Навчальний проект "Ігри патріотів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:20, 1 листопада 2017, створена VikVik (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Основи методик розвитку сили,витривалості , гнучкості, швидкісно-силових якостей, спритності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізичне виховання, історія, народознавство, краєзнавство

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Ідея проекту полягає в тому, щоб дати можливіть старшокласникам, які надають перевагу іграм-естафетам, а народні ігри, які передаються із покоління в покоління й відображають життя і побут українського народу, залишають поза увагою, дослідити можливості використання народних рухливих ігор у процесі фізичного виховання і їх вплив на фізичний розвиток учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, взаємооцінювання та самооцінювання виконаної роботи, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують форми оцінювання блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Учням повідомляється, що за європейськими стандартами до 2/3 виконаної роботи – це тільки початковий рівень. Оцінювання здійснюється вчителем щотижня на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно вивчаються публікації вікі-сторінки дослідження. Наприкінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня за допомогою Форми оцінювання самоспрямування у навчанні.

З-Х-Д таблиця

форма оцінювання учнівської роботи

форма оцінювання самоспрямування у навчанні

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні: - об’єдналися у творчі групи, - ознайомилися з особливостями роботи за методом проектів, Публикація метод проектів1.jpg Публикація метод проектів.jpg - темою та ключовими питаннями проекту, - розподілили обов'язки між членами груп, - взяли на "озброєння" документ для фасилітації

• Учні першої творчої групи в процесі дослідження зібрали фактичний матеріал про історичний зміст і характер українських народних ігор з різних джерел інформації, провели класифікацію ігор, встановили зв'язок ігор із світоглядом, способом життя та місцем проживання народу, познайомилися з іграми, які були переказані представниками старшого покоління, встановили взаємозв’язок між святково-ігровою діяльністю та військово-фізичною підготовкою, підібрали народні рухливі ігри за характером рухової діяльності для учнів загальноосвітніх шкіл, навчилися створювати свої варіанти ігор. Виступили на занятті з доповідями, висвітлили окремі моменти цих питань на своїй вікі-сторінці.

Учнівська вікі-сторінка до проекту "Рухливі ігри з народної скарбниці"

• Учнями другої творчої групи проведено опитування вчителів фізичної культури загальноосвітніх шкіл Томаківського району про використання народних рухливих ігор на уроках фізкультури, складено опитувальний лист для учнів молодшого шкільного віку. Визначено, що на уроках фізичної культури народним рухливим іграм відводиться мізерне місце. Зроблена добірка ігор з правилами проведення народних рухливих ігор, які були подані у брошурі та на веб-сторінці.

Учні спочатку розучували народні ігри і проводили в межах своєї групи, а потім пропонували їх учням молодших класів під час групи продовженого дня.

Учні внесли пропозиції, що вправи підготовчої частини уроку цілком чи частково можуть бути замінені народними іграми. Так, наприклад, різновиди ходьби і бігу в підготовчій частині уроку можна замінити народними іграми з ходьбою, бігом, стрибками, комплекс загально розвивальних вправ – іграми з їх елементами.

При навчанні основних рухів можна застосовувати ігрові прийоми у вигляді образних порівнянь (ходьба по «місточку» (гімнастична лава або колода), стрибки „з купинки на купинку (кружечки з картону на підлозі), стрибки „через струмок” (зроблений з двох шнурів) та моделювати діяльність за допомогою народних ігор. Вправи на увагу в заключній частині уроку, можна цілком замінити народними рухливими іграми малої інтенсивності, які сприяють зниженню фізіологічного навантаження учнів.

• Учні третьої творчої групи займалися вивченням питання про вплив народних рухливих ігор на морфо-функціональні можливості та фізичний розвиток учнів. Крім теоретичного аналізу та узагальнення літературних даних ними проведено тестування учнів молодшого шкільного віку школи на початку і в кінці проекту. Для цього були створені експериментальні та контрольні групи. Учні експериментальної групи протягом семестру на уроках фізкультури, що проводились переважно на свіжому повітрі, займалися тільки народними рухливими іграми. Зміст уроків контрольних груп складався із гімнастичних вправ, елементів спортивних ігор.

Порівнюючи результати обстеження обох груп, спостерігали за динамікою приросту антропометричних показників, змінами в діяльності серцево-судинної системи, фізичною працездатністю та приростом показників фізичних якостей (швидкості нижніх кінцівок). Показники покращилися в обох групах, однак в експериментальній групі ці зміни більші, ніж у контрольних.

- Для визначення рівня фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку за основу взяті соматометричні та фізометричні показники .

- Для визначення швидкості нижніх кінцівок учням було запропоновано виконати максимальну кількість стрибків на двох ногах за командою вчителя протягом 5 секунд у колі діаметром 50 см.

- Реакцію серцево-судинної системи на фізичне навантаження й функціональну готовність організму до їх виконання досліджували за допомогою тесту Руфф’є-Діксона.

Отримані результати викладені у на вікі-сторінці Опитування серед молодших школярів. Старшокласники підготували і провели позакласний захід «Козацькі розваги», зміст якого включав народні рухливі ігри та національні традиції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яременко Віктор Олександрович

Фах, навчальний предмет

вчитель фізичної культури

Навчальний заклад

Томаківська ЗОШ І0ІІІ ст. № 2

Місто\село, район, область

смт Томаківка

Контактні дані

в. Б. Хмельницького, 66а

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11-23.09.2017

Місце проведення тренінгу

Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Тренери

Кисляченко Наталія Анатоліївна