викладач контролює виконання плану проекту учня за допомогою перегляду форм проміжного самооцінювання та індивідувальних спостережень, по закінченні проектної діяльності проводиться оцінювання кінцевого продукта і заповнення учнями форми звітів.

Діяльність учнів та вчителя

Учні отримують завдання: за допомогою редактора растрової графіки створити макет рекламного плаката за індивідуальним дизайном (наприклад, за афіша виступу рок-групи, де в ролі музикантів виступають учасники проектної діяльності). Розподіл на малі групи відбувається за бажанням учнів, але викладач має можливість корегувати розподіл з урахуванням індивідуальних психологічних, інтелектуальних та інших особливостей учнів. Учні виконують дослідження практичного використання засобів обробки растрових зображень для створення дизайн-проекту.

Під час демонстрації попередньої презентації викладач ставить перед учнями проблему, вирішення якої є метою проектної діяльності. Обговорення ключових і тематичних питань проекту мотивує учнів до активної роботи в команді. Учні отримують роздатковий матеріал, що дублюється на четвертому слайді презентації. Організаційна діаграма дозволить учням отримати попереднє уявлення про план навчального проекту і забезпечить зворотній зв’язок з викладачем. Суспільне обговорення і заповнення T-таблиці допоможе в актуалізації базових знань і визначенні потреби у додатковій інформації.

Учні користуються наданими викладачем посиланнями на ресурси інтернет, за допомогою анкет оцінюють представлені ресурси, обговорюють результати в групах з викладачем. Використовуючи навички оцінювання веб-ресурсів, здійснюють пошук необхідної інформації для забезпечення теоретичної бази знань для виконання проектного завдання. Викладач повинен відстежувати правильність і відповідність підібраних матеріалів питанням теми. Для ефективної групової роботи використовують служби обміну електронними повідомленнями і групового спілкування. Робочі матеріали проекту розміщуються у загальний доступ.

Учні мають доступ до прикладу учнівської роботи, завдяки чому розуміють зміст роботи і вимоги до її якості виконання.

Для оцінювання учнівських робіт створено Контрольний список оцінювання блогу, до того ж, кінцевий результат роботи учнів – конкретний продукт, графічне зображення. Таку роботу викладач має змогу оцінити згідно критеріїв оцінювання навчальних досягнень, описаних у державному стандарті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олексій Єфіменко

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери