Портфоліо "Океани – опалювальна система планети"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:19, 19 липня 2012, створена Alla2012 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Океани – опалювальна система планети

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
Розділ І. ОКЕАНИ
Тема 1. Тихий океан. Океанія. Тема 2. Атлантичний океан Тема 3. Індійський океан Тема 4. Північний Льодовитий океан
Дотичні: ФІЗИКА, ТЕХНОЛОГІЇ

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розділ І. ОКЕАНИ
Тема 1. Тихий океан. Океанія (Кліматичні пояси і типи клімату. Течії. Органічний світ і закономірності його поширення. Багатства Тихого океану. Проблема забруднення вод океану).
Тема 2. Атлантичний океан(Кліматичні пояси, типи клімату. Водні маси. Органічний світ. Природні багатства океану. Проблема забруднення вод).
Тема 3. Індійський океан (Особливості природи океану: високі температура і солоність вод, система морських течій. Своєрідність органічного світу. Природні багатства).
Тема 4. Північний Льодовитий океан (Клiмат океану в зв’язку із розташуванням океану у високих широтах. Течії. Льодовий режим.Своєрідність органічного світу. Проблеми охорони природи океану).

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності проводиться актуалізація та оцінка початкових знань учнів, з’ясовується рівень їх готовності до участі у проекті, визначаються навчальні потреби учнів, встановлюються навчальні цілі. Це відбувається за допомогою електронного тесту «Гідросфера», методу «Асоціативний кущ «Океан»», вчительської презентації, таблиць «З-Х-Д» та методу «Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося». При використанні методу «Асоціативний кущ» використовується Інтерактивна дошка та набір картинок - підказок. Набір картинок - підказок використовується після того, як «кущ» уже сформовано для можливого його доповнення. «Квітка припущень» - це інструмент, який застосовується під час демонстрації презентації вчителя. Він сприяє виникненню інтересу до теми, спонукає учнів до дослідження проблеми, стимулює їх аналізувати наявні знання, допомагає формулювати питання по досліджуваній проблемі, визначати цілі дослідження, висувати гіпотези, розробляти шляхи і способи вирішення проблем. Метод «Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося» допомагає об’єднаним у групи учням провести перші обговорення та висунути перші ідеї щодо реалізації проекту.
Впродовж роботи над проектом участь кожного та спільна оцінюється відповідно до попередньо розроблених форм оцінювання різних видів діяльності, за якими відбувається контроль і самоконтроль. «План проекту» допомагає учням оцінити власні досягнення, чи навпаки. Таблиці «З-Х-Д» дають учневі можливість згадати попередні знання, визначити навчальні потреби, поставити навчальні цілі та зрозуміти наскільки вони досягнуті. Зустрічі, консультації допомагають коригувати роботу, планувати наступні кроки, забезпечують зворотній зв’язок. За роботою кожної групи вчитель веде неформальні спостереження, результати яких заносяться до бланку контролю, де зазначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання, логічність викладення та подання інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє вчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок.
Наприкінці учні захищають свій проект та презентують його продукт. Все це оцінюється відповідно до заявлених форм оцінювання. Оцінюються та самооцінюються також знання учнів, отримані під час проекту.

Додаткові матеріали

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери