Відмінності між версіями «Портфоліо "Шедевр Бермана"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 27: Рядок 27:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
Перед початком роботи над проектом, під час консультацій  із учителями образотворчого мистецтва та інформатики проводиться  оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку  інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо).
 +
На початку роботи над проектом відбувається:
 +
• перегляд презентації вчителя з її наступним обговоренням (фронтальним і малими групами - «мозковий штурм»);
 +
• робота з таблицями «ЗХД» та Т-схемами (опитувальник), де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження; учням пропонуємо заповнити 1 та 2 колонки таблиці ЗХД, 3 колонка буде завершена протягом виконання всього проекту;
 +
• обговорення тем проектів.
 +
Впродовж роботи над проектом:
 +
• вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів;
 +
• учні по мірі проходження основних етапів проектної роботи заповнюють контрольний список прогресу роботи;
 +
• учні також використовують форми (оцінювання аналізу завдання, оцінювання вміння аргументувати), які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів;
 +
• під час роботи у малих групах над створенням блогів (мета: поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями), вони використовують Контрольний список та Форму оцінювання для блогу;
 +
• оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання, оцінювання самоспрямування у навчанні.
 +
Наприкінці роботи над проектом:
 +
• учні демонструють виконані роботи (презентація, мистецький репродуктивний колаж, буклет), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно критеріїв оцінювання);
 +
• в процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та вмінь;
 +
• результатом роботи однієї з групп є створення блогу, то в подальшому відбувається оцінювання учнівських  робіт читачами блогу.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 13:05, 26 лютого 2013


Назва навчальної теми

Шедевр Бермана (за новелою О.Генрі «Останній листок»).

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - світова література,розділ "Світова новела". Другорядні навчальні предмети: образотворче мистецтво та інформатика.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для 7 класу з теми «Світова новела».

Навчальний проект буде здійснюватись учнями 7 класу після вивчення новели О.Генрі «Останній листок».

Учні об’єднуються у 3 групи, виконують пошукову та дослідницьку роботу, яка дає можливість зібрати інформацію, проаналізувати її, зробити висновки та презентувати в оригінальній формі. Перша група, «літературознавці», аналізують образ Бермана, створюють його психологічний портрет, спираючись на образи-символи та художні деталі (підказки автора). Очікуваним продуктом діяльності учнів першої групи буде презентація «Берман – пияк-невдаха? Художник? Людинолюб?». Учні другої групи, «мистецтвознавці», досліджують значення слова «шедевр», з’ясовують ознаки, за якими твір мистецтва вважається шедевром, знаходить визнані зразки шедеврів світового мистецтва, порівнюють їх із малюнком Бермана, розмірковують, чи є він шедевром із позиції мистецьких канонів. Очікуваним продуктом діяльності учнів другої групи у проекті буде мистецький колаж «Шедеври світового мистецтва». Третя група, «філософи», створюють підбірку висловів відомих філософів, мислителів, письменників про людину, сенс її життя, красу вчинків – «Що є людина на землі?», працюють із додатковою літературою (словники, енциклопедії, довідники, художні твори, інтернет-джерела) та проводять паралелі між цінностями давніх часів і сучасності. Продуктом діяльності третьої групи буде буклет «Шедевр Бермана – гімн ... (Людяності)».

План вивчення теми (вставити файл)

План.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи над проектом, під час консультацій із учителями образотворчого мистецтва та інформатики проводиться оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо). На початку роботи над проектом відбувається: • перегляд презентації вчителя з її наступним обговоренням (фронтальним і малими групами - «мозковий штурм»); • робота з таблицями «ЗХД» та Т-схемами (опитувальник), де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження; учням пропонуємо заповнити 1 та 2 колонки таблиці ЗХД, 3 колонка буде завершена протягом виконання всього проекту; • обговорення тем проектів. Впродовж роботи над проектом: • вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів; • учні по мірі проходження основних етапів проектної роботи заповнюють контрольний список прогресу роботи; • учні також використовують форми (оцінювання аналізу завдання, оцінювання вміння аргументувати), які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів; • під час роботи у малих групах над створенням блогів (мета: поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями), вони використовують Контрольний список та Форму оцінювання для блогу; • оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання, оцінювання самоспрямування у навчанні. Наприкінці роботи над проектом: • учні демонструють виконані роботи (презентація, мистецький репродуктивний колаж, буклет), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно критеріїв оцінювання); • в процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та вмінь; • результатом роботи однієї з групп є створення блогу, то в подальшому відбувається оцінювання учнівських робіт читачами блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери