Обговорення:Портфоліо Рубель Наталії з теми "Лексика української мови за походженням"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 02:50, 29 червня 2013, створена Наталія Рубель (обговореннявнесок) (План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі))

Перейти до: Навігація, пошук


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми

Як врятувати країну?
Чому ми не розуміємо один одного?
Як я можу врятувати мову?
1. Який лексичний склад української мови за походженням?
2. Як запозичення потрапляють до нашої мови?
3. Яким чином іншомовні слова можуть зашкодити мові?
4. Як можуть вплинути іншомовні слова на розвиток мови?
Навчальний проект розрахований на діяльність учнів старших класів, які вже мають певну базу знань теми. При вивченні теми з поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з лексикології стилістики з предмета «Українська мова» (10 клас) протягом 3 годин(1 година на тиждень) учні мають дослідити склад сучасної української мови за походженням, зокрема роль запозичених слів у формування української лексики. Через опитування однолітків щодо частоти використання слів запозичень у мовленні з’ясують, яку частину словникового запасу молоді складають запозичення з інших мов, найчастіше вживані слова витлумачать у словнику «Розумник».
Зацікавити учнів дослідницькою діяльністю про походження іншомовних слів. Поглибити знання учнів про склад української мови за походженням, основні причини запозичень, позитивні та негативні чинники. Збагачувати лексичний склад учнів, розвивати мовні смаки, мовну культуру, пам'ять, увагу, логічне мислення. Розвивати пізнавальні навички учнів. Формувати вміння самостійно конструювати свої знання. Розвивати уміння орієнтуватися в інформаційному просторі. Сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, здійснювати пошукову, дослідницьку діяльність на основі спільної праці учнів, зацікавити учнів проектом. Вчити вмінню самостійно працювати над творчими завданнями. Учні мають навчитися співпрацювати в малих групах; планувати роботу групи; користуватися друкованими ресурсами для накопичення інформації; проводити пошук у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів; синтезувати дані з різних джерел. Вчити учнів робити логічні висновки та узагальнення, аналізувати та систематизувати отримані результати. Активно розвивати критичне мислення сфери комунікації. Використання законів про авторське право закон про авторське право та критичне оцінювання веб-ресурсів. Удосконалення вмінь укладання словнички на основі тлумачного.

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

План оцінювання (графік і опис)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