Портфоліо "Подорожуємо Лондоном"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:59, 29 серпня 2012, створена Alla2012 (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошукОсновний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет:англійська мова Тема: «Лондон». Дотичні предмети: технології

Навчальна тема (як записано в програмі)

Англомовні країни (стиль життя)

Вік учнів, клас

7клас,13років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7-го класу,буде реалізовано під час вивчення теми «Лондон».Під час проекту виконується дослідницька робота ,яка включає дослідницьку, групову діяльність,виконання учнями певних ролей. Продуктом діяльності учнів може бути буклет або презентація.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми
[План впровадження проекту]

Навчальні цілі

Навчальні цілі:
формувати лінгвістичні та мовленнєві компетенції в межах тематики ситуативного спілкування;
поглибити знання учнів з даної теми;
розвивати вміння проектної роботи та дослідницької діяльності, креативного мислення учнів, уміння висловлювати свої власні думки;
прищеплювати художній смак і розуміти світ прекрасного;
виховувати почуття відповідальності за результати колективної роботи;
демонструвати розуміння проблеми проекту, власне формування мети і завдань проекту, вибраний шлях рішення; аналізувати хід пошуку рішень для аргументації вибору способу рішення;
демонструвати знайдене рішення;проводити аналіз успішності виготовлення матеріалу і його презентації.

Опис оцінювання

На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння учнів за допомогою фронтального опитування. Кожен учень отримує буклет-приклад вчителя з теми «Лондон», а також переглядає презентації вчителя після чого діти заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволяє визначити навчальні потреби учнів. Учитель об’єднує учнів у дві групи за тематикою та рівнем навченості. Кожна група має учня-керівника, який контролює виконання поставлених задач та розподіляє необхідний матеріал між членами групи. Учням кожної групи пропонується використання методу Думаємо - Об’єднуємося - Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту.
З метою актуалізації вже набутих знань та визначення навчальних потреб використовуються З-Х-Д схеми протягом всього терміну виконання проекту. Завдяки методу Спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес (?регрес). Вчитель спостерігає за дітьми, під час консультацій, виділяє рівень розуміння тематики та проблеми, допомагає із плануванням наступних кроків. Наприкінці роботи над проектом перша група дітей демонструє презентацію, друга - буклет-путівник. Наступним кроком є заповнення анкети «групова робота» де кожен дає самооцінку роботи, а також, внесок кожного з членів групи у роботу над проектом. Проводиться рефлексія, заповнюється таблиця З-Х-Д,здійснюється підсумкове опитування за допомогою електронних тестів. Під час захисту проектної роботи вчитель оцінює, згідно з таблицею критерій оцінювання.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Технологія виконання проекту дається українською мовою, реальна ж робота учнів здійснюється англійською мовою і частково українською.
Проект буде здійснений шляхом збору необхідної інформації. Опрацювання Інтернет-джерел, відвідання шкільної та районної бібліотек, спілкування з особами,що відвідали Лондон. На підготовчому етапі був створений навчальний план, поставлені завдання, знайдені кошти. Клас поділили на дві групи,перед кожною з яких стояло конкретне завдання.
Перша група працювала над пошуком інформації, що стосується історичних даних про Лондон та його визначні місця, друга – про особливості сучасного столиці Великобританії. Для пошуку інформації використовувались різні джерела: Інтернет, навчальні посібники, газети, журнали.
Етапи реалізації проекту:
1. Вчитель інформує батьків учнів про доцільність використання проектного методу в навчальній діяльності учнів(за допомогою буклета), отримує від батьків дозвіл на користування дитиною Інтернет ресурсів.
Перший етап - це загальне планування спільно з учителем і всіма учасниками проекту. Воно стосується таких питань, як виділення окремих етапів роботи і встановлення послідовності їх виконання, визначення кількості учасників у групах і виду завдань для кожної з них, а також термінів виконання і форм пред'явлення проміжних і кінцевих результатів роботи.
На початку заняття вчителем здійснюється опитування учнів «Що ми знаємо про Лондон та лондонців?», демонструється вступна презентація. Після визначення навчальних цілей, школярі заповнюють З-Х-Д схеми, відповідають на запитання на дошці та об’єднуються в групи. Використовуючи стратегію Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося діти висувають ідеї щодо реалізації проекту.
2. При знайомстві з темою дослідження, у рамках цього проекту вчитель надає конкретні завдання учням (перша група досліджує матеріал що стосується історичних даних про Лондон та його визначні місця, друга – про особливості сучасної столиці Великобританії). Усі учні дотримуються плану роботи, який був їм запропоновано та обговорено на першому етапі проекту. На цьому етапі учні розробляють графік роботи своєї теми та розподіляють обов’язки та завдання, згідно з теми та графіка роботи в кожній групі. Учні оцінюють як вони можуть контролювати власне навчання. Вчитель формує список необхідної літератури та електроні матеріали.
3.На третьому етапі групи виділяють та систематизують інформацію для презентації, планують проектні продукти (презентацію та буклет-путівник). Об’єднуються в одну групу та створюють кінцеву презентацію, що представляє комплексну роботу обох груп. Протягом роботи над проектом, учитель надає консультативну допомогу, відстежує виконання учнями контрольного списку планування проекту, корегує та спрямовує діяльність учнів. Використовується стратегія «Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося». Проводиться самооцінка та взаємооцінка праці над проектом, оцінка звітів досліджень. Визначається рівень здобутих учнями знань та отриманих навичок.
Рефлексія проводиться за допомогою контрольної карти рефлексії. Впродовж усіх етапів вчитель спостерігає за дітьми та проводить консультації.
Учитель інформатики консультує дітей впродовж всієї роботи.

Додаткові матеріали

Приклад презентації для учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кесарь Наталія Едуардівна

Фах, навчальний предмет

учитель іноземної мови, англійська мова

Навчальний заклад

Амвросіївська загальноосвітня школаI-III ступенів №6
Амвросіївської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

Амвросіївка, Амвросіївський,Донецька

Контактні дані

nataenglish21@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012 - 18.06.2012

Місце проведення тренінгу

М.Амвросіївка,ЗОШI-IIIступенів №6

Тренери

Войтенко Алла Василівна