Відмінності між версіями «Навчальний проект "Як стати зіркою?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: =Назва навчальної теми= Соціальна складова здоров’я =Основний та другорядні (дотичні)...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
Соціальна складова здоров’я
+
Розділ 2 Вплив фізичних вправ на фізичні якості учнів у грі в баскетбол
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Фізична культура
 +
Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми:
 
Основи здоров’я  
 
Основи здоров’я  
При його виконанні учні використовують ІКТ (Держстандарт освітньої галузі «Технологія»), та вміння спілкуватися, висловлювати та аргументовано відстоювати свою думку(Держстандарт освітньої галузі «Мови і література»)
+
Інформатика
 
+
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
2 клас, 7-8 років
+
8 клас, 13 років
 
=Стислий опис проекту=
 
=Стислий опис проекту=
Навчальний проект для учнів 2 класу з основ здоров’я у темі «Соціальна складова здоров'я». Об’єднавшись у 3 групи, учні дізнаватимуться про права дитини, обов’язки дитини вдома і в школі; створять мальований діафільм про правила дій  у небезпечних ситуаціях,пам’ятку щодо перегляду телевізійних передач, користування комп'ютером і мобільним телефоном.
+
Навчальний проект з фізичної культури призначений для учнів 8 класу. Виконується під час вивчення теми «Баскетбол».  Мета проекту полягає у дослідженні того, як впливає фізична підготовка для покращення гри у баскетбол. Відомо, що баскетбол ставить високі вимоги до функціональних можливостей учнів. У баскетболі бувають раптові й швидкі пересування, стрибки, падіння, та інші дії. У зв’язку з цим баскетболіст повинен мати миттєву реакцію, високу швидкість пересування на майданчику, швидкість скорочення м’язів, стрибучість та інші якості в певних їх сполученнях. Ці якості розвиваються не раптово, а шляхом постійних тренувань, що часто не зрозуміло учням. Учні об’єднуються у  2 команди для дослідження фізичної підготовки баскетболіста, її важливості в грі. Свої результати вони описуватимуть в своєму блозі – щоденнику дослідженя, розроблять комплекс загально-розвиваючих вправ для баскетболу які б вдосконалювали навички баскетболіста.
У проектній діяльності використовують можливості сервісів веб 2.0 (блоги, електронну пошту, ГуглДокс, сервіс  Imagehref  тощо) Результатами своїх досліджень діляться з однокласниками та батьками.
+
 
+
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
 
[https://docs.google.com/document/d/1VRucwPj8xgbK0FrGyYLyWVVdMlFfuEN5ZSUlDNAhiTU/edit?usp=sharing план вивчення теми]
 
[https://docs.google.com/document/d/1VRucwPj8xgbK0FrGyYLyWVVdMlFfuEN5ZSUlDNAhiTU/edit?usp=sharing план вивчення теми]
Рядок 17: Рядок 16:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
+
Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, підбираємо вправи для розвитку фізичних якостей учнів. Учні використовують інформацію з Інтернету (окремі вправи для розвитку спритності, ви-тривалості, швидкості, стрибучості).
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми, організаційні діаграми допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.  
+
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту. На початку роботи учні з’ясовують свої на-вчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та тестування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Результативність  власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом стане змагання між двома командами + аналіз його результатів . Після обговорення у класі, учні оцініть ступінь розуміння теми за допомогою відповідей на Основні запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання.  
Форма оцінювання для блогу з вивчення соціальних складових здоров’я  описує критерії оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними коментарів до сторінок блогу «У пошуках скарбів» дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями.
+
  
 
[https://drive.google.com/drive/folders/0B7V7jP6Xes5zWThWM1gzTjYwSWc інструменти]
 
