Відмінності між версіями «План вивчення теми «Трикутники»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: План вивчення теми «Трикутники» Автор Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та на...)
 
(Сторінка очищена)
 
Рядок 1: Рядок 1:
План вивчення теми «Трикутники»
 
  
Автор
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте
 
Ім’я, по-батькові та прізвище Мамонова Марія Петрівна
 
Назва навчального закладу Злинська загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ст
 
Місто, село, район, область С.Злинка Маловисківський район Кіровоградська обл
 
Відомості про тренінг
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу 17.09 – 30.09.12
 
Тренери Шверненко Тетяна Василівна
 
Місце проведення тренінгу Злинська загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ст
 
Опис навчальної теми
 
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
 
Назва
 
Трикутники
 
Стислий опис
 
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
 
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису.
 
Кожен із нас з дитинства знайомий з геометричною фігурою, яка має назву трикутник. А чи замислювались Ви, які таємниці він містить? Проект « Трикутник» створюється з метою розширити знання учнів про трикутник, про вчених, які внесли вклад в розвиток вчення про трикутник, про його роль і використання в оточуючому нас світі. Робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, формування навичок обробки та систематизації інформації, уміння створювати презентацію своєї роботи та доповідати перед аудиторією. Учні класу діляться на три групи. Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо.
 
Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про трикутник, оформлена у вигляді презентації. Учні другої групи доводять ознаки рівностей трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників , а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про трикутник. Учні третьої групи розв’язують завдання на ознаки рівностей трикутників
 
Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті.
 
Предмет, навчальна тема
 
Математика
 
Інформатика
 
Клас (вікова категорія)
 
Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
 
7 клас, 12-13 років
 
Приблизний час вивчення теми
 
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
 
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів
 
4 уроки
 
Освітні засади
 
Державні освітні стандарти
 
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
 
Основною метою освітньої галузі є:
 
    опанування учнями системи математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному  житті та майбутній трудовій діяльності, достатніх для успішного оволодіння іншими освітніми галузями знань і забезпечення неперервної освіти;
 
    формування в учнів наукового світогляду, уявлень про ідеї і методи математики, її роль у пізнанні дійсності;
 
    інтелектуальний розвиток учнів (логічного  мислення і просторової уяви, алгоритмічної, інформаційної та графічної культури, пам'яті, уваги, інтуїції);
 
    економічне, екологічне, естетичне, громадянське виховання, формування позитивних рис особистості.
 
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
 
Знання  означень  геометричних фігур  на площині, рівності  і подібності    фігур;    видів геометричних      перетворень; методів,  що застосовуються  в геометрії. Уміння    виконувати  основні побудови  циркулем і лінійкою; застосовувати набуті знання до  розв'язування  задач,  зокрема прикладних
 
Навчальні програми
 
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
 
Запишіть спочатку всі основні вимоги навчальних програми щодо знань та вмінь учнів до обраної навчальної теми. Після вдосконалення та скорочення переліку вимог в цьому розділі повинні міститися пріоритетні, головні навчальні цілі , яких ваші учні мають досягти (а не торкатися), та які ви маєте і можете оцінити наприкінці вивчення цієї теми.
 
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
 
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей.
 
Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
 
По закінченню роботи над проектом учні:
 
• повинні сформувати уявлення про трикутники, оволодіти основними відомостями про види трикутників;
 
• формувати обчислювальні навички , розвивати самостійність мислення, вчити об’єктивно оцінювати себе і коригувати свою діяльність  та діяльність інших  учнів в ході виконання проекту;
 
• формувати вміння здійснювати вибір навчально  – пізнавального завдання; вміння осмислювати й використовувати інформацію з різних джерел 
 
• розвивати творчість і інноваційність  при впровадженні та донесенні ідей дослідження функціональних залежностей до інших, вміння співпрацювати в групах, проявляти ініціативу; робити висновки
 
• розвивати критичне мислення учнів при визначенні та постановці суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення  щодо аналізу трикутника;
 
• виробити практичні навички під час розв’язання завдань з теми «Трикутники»;
 
• володіти комп’ютерними технологіями як інструментом для аналізу типу трикутника, оцінювання інформації
 
• виховувати спостережливість, науковий підхід, та любов до математики.
 
 
Основні запитання
 
Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях.
 
Ключове запитання Широке, об’єднуюче запитання, яке може встановити зв’язки між  декількома навчальними предметами чи темами
 
Тематичні запитання Провідні запитання для учнівських проектів, що спрямовують дослідження
 
Змістові запитання Фактичні запитання з теми
 
План оцінювання
 
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту.
 
o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання  Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи.
 
o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання  та Стислого опису оцінювання.
 
Графік оцінювання
 
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 
1. Робота з
 
батьками
 
2. Тестуван-
 
ня учнів
 
3. Мозкова атака 1.Буклет
 
2.Тести З-Х-
 
Д
 
3.Опитувальник
 
1. Тести З-Х-
 
Д
 
2.Опитуваль
 
ник.
 
3.Вчительська
 
консультація
 
4.План проекту
 
5.Спостере
 
ження за
 
роботою груп
 
6.Самооцінка
 
роботи в
 
групі
 
7.Поточне
 
оцінювання
 
робіт учнів 1. Нагадування й
 
підказки.
 
2. Опитувальник
 
3. Таблиця З-Х-Д
 
3. Журнал
 
спостережень,
 
робота по
 
картках
 
4. Критерії
 
самооцінки
 
роботи в групі
 
5. Критерії
 
оцінювання
 
презентацій,
 
блогів, вікі-статті 1.Тестування
 
2.Самооцінювання
 
3.Контрольний
 
перелік прогресу
 
роботи
 
4.Рефлексія
 
5. Постановка
 
питань 1. Завершення
 
таблиці З-Х-Д
 
2. Картка само
 
оцінювання
 
3.Журнал
 
взаємооцінювання
 
4. Анкетування
 
Стислий опис оцінювання
 
Оцінювання учнів повинно відбуватися протягом всього проекту. На початку проекту воно ґрунтується на матеріалах, які попередньо підготовлені для учнів з метою моніторингу розуміння учнями матеріалу, зацікавленості в діяльності, ініціативності. Учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Впродовж роботи методом оцінювання може бути Опитувальник поточне оцінювання, самооцінка роботи в групі та ін. Для виставлення оцінки за виконаний проект також необхідна ця форма роботи для того, щоб учні мали змогу відстежити свій прогрес під час виконання проекту.  Після обговорення у класі необхідно оцінити ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження. Необхідно розробити критерії оцінювання самостійних та контрольних робіт, форми оцінювання роботи учнів в малих групах протягом роботи над проектом, критерії оцінювання учнівських презентацій та спільну роботу над дослідженням
 
Методичні засади
 
Попередні знання та навички
 
Знання про кути, їх вимірювання, прямі, гострі та тупі кути, вміти обчислювати  кути трикутників за допомогою транспортира, поняття ламаної лінії.
 
Діяльність учнів та вчителя
 
o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
 
o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
 
o Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів .
 
o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.
 
o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.
 
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.
 
o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.
 
На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове запитання. Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання в групи, завдання для кожної групи та яким чином оцінюється результативність навчання. Вчитель використовуючи Таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Під керівництвом вчителя учні вчаться розробляти презентації . Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання. Учні першої групи («Історики») досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про трикутник, оформлена у вигляді презентації. Учні другої групи («Теоретики») досліджують інформацію про різні види трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників , а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про трикутник. Учні третьої групи проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Де крім математики, зустрічається слово «Трикутник» ?». За результатами опитування діти шукають інформацію в Інтернеті щодо цих понять, тверджень та вчень. Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті"У світі трикутників". Упродовж вивчення теми учні використовують декілька ресурсів для спільного навчання та співпраці, підтримуваних Веб 2.0:Блоги ,Вікі .Вебсайти для спільного розміщення та редагування документів . Також учні під час роботи над проектом вчаться розв’язувати задачі, доводити теореми. Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести, самостійні роботи, опитувальники, експрес – контролі. Через Форму оцінювання бюлетеня (публікації), форму оцінювання презентації та Форму оцінювання вікі- сайту перевіряють та здійснюють моніторинг прогресу у ході роботи над проектом. Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхньому блозі. Надати їм свої коментарі до їх записів. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель знову повертається до Таблиці ЗХД і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно з знанням предмету. Підводяться підсумки, визначається краща робота та виставляються оцінки.
 
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні Проводяться додаткові консультації з теми «Трикутник», де консультантами є обдаровані учні. Учням надається додатковий час для опанування темою та виконання заданого їм завдання
 
Обдаровані учні Учням пропонується самостійно довести ознаки рівностей трикутників, які будуть вивчатися під час роботи з проектом. Також обдаровані діти виступають у головних ролях при роботі в групах та консультантами у слабших учнів.
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
0 Фотоапарат
 
1 Комп’ютер (и)
 
0 Цифровий фотоапарат
 
0 DVD - програвач
 
1 Доступ до Інтернету
 
0  Лазерний диск
 
0 Принтер
 
1 Мультимедійний проектор
 
0 Сканер
 
0 Телевізор
 
0 Відеомагнітофон
 
0 Відеокамера
 
0 Обладнання для відео конференцій
 
0 Інше     
 
 
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 
0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями
 
0 Програма для створення публікацій
 
1 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на  компакт-диску
 
0 Програма для роботи із зображеннями
 
1 Програма для створення комп’ютерних презентацій 1 Програма для роботи з Інтернетом
 
1 Програма для  розробки веб-сторінок
 
1 Програма для роботи з текстами
 
0 Інше     
 
 
Друковані матеріали Підручник з геометрії 7 клас, посібники, довідники з математики, енциклопедії, інструкції з роботи  у математичній програмі  GRAN.
 
Обладнання та канцтовари
 
Інтернет ресурси
 
Інші ресурси
 

Поточна версія на 20:17, 26 вересня 2012