Навчальне відео "Стара казка на Lego-лад або розкажи казку з Lego"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:20, 10 березня 2011, створена Vglazyeva (обговореннявнесок) (Методичні рекомендації вчителя щодо використання навчального відео)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Автор(и) навчального відео

Глаз'єва Валентина "Вінні-Пух. Оповідка перша"

Резнік Владислав, учень 10 класу Фільм про фільм "Як ми створювали свого Вінні-Пуха"

Назва навчального відео та посилання на нього

"Вінні-Пух. Оповідка перша"

Фільм про фільм "Як ми створювали свого Вінні-Пуха"

Ще декілька Lego-персонажів "Наш Lego-Колобок"

У зйомках брали участь

Блохіна Аня, учениця 4а класу,

Григорчук Нікіта, учень 4а класу,

Литвин Каріна, учениця 4а класу.

Магомедов Влад, учень 4а класу,

Макаренко Денис, учень 4а класу,

Пермут Олександр, учень 4а класу,

Сорожинський Михайло, учень 4а класу,

Інструменти, за допомогою яких створювалось навчальне відео

Sony Vegas 7.0

В чому полягає ідея та мета навчального відео. Як вона виникла?

Ідея створити навчальне відео з'явилась на уроках інформатики в 10 класі. А так, як наша школа єдина в Україні, яка реалізує повний курс конструювання і розвитку за програмою LEGO Education, то й знімати вирішили саме це.

Для успішного виконання роботи нам знадобився чіткий рольовий розподіл:

учні 10 класу були режисерами, операторами та відео монтажерами; учні 4 класу - основними героями – виконавцями, та потім вони ж – вдячними глядачами.

Учні 10 класу здійснювали відеозйомку на заняттях Lego-гуртка 4 класу, потім монтували фільм. Учні 4 класу почали роботу в проекті із знайомста з текстами казок. Потім працювали над створенням образів персонажів. Маючи певний довід роботи з конструювання LEGO, опанувавши принципи роботи основних механізмів, створювали персонажі казок за допомогою конструктора та програмували їх на виконання певних рухів за допомогою середовища програмування LEGO WeDo. Учні 4 класу здійснювали запис звукового супроводу казки, і це виявилось найскладнішим. Потім ми провели урок в 4 класі. Учні після знайомства з текстом казки та перегляду відео «Вінні-Пух», повинні були порівняти образи персонажів та назвати риси їхніх характерів.

Клас та вік учнів, для яких створено навчальне відео

4 клас, 9-10 років

Методичні рекомендації вчителя щодо використання навчального відео

Урок розвитку зв’язного мовлення + інформатика 4 клас

Алан Мілн «Вінні-Пух та всі-всі-всі. Оповідка перша»


Мета: Познайомити учнів з творчістю А.Мілна; формувати вміння аналізувати вчинки героїв та оцінювати свої; робити висновки; домислювати, фантазувати; виховувати любов до казки, читацький інтерес, розширювати світогляд; вчити дітей грати у творчі ігри, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; вдосконалити навички роботи на комп’ютері; формувати уявлення про дружбу, чуйність.

Матеріали: Збірка казок А.Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі» у перекладі Інни Ільницької, виставка малюнків учнів, картки з персонажами для визначення команд , картки з таблицею, невеликі папірці червоно, жовтого та зеленого кольорів для голосування, екран, проектор, навчальне відео «Вінні-Пух. Оповідка перша», комп’ютери (на комп’ютерах попередньо повинна бути встановлена програма Jigs@w Puzzle 2 для складання пазлів з малюнками Lego-персонажів казки), призи для нагородження (зошити, ручки, резинки).

Попередня робота: довідкова робота про А.Мілна, читання твору, створення малюнків персонажів,.

Хід уроку

1. Організаційний момент. 2хв.

2. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів 1хв.

3. Перевірка домашнього завдання 5хв.

З яким твором ви почали роботу вдома? («Вінні-Пух і всі-всі-всі»)

Хто автор? (Александр Алан Мілн)

Вінні Пух – це персонаж казки англійського письменника Александра Алана Мілна (1920-1996) «Вінні Пух і всі-всі-всі». Алан Мілн був досить відомим драматургом і почав видумувати історії про ведмедика з тирсою в голові для свого сина Кристофера Робіна. Книжка про Вінні Пуха має такий успіх, що інші твори Мілна зараз практично невідомі. Ця книжка знаходиться на 17-му місці за популярністю серед творів, написаних і виданих у ХХ ст. В нашій країні Вінні Пух добре знайомий усім дітям і дорослим. Існує багато перекладів цієї книжки. Наприклад, на російську мову її переклав Борис Заходер. Існує український переклад Леоніда Солонько.

Алан Александр Мілн

А в чиєму перекладі ми будемо читати книжку (Інни Мельницької)

До якого жанру відноситься цей твір? (Казка)

Які персонажі є у першій оповідці? (Вінні Пух, П’ятачок та бджоли)

Який з персонажів вам сподобався найбільше? Чому? Вінні-Пух – це наївний, добродушний та скромний ведмедик з тирсою в голові. Улюблене заняття Пуха – складати вірші та їсти мед. Пуха «лякають довгі слова», він забудькуватий, але часто в його голову приходять геніальні ідеї.

П’ятачо́к – маленьке порося, найкращий друг Вінні-Пуха. Він постійно боїться темряви та багатьох інших речей і завжди про щось турбується. Але не дивлячись на те, що він Дуже Маленька тварина він маже завжди перемагає свої страхи і здійснює відважні вчинки.

Малюнки учнів, виконані вдома, оцінюються в кінці уроку.

4. Перегляд відео про Вінні-Пуха. 3 хв.

Читаючи казку, кожен уявляє свого ведмедика. В цьому можна впевнитися, гортаючи різні видання книги А.Мілна та подивившись на ваші малюнки. Два зовсім різних мультфільми створені за цією казкою. Мабуть ви всі бачили російський мультфільм про Вінні-Пуха, створений Федором Хитруком та Борисом Заходером. "Вінні-Пух", мультфільм

Ще існує мультфільм про Винни-Пуха Уолта Діснея. "Вінні-Пух", мультфільм

Але сьогодні ми подивимося власний мультфільм з незвичайними персонажами. Їх створили на заняттях гуртка Lego-конструювання наші учні. Дивіться уважно, бо після перегляду вам треба буде дати відповіді на такі запитання: • З чого починається фільм?

• Який персонаж з’являється першим? Яку пісеньку він співає?

• Що незвичайне в цьому мультфільмі?

• Чи можна за механічними рухами, які здійснюють персонажі, визначити їхні риси характеру? Спробуйте назвати їх.


5. Обговорення та аналіз. 5 хв.

• Фільм починається з акровірша про Вінні-Піха. Читання вірша з екрану. Акровірш — вірш, в якому перші літери рядків утворюють слово або речення.

Відомий він кожному в світі,

І звірі його люблять дуже.

Найкращий ведмедик – це Вінні,

Найбільший ласун, знаєш друже!?

Іа, П’ятачок, Пух та Кролик

Постійно пригоди шукають,

У сонячний день з парасолькою

Хмаринками бджілок лякають.

• Першим з’являється Вінні-Пух, він співає пісеньку про себе.

• Незвичайного в цьому мультфільмі те, що ми бачимо інструкцію по збиранню моделі Вінні-Пуха.

• За механічними рухами, які здійснюють персонажі, можна визначити їхні риси характеру. Вінні-Пух рухається не дуже швидко, він поміркований, повільний. П’ятачок підстрибує та крутиться, він маленький, метушливий та лякливий.

6. Жеребкування та виконання завдання в команді. 7 хв.

Учні об’єднуються в три команди: Команда Вінні-Пух, команда П’ятачка, команда бджіл та обирають капітанів. Кожній команді дається картка з таблицею, куди треба вписати риси характеру персонажів.

Додаток 1, "Риси характеру персонажів"

Наприклад, Вінні-Пух – допитливий, кмітливий, завзятий, П’ятачок – обережний, полохливий, вірний друг, боязливий, але дуже хоче бути хоробрим, бджоли – злі, сердиті, вірні охоронці свого дупла. Капітани зачитують результати, команди отримують бали за кожну вказану рису.

7. Складання в команді вірша про персонажів за початком. 7 хв.

Вінні_пух П'ятачок Бджоли
Вінні-Пух одного разу

Вимовив кумедну фразу: …

П’ятачок наш невеличкий

Має дуже дивну звичку…

Бджоли зграєю літають,

Пильно мед охороняють…

можливе продовження можливе продовження можливе продовження
"Я найбільший в лісі звір.

Маєш сумнів? – Перевір!"

Коли звірі граються,

Він чомусь ховається.

Якщо хочеш скуштувать,

Треба дозволу спитать!

Крім цього, за бажанням можна скласти ще свій вірш.

Відбувається взаємооцінка віршів командами: команди голосують папірцями двох кольорів, наприклад, жовтий – дуже сподобалось місце, 2 бали, зелений – теж сподобалось, але не так, 1 бал. Якщо команда склала свій власний вірш – вона отримує червоний папірець від учителя – 3 бали. Підраховується сума балів за це завдання.

8. Складання пазлів на комп’ютері в програмі Jigs@w Puzzle 2 10 хв.

Малюнок1
Малюнок2
Малюнок3

9. Підсумок уроку. 4хв.

Про яких героїв сьогодні йшла мова?

Які риси характеру переважають у Вінні-Пуха? П’ятачка?

Кого з них ви хотіли б вважати своїм другом? Чому?

А тепер підрахуємо кількість балів кожної з команд за всі виконані завдання.

За кожен виконаний вдома малюнок учень отримує один бал, який додається до загального балу команди.

Команди отримують призи.

10. Домашнє завдання 1 хв. Скласти власну історію про персонажів.

Фотогалерея

Книга А.Мілна та 4А
Готуємось виконувати завдання
Капітани команд