Портфоліо Євлахової Олени з теми "Научне відкриття – добро або зло?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:21, 8 лютого 2013, створена Евлахова Елена (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проблеми розвитку ядерної енергетики в Україні. Чорнобильська катастрофа та ліквідація її наслідків.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика - основни йнавчальний предмет, другорядні: біологія, екологія, географія

Вік учнів, клас

9 клас, основна школа

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні в залежності від своїх вподобань та рівня навчальних досягнень обирають одну з 4-х пошукових груп

Пошукова група № 1 “Фізики”

- Вивчити принцип дії атомної електростанції та пояснити фізичні причини Чорнобильської катастрофи.

Пошукова група № 2 “Біологи” - Проаналізувати, як впливає радіація на живі істоти Пошукова група № 3 «Медики» - Проаналізувати данні щодо росту захворюваності населення України (різні регіони) під впливом радіоактивного випромінювання за останні 30 років Пошукова група № 4 “Науковці” - Проаналізувати, які засоби захисту від радіоактивного випромінювання найбільш ефективні.

Завдання груп №№ 1, 2, 3 посильне для учнів з середніми навчальними досягненнями. Найскладніше завдання – у групи № 3. Воно потребує творчих та аналітичних здібностей учнів.

Завдання груп №№ 1 та 3 відповідає Програмним вимогам з курсу фізики 9 класу.

За допомогою вчителя групи проговорюють, що треба зробити, виробляють алгоритм роботи, оцінюють час виконання проектів, розподіляють обов’язки в залежності від своїх здібностей.

Учитель корегує діяльність учнів на протязі всього часу роботи.

Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії (класу), яка зацікавлена в обраній темі.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

- Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. - Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Сценарій блогу, Перелік елементів блогу. При створенні презентації учні отримують Сценарій-макет презентаці, Учнівську презентацію ходу та результатів проекту, Шаблон презентації (за потребою окремих учнів),які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. - Вчитель пропонує учням використовувати План виконання проекту для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні отримують клади оформлення бібліографічного опису у списку джерел. Учні також використовують Форму оцінювання учнівської роботи. - До закінчення роботи над проектом вчитель призначає спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення результатів своєї роботи. - Учитель надає учням можливість ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. - Учитель використовує Форму оцінювання учнівської роботи також і для підсумкового оцінювання, організує взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюються учні учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Євлахова Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

фізика

Навчальний заклад

УАО ДР ХМР

Місто\село, район, область

Харків

Контактні дані

evlakhovaen@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04/02/-08/02/2013

Місце проведення тренінгу

Харків

Тренери