Покритонасінні-володарі континентів

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:53, 10 січня 2014, створена Лис (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Покритонасінні-володарі всіх континентів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Покритонасінні

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Це проект з біології для учнів 7 класу за темою «Покритонасінні». Метою проекту є вивчення особливостей будови, розмноження й розвитку покритонасінних, розповсюдження їх на Землі, значення для природи та людини, а також застосування цих знань у повсякденному житті. У ході дослідницької роботи учні дізнаються більше про рослини, що їх оточують, практичну цінність різних видів рослин, навчаться свідомо дотримуватися правил поведінки в природі.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження теми

Навчальні цілі

Сформувати в учнів уявлення про загальні ознаки покритонасінних, будову рослин різних класів та родин, навчити використовувати ці знання для розпізнавання рослин, використання сільськогосподарських, лікарських, декоративних рослин, охорони рідкісних видів. Вчити відшукувати, аналізувати та оформлювати здобуту інформацію. Продовжувати формування вміння працювати в групах.

Опис оцінювання

Оцінювання проводиться упродовж всієї навчальної теми, щоб допомогти учням розвивати критичне мислення, навички 21 століття під час виконання учнівського проекту та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку проекту, використовуючи методи «ЗХД», анкетування, «Мозкової атаки», здійснюється діагностичне оцінювання знань, вмінь та навичок учнів з тем «Рослини» й «Різноманітність рослин», визначаються питання, що потребують відповіді під час роботи над проектом. Впродовж роботи над проектом за допомогою тестування, вікторин, оцінювання роботи в групах, самооцінювання та взаємооцінювання контролюється хід виконання проекту, відбувається моніторинг навчальних досягнень учнів з теми. Вчитель спостерігає за роботою груп та консультує учнів. Наприкінці роботи, під час захисту учнями власних проектів, оцінюється рівень виконаних презентацій, колажей, звітів, вміння обґрунтовано, переконливо та зрозуміло подати знайдену інформацію.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

В ході виконання проекту учням пропонується отримати докази причин панування покритонасінних на Землі та неможливості існування без них інших організмів, в тому числі людини. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою заповнення таблиці «ЗХД», анкетування та постановки проблемних питань. Вступна презентація вчителя допоможе актуалізувати знання учнів і налаштувати на роботу над проектом. Батьки ознайомлюються з методом проектів за допомогою буклету. Учні використовують Інтернет для пошуку інформації для проекту та, можливо, для дистанційного обміну думками між членами групи й консультації з вчителем. Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право, а також з правилами безпеки в Інтернеті. На початку проекту учні об’єднуються у 6 груп. Орієнтовні напрямки роботи груп: «Годувальники всіх мешканців планети», «Рекордсмени серед покритонасінних», «Аптека на городі», «Сад моєї мрії», «Покритонасінні з Червоної книги України», «Лікарські рослини Донбасу» тощо. Під час досліджень учні знаходять інформацію про рослини за своєю темою, обов’язково класифікують їх, спираючись на характерні ознаки класів та родин покритонасінних, та оформлюють результати роботи у формі презентацій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дарія Черненко

Фах, навчальний предмет

Учитель, біологія

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Серпень 2012 р.

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк

Тренери

Половцева Лариса Валентинівна

Фотозвіт

GetImage.jpg