Портфоліо Євсеєвої Наталії Миколаївни з теми "Книга мала, та серцю люба"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:21, 16 серпня 2012, створена Uchitel41 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

«Книга мала, та серцю люба»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська література

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учням 7 класу пропонується взяти участь в проекті по створенню макета книги у середовищі MS Word. Предмет дослідження школярів трактується в контексті виявлення загальної характеристики створення Книги, особливостей електронних книг, узагальненні знань, вмінь та навичок обробки текстової інформації на комп’ютері. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Учні також оволодіють уміннями і якостями ХХІ століття – серед останніх домінуючого значення набувають формування особистої відповідальності за якість виконання конкретного завдання, розвиток комунікаційних здібностей учнів, досвід роботи учнів в команді, естетичне сприйняття друкованого тексту.

Повний План вивчення теми

По закінченню роботи над проектом учень: називає: - формати файлів, що обробляються текстовим процесором; пояснює: - призначення й можливості систем обробки текстів; - призначення основних меню, панелей інструментів, лінійок та смуг прокрутки у вікні текстового процесора; використовує: - довідкову систему текстового процесора; - засоби пошуку й автоматичної заміни тексту; - засоби перевірки правопису; класифікує: - системи обробки текстів; вміє: - створювати, відкривати й зберігати документи в середовищі текстового процесора; - форматувати шрифти і абзаци; - виділяти суцільні та несуцільні текстові фрагменти; - копіювати й переміщувати фрагменти тексту з використанням та без використання буфера обміну, в межах одного або між різними документами; - знаходити й замінювати фрагменти тексту в автоматичному режимі; - перевіряти правопис текстових документів та виправляти помилки в автоматизованому режимі. [ План проекту]

[ План впровадження проекту]

Навчальні цілі

Після завершення навчального проекту учні зможуть: розпізнавати - структуру книги; - характерні особливості форматування книги; оцінювати - знайдену в Інтернеті інформацію про книговидавництво відбирати та систематизувати - інформацію з різних джерел з питання створення та макетування книги. застосовувати знання до - використання колонтитулів; - створення розділів і глав; - ілюстрації з підписами; - нумерації сторінок. дотримуватись правил роботи - з використання авторського права; - з різноманітними тестовими редакторами; - ефективно планувати час роботи в групах та розподіляти роботу між членами групи; - вміти створювати власну електронну книгу. застосовувати - навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; критично та конструктивно - відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; здійснювати - самоспрямування у своїй навчальній діяльності; розуміти та усвідомлювати - роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Діяльність вчителя

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Крім того впродовж роботи над проектом використовуються нагадування і. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

Корисні посилання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Адреса :

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 - 17.08.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська ОСШ №40

Тренери

Желязкова Світлана