Відмінності між версіями «Мій портфоліо "Де живеться краще?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))
Рядок 46: Рядок 46:
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
 +
'''Підготовка'''
 +
Вчитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні якими мають бути умови праці, чи знають загальні вимоги до умов праці, як дослідити умови в яких діти навчаються. Для цього використовується «Опитувальник». Учитель готує обладнання для дослідів. Учитель та учні розповсюджують напередодні роботи над проектом публікацією, для ознайомлення, адміністрації школи, учнівському колективу, батькам, роздають буклети. Учитель починає свою розповідь засобами вступної презентації. Учням пропонуються ключові та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять, що представляється за допомогою презентації «Допомога учню». Через використання форм «З-Х-Д» та організаційної діаграми визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учням пропонується форма для самоспрямування, де діти планують свою роботу, записують свої ідеї та спільні ідеї, визначають їх важливість і відповідальних за впровадження, вказують термін виконання, роблять нотатки щодо реалізації ідей, свої коментарі. Також визначається план впровадження проекту. Учні шукають в підручнику і додаткових джерелах, мережі Інтернет інформацію про метеорологічних умов у робочих приміщеннях; значення для стану здоров’я людини, учня та заходи щодо охорони, забезпечення безпечної життєдіяльності людини. Для отримання дозволу на використання малюнків, публікацій та інше потрібно мати дозвіл на авторське право. Для отримання учням доступ до комп’ютерної мережі для користування електронною поштою необхідно мати Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня.
 +
'''Дослідження.'''
 +
Діти об’єднуються в групи за допомогою інтерактивної вправи «Пазли» або «Кольори». Учитель пропонує учням роботу в групах:
 +
експерти розглядають і аналізують стан навчальних класів, вивчають матеріально – технічну базу (9 клас); члени правозахисної організації які є закони України про безпеку й охорону здоров'я людини, які обов'язки має громадянин України згідно зі статті10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»; систематизують і оцінюють категорію робіт, які виконуються у навчальних класах, в різні періоди року; знаходять та аналізують вимоги ГОСТів (11 клас); вчені – дослідники 1 вимірюють та визначають фактичні значення параметрів мікроклімату у навчальному приміщенні, а саме температуру повітря (психрометр Августа); (10 клас); вчені – дослідники 2 виміряють та визначають вологість повітря (психрометр Асмана); (10 клас); вчені – дослідники 3 виміряють та визначають швидкість руху повітря; (10 клас); інженери-проектувальники обробляють отриманні данні, роблять висновки про відповідність фактичних параметрів мікроклімату вимогам ГОСТ 12.1.005-88. (10 клас). На початку роботи учні :1. Визначити категорію робіт, які виконуються у лабораторії. 2. Визначити фактичні значення параметрів мікроклімату у лабораторії:2.1 визначаємо відносну вологість повітря; 2.2 визначаємо температуру повітря; 2.3. визначаємо швидкість руху повітря. Усі отримані результати занести до таблиці. 3. Зробити висновки про відповідність фактичних параметрів мікроклімату вимогам ГОСТу.
 +
'''Висновки.'''
 +
За допомогою вчителя учні створюють учнівський блог проекту «Де жити краще?», вони будуть викладати в ньому (очікування від проекту, результати своїх досліджень та спостережень із рекомендаціями своїм друзям. Результати вносяться також до журналів дослідження. Учні проводять самооцінювання, використовуючи контрольні списки дослідження.
 +
Наприкінці проекту учні за допомогою вчителя будують діаграми в Excel на основі проведених досліджень. Проводиться опитування щодо забезпечення диференціації навчального процесу. За допомогою дорослих можуть створити публікацію, яка містить узагальнені результати дослідження. Висновки та результати досліджень розміщаються у блозі. Результати роботи вносяться до журналів дослідження. Вчитель оцінює результати роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання дослідження та блогу. Учні презентують свою роботу за допомогою засобів ІКТ.
 +
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==

Версія за 11:55, 20 липня 2012


Назва проекту

Де живеться краще?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Право, фізика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Навчальна тема «Безпека людини і право»; практична робота «Визначення безпечних умов життєдіяльності».

Вік учнів, клас

14-17 - вік учнів, 9-11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Де живеться краще?» розрахований для учнів 9 – 11 - го класу, відповідає державній освітній програмі для загальноосвітніх навчальних закладів “Основи здоров’я”. Забезпечує вивчення теми «Безпека людини і право» та виконання практичної роботи «Визначення безпечних умов життєдіяльності». Навчальний проект забезпечує формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки. Зазначена робота виконується як дослідницька робота, за результатами якої, учні вивчають параметри мікроклімату у кабінеті біології та інформатики, які впливають на тепловий і фізіологічний стан людини, його працездатність.

Повний План вивчення теми

Повний план https://docs.google.com/file/d/0B4dECkOEfUjvZXBaNmZvLTU1cDQ/edit

Навчальні цілі

Учні повинні навчитися: -Шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет, аналізувати та критично оцінювати сайти -Застосовувати положення про авторське право до питань використання програмного забезпечення -Працювати із файлами та папками, утворювати прогнозовані структури папок на диску та розміщати всередині цієї структури файли у певному порядку -Знаходити закони України про безпеку й охорону здоров'я людини -Ознайомитися з обов'язками які має громадянин України згідно зі статтею 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» -Навчитись організовувати експеримент (планування, проведення, аналіз результатів, вироблення рекомендацій) в команді, спілкуватись та обмінюватись результатами. -Використовувати електронні таблиці для збору, сортування та демонстрації даних -Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами -Створювати інформаційні бюлетені та вікі-сайти, блоги, в яких будуть проводитись обговорення, містити ідеї, результати експериментів та рекомендації. -Виявляти нормальні (комфортні) умови праці. -Вивчати основні принципи нормування метеорологічних умов виробничих приміщень. -Ознайомитися з роботою приладів для визначення параметрів мікроклімату на робочих місцях. -Досліджувати мікроклімат у навчальному (робочому)приміщенні

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Учні мають отримати батьківський дозвіл на опублікування роботи учня в мережі Інтернет. Щотижнево планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Формуюче оцінювання проходить за допомогою / таблиці З-Х-Д та/або організаційної діаграми. Оцінювання здійснюється проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту (дослідження), щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання блога та оцінювання письмової роботи. Учитель проводить обговорення у блозі проекту. Після завершення проекту можна виявити чи всі учні засвоїли результати проекту через опитувальник.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Підготовка Вчитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні якими мають бути умови праці, чи знають загальні вимоги до умов праці, як дослідити умови в яких діти навчаються. Для цього використовується «Опитувальник». Учитель готує обладнання для дослідів. Учитель та учні розповсюджують напередодні роботи над проектом публікацією, для ознайомлення, адміністрації школи, учнівському колективу, батькам, роздають буклети. Учитель починає свою розповідь засобами вступної презентації. Учням пропонуються ключові та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять, що представляється за допомогою презентації «Допомога учню». Через використання форм «З-Х-Д» та організаційної діаграми визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учням пропонується форма для самоспрямування, де діти планують свою роботу, записують свої ідеї та спільні ідеї, визначають їх важливість і відповідальних за впровадження, вказують термін виконання, роблять нотатки щодо реалізації ідей, свої коментарі. Також визначається план впровадження проекту. Учні шукають в підручнику і додаткових джерелах, мережі Інтернет інформацію про метеорологічних умов у робочих приміщеннях; значення для стану здоров’я людини, учня та заходи щодо охорони, забезпечення безпечної життєдіяльності людини. Для отримання дозволу на використання малюнків, публікацій та інше потрібно мати дозвіл на авторське право. Для отримання учням доступ до комп’ютерної мережі для користування електронною поштою необхідно мати Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня. Дослідження. Діти об’єднуються в групи за допомогою інтерактивної вправи «Пазли» або «Кольори». Учитель пропонує учням роботу в групах: експерти розглядають і аналізують стан навчальних класів, вивчають матеріально – технічну базу (9 клас); члени правозахисної організації які є закони України про безпеку й охорону здоров'я людини, які обов'язки має громадянин України згідно зі статті10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»; систематизують і оцінюють категорію робіт, які виконуються у навчальних класах, в різні періоди року; знаходять та аналізують вимоги ГОСТів (11 клас); вчені – дослідники 1 вимірюють та визначають фактичні значення параметрів мікроклімату у навчальному приміщенні, а саме температуру повітря (психрометр Августа); (10 клас); вчені – дослідники 2 виміряють та визначають вологість повