Педрада.Модуль 6. Тренінг Злинська ЗШ №1 І - ІІІ ст, вересень 2012

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Педрада.Модуль 6


1 група. Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Інтернет пропонує дітям і молоді фантастичні можливості для дослідження, зв'язку та творчості в онлайні. Однак із використанням Інтернету пов’язані певні ризики. Зокрема, це вікно у світ, який також належить дорослим і містить матеріали, що не підходять для дітей.

Як можна допомогти дітям мінімізувати ці ризики? На це питання немає однозначної відповіді, адже ризики варіюються залежно від віку та рівня комп'ютерної грамотності дитини.

Найважливіше — це зробити особисту інформацію на комп'ютері безпечною, тобто захистити комп'ютер від вірусів та регулярно оновлювати програмне забезпечення. Коли мова йде про дітей, можна посилити безпеку за допомогою фільтрів та засобів фільтрування вмісту, які є в багатьох програмах.

Звичайно, важливо, щоб комп'ютерне обладнання було в робочому стані. Однак для дітей і молоді Інтернет є насамперед соціальним середовищем, в якому можна зустріти не лише друзів, а й незнайомців. В онлайні вас можуть образити, ошукати, завдати іншої шкоди. Я вважаю, що найкращим захистом є застосування власного здорового глузду. Дуже важливо проінформувати дітей про небезпеки в Інтернеті, щоб вони поводилися обережно і були готові обговорювати будь-які проблеми, з якими можна стикнутися під час використання Інтернету.

2 група. Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Безпечній роботі в Інтернеті треба вчити дітей з їх перших відвідувань компютера, а саме роботи в Інтернеті. І залучатися до цього повинні, перш за все, батьки, тому що дитина в основному працює в Інтернеті вдома, але батьки повинні мати можливість отримувати консультації з приводу безпечної роботи в Інтернеті.

3 група. Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?

Ми вважаємо, що варто оцінювати знання та вміння учнів безпечно користуватися інтернетом тому , що від цього залежить безпека їхнього життя, бо це може привести до витоку конфіденцийної інформації. Для цього потрібно розробити форми оцінювання і моніторинги протягом проекту. Також при недбалому користуванні може виникнути загроза безпеці програмного забезпечення та виходу з ладу персонального комп’ютера.