[https://drive.google.com/drive/folders/0B7V7jP6Xes5zWThWM1gzTjYwSWc інструменти]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
Учитель ставить перед учнями ключове питання: «Що для людини найбільший скарб?». Проводить бесіду про те, що найбільший скарб для людини – це здоров’я. Запитує у дітей, що, на їхню думку, станеться, якщо людина не знає свої права та не виконує свої обов’язки ? А що станеться, якщо не розуміє джерела небезпеки та не вміє діяти під час надзвичайних ситуацій? Учні індивідуально заповнюють таблиці «Що я знаю про соціальну складову здоров’я ?» (З-Х-Д)
+
Діяльність учнів:
Учитель демонструє стартову презентацію, у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту та завдання для дослідження.
+
• Знайомство з темою, назвою проекту,  його цілями і завданням
Учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань:
+
• Об’днання у 2 команди
Ти маєш права чи лише обов’язки ?
+
• Обміркування плану проведення  досліджень
Які складові здоров’я ти знаєш?
+
• Знайомство з пам'яткою щодо техніки безпеки під час гри , ефективному пошуку інфор-мації в Інтернеті, листами для оцінювання Веб-сайтів
Як укріпити та зберегти здоров’я?
+
• Вивчення  джерел інформації, пов’язаних з темою проекту
 +
• Розподіл проміжних обов'язків між учасниками команд
 +
• набуття навичок працювати групою над збиранням, аналізом та узагальненням інформації
 +
• вибір дослідницьких методів та форм представлення результатів( блог)
 +
• Систематизація та аналіз зібраного матеріалу
 +
• Аналіз особистих результатів
 +
• Використання Інтернету при вивченні теми: користуючись електронною поштою, Скайпом, чатами для спілкування і врахування точки зору інших уасників проекту, збирання інформації з Всесвітньої мережі, викладання на блозі своїх результатів
 +
• Поглиблення знань з предмету «фізична культура» та «Інформатика»
 +
• Захист проекту «Як стати зіркою?» + двостороння гра
  
«Знайки» - дізнаються, які права та обов’язки має дитина, на основі Конвенції  про права дитини самостійно складають пам’ятку з цієї теми для однокласників .  
+
Діяльність вчителя:
«Пілюлькіни» - проводять дослідження шляхом опитування однокласників та їхніх батьків щодо перегляду телевізійних передач, користування комп'ютером і мобільним телефоном та графічно відображають отримані дані.
+
Підбір інформаційних ресурсів для проекту.  
«Вартові» - створюють мальований діафільм «Мій безпечний - небезпечний світ».
+
Створення буклету, вступної презентації для учнів.  
Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право, постійно веде сторінки створеного блогу та коментує сторінки інших. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самоспрямування у навчанні.
+
Створення дидактичних матеріалів
Підсумок
+
• Введення в проблематику проекту за допомогою вступної презентації вчителя(показ на-вчального  фільму для зацікавлення)
Завершиться навчальний проект поверненням знову до Ключового запитання. Учитель пропонує учням відповісти на це запитання на сторінках блогу, надає їм свої коментарі. Нагадує дітям, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організовує обговорення всім класом щоб кожна група могла поділитися своїми результатами з усіма. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усного та за допомогою мультимедіа – засобів. Презентацією проекту стне Свято здоров’я для учнів 2-х класів.
+
• Виявлення попередніх знань дітей по темі проекту за допомогою гугл-форм
Можливе додаткове продовження проекту
+
• Формулювання проблемних та навчальних питань проекту, теми  дослідження (висвітлю-ються в учительській презентації)
По закінченню проекту групи можуть продовжувати ведення блогу, додаючи нову інформацію з теми.
+
• Визначення теми дослідження по групах(1 група - ті, що тренувалалися виконувати техніки кидка мяча, передачі, заслону, 2 група –ті, що приїмають участь тільки у двусторонніх іграх)
 +
• Складання плану роботи 
 +
• Визначення етапів роботи над проектом
 +
• Допомога в підборі фізичних вправ по темі дослідження, корегування плану роботи ко-манди
 +
• Спільне планування проекту для окремих учнів (диференціація навчання)
 +
• Організація самостійної та групової діяльності учнів
 +
• Ознайомлення із критеріями оцінювання проекту
 +
• Проведення консультацій, додаткових занять
 +
• Обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторські права
  
 
[https://drive.google.com/drive/folders/0B7V7jP6Xes5zaHBpS3U2QzR6UFk діяльність вчителя]
 
[https://drive.google.com/drive/folders/0B7V7jP6Xes5zaHBpS3U2QzR6UFk діяльність вчителя]

Версія за 19:06, 27 червня 2017

Назва навчальної теми

Розділ 2 Вплив фізичних вправ на фізичні якості учнів у грі в баскетбол

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізична культура Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: Основи здоров’я Інформатика

Вік учнів, клас

8 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з фізичної культури призначений для учнів 8 класу. Виконується під час вивчення теми «Баскетбол». Мета проекту полягає у дослідженні того, як впливає фізична підготовка для покращення гри у баскетбол. Відомо, що баскетбол ставить високі вимоги до функціональних можливостей учнів. У баскетболі бувають раптові й швидкі пересування, стрибки, падіння, та інші дії. У зв’язку з цим баскетболіст повинен мати миттєву реакцію, високу швидкість пересування на майданчику, швидкість скорочення м’язів, стрибучість та інші якості в певних їх сполученнях. Ці якості розвиваються не раптово, а шляхом постійних тренувань, що часто не зрозуміло учням. Учні об’єднуються у 2 команди для дослідження фізичної підготовки баскетболіста, її важливості в грі. Свої результати вони описуватимуть в своєму блозі – щоденнику дослідженя, розроблять комплекс загально-розвиваючих вправ для баскетболу які б вдосконалювали навички баскетболіста.

План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, підбираємо вправи для розвитку фізичних якостей учнів. Учні використовують інформацію з Інтернету (окремі вправи для розвитку спритності, ви-тривалості, швидкості, стрибучості). Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту. На початку роботи учні з’ясовують свої на-вчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та тестування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Результативність власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом стане змагання між двома командами + аналіз його результатів . Після обговорення у класі, учні оцініть ступінь розуміння теми за допомогою відповідей на Основні запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів: • Знайомство з темою, назвою проекту, його цілями і завданням • Об’днання у 2 команди • Обміркування плану проведення досліджень • Знайомство з пам'яткою щодо техніки безпеки під час гри , ефективному пошуку інфор-мації в Інтернеті, листами для оцінювання Веб-сайтів • Вивчення джерел інформації, пов’язаних з темою проекту • Розподіл проміжних обов'язків між учасниками команд • набуття навичок працювати групою над збиранням, аналізом та узагальненням інформації • вибір дослідницьких методів та форм представлення результатів( блог) • Систематизація та аналіз зібраного матеріалу • Аналіз особистих результатів • Використання Інтернету при вивченні теми: користуючись електронною поштою, Скайпом, чатами для спілкування і врахування точки зору інших уасників проекту, збирання інформації з Всесвітньої мережі, викладання на блозі своїх результатів • Поглиблення знань з предмету «фізична культура» та «Інформатика» • Захист проекту «Як стати зіркою?» + двостороння гра

Діяльність вчителя: • Підбір інформаційних ресурсів для проекту. • Створення буклету, вступної презентації для учнів. • Створення дидактичних матеріалів • Введення в проблематику проекту за допомогою вступної презентації вчителя(показ на-вчального фільму для зацікавлення) • Виявлення попередніх знань дітей по темі проекту за допомогою гугл-форм • Формулювання проблемних та навчальних питань проекту, теми дослідження (висвітлю-ються в учительській презентації) • Визначення теми дослідження по групах(1 група - ті, що тренувалалися виконувати техніки кидка мяча, передачі, заслону, 2 група –ті, що приїмають участь тільки у двусторонніх іграх) • Складання плану роботи • Визначення етапів роботи над проектом • Допомога в підборі фізичних вправ по темі дослідження, корегування плану роботи ко-манди • Спільне планування проекту для окремих учнів (диференціація навчання) • Організація самостійної та групової діяльності учнів • Ознайомлення із критеріями оцінювання проекту • Проведення консультацій, додаткових занять • Обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторські права

діяльність вчителя

діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чала Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель фізичної культури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

superhaltyrina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна