Портфоліо «Вимірювання кутів та їх практичне використання»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:33, 19 серпня 2012, створена Alla2012 (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Вимірювання кутів та їх практичне використання»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія 7 клас «Найпростіші геометричні фігури та їх властивості», фізична культура та технологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема 1. НАЙПРОСТІШІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФIГУРИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ Геометричні фігури. Вимірювання кутів.

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис

Проект з геометрії розрахований на учнів 7 класу,буде реалізований під час вивчення теми: «Основні геометричні фігури».Під час проведення учні будуть проводити експеримент: вимірювати види кутів та досліджувати, як за допомогою розміру кута підвищити швидкість руху на старті естафети.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі: навчитися вимірювати кути за допомогою креслярських інструментів; застосовувати набуті навички при розв’язуванні задач; допомогти учням створювати свої власні проекти та використовувати їх у повсякденному житті; дати можливість оцінити свої думки, власний досвід та якість виконаних завдань.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проектної діяльності за допомогою вхідного тестування, методу «мозковий штурм» та індивідуальної картки знань оцінюються початкові знання учнів, їх інтереси, уподобання, побажання, рівень активності. Після цього їм надаються завдання, відповідно до рівня їх підготовки та критерії оцінювання їх роботи у проекті. Для більш ефективної роботи груп ведеться щоденник проекту, куди записуються деталі процесу(своєчасність виконання роботи, правильність, відповідність результату завданню, логічність, вміння узагальнювати та робити висновки, творчий підхід),які після аналізу та узагальнення сформують оцінку роботи групи. Робиться огляд проекту на відповідність «контрольному списку». Використовується зворотній зв’язок від однолітків (взаємооцінювання) та рефлексія (самооцінювання), зустрічі груп з учителем (консультації). По закінченню проекту учні презентують результати своїх досліджень за обраною формою (презентація, буклет тощо). Під час виступу вчитель оцінює ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід і т.д. Усі види діяльності учнів оцінюються за відповідними формами.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1 урок
Заняття починається з озвучення учителем ключового питання «Чому життя людей так тісно пов’язано з просторовими формами?», надається час для роздумів, організовується обговорення між учнями. Також заслуховуються відповіді на інші запитання «Яку роль у вашому житті відіграє геометрія?», «Яка фігура називається кутом?», «Як позначають кути?», здійснюється перевірка домашнього завдання з використанням техники мозкового штурму, відбувається опитування за темою уроку. Далі проходить демонстрація попередньо підготовленої вчителем презентації, учні заповнюють таблиці З-Х-Д. Наступним кроком є об’єднання в робочі групи та розподіл обов’язків поміж собою.
Діти переходять до безпосередньої роботи у групах: визначають, обговорюють та обирають ролі, виділяють обов’язки, складають план діяльності групи. Встановлюють зовнішнє вираження кінцевого продукту їх взаємодії, отримують електронні документи, письмові щоденники, матеріали дослідження. В кінцевому варіанті це матиме вигляд відео-проекту, буклету, стінгазети (за рішенням учнів).
Використовуючи стратегію Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося , учні починають працювати над проектом, висловлюють думки з цього приводу. Отримавши форму для запису узагальнень і запитань, учні легко можуть відслідкувати свої успіхи у навчанні та його послідовність. Учні отримують: «Правила безпечної роботи за комп’ютером», «План виконання навчального проекту».
Учитель бере активну координуючу участь у роботі учнівських груп, надає консультації та за необхідністю коригую діяльність.
Ролі учнів у групах можуть бути наступними: античні вчені, які відкрили геометричні закони, що стосуються теми «Найпростіші геометричні фігури та їх властивості», науковці, дослідники, мандрівники, журналісти тощо.
Діяльність учнів
Учні (група мандрівники та група античні вчені) розробляють матеріали для виступу, узгоджують їх з учителем. Також вони проводять опитування серед однокласників та учнів інших класів, оформлюють у вигляді тез чи доповіді.
Учні (група дослідники і науковці) аналізують підготовлені іншою групою матеріали, здійснюють доопрацювання та пошук додаткової інформації в Інтернет-ресурсах чи використовуючи дані довідників та енциклопедій.
Учні (група журналісти) редагують та узагальнюють надану інформацію.

2 урок
В залежності від отриманих даних всі учасники висловлюють свої думки, настанови, рекомендації та побажання. Спільна діяльність груп учнів повинна мали логічне завершення у вигляді створених на цій основі буклету, презентації чи стінгазети (за рішенням учасників проекту).
Діти аналізують результат з контрольним списком та формою оцінювання відповідного ресурсу.
Під час описаної роботи учитель постійно здійснює допомогу, редагує знайдені дані, інформує та підтримує ініціативу, що в майбутньому матиме відображення в оцінці активності та продуктивності оволодіння навчальним матеріалом.
Учні отримують завдання для перевірки якості засвоєння матеріалу теми.
Створені матеріали перевіряються учителем, а потім поширюються серед учнів класу, інших класів, учителів та батьків. Учнівські групи об’єднуються та обирають учнів-експертів, які докладно знайомляться з інформацією, організують та проводять тематичну конференцію, презентують та пояснюють зміст і значення зібраних матеріалів. Результати конференції учні з групи журналістів оформлюють у вигляді плакату чи статті в шкільній газеті.
Після цього проект вважається виконаним.
Беручи участь у цьому проекті, учні отримують додаткові знання з теми уроку, а також поглиблено вивчають суміжні теми, оволодівають акторською майстерністю, покращують навички роботи з комп’ютером, організують активну громадську роботи з поширення інформації серед однолітків тощо. Результатом є створені матеріали, проведення конференції, розповсюдження інформації серед громадськості.
На початку проекту учні за допомогою карток знань та мозкового штурму демонструють знання, набуті у попередніх класах, а також уточнюють незрозумілі моменти на індивідуальних консультаціях, отримують попередні результати тестування, переглядають презентацію учителя, знайомляться з темою та цілями уроку.
Упродовж роботи над проектом діти об’єднуються у групи, представляють свої ідеї і обговорюють можливі варіанти відповідей, організовують завдання та обирають експертів, занотовують головне до письмових щоденників, розподіляють ролі між учнями, щоб дослідити проблемні, ключові питання теми.
Наприкінці роботи над проектом учні демонструють матеріали презентації та буклету, заслуховують думку учнів-експертів, дискутують та обговорюють запропоновані тези, показують ступінь розуміння навчального матеріалу, дають можливість оцінити думки і власний прогрес та навички спільної діяльності, беруть участь у підсумковому оцінюванні за участю учителя.
Подальша робота
Зібрані матеріали публікуються у шкільній газеті, а також використовуються на засіданні шкільного гуртку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кириленко Інна Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

учитель математики

Навчальний заклад

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

Місто Амвросіївка Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012 - 18.06.2012

Місце провведення тренінгу

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області

Тренери

Войтенко Алла Василівна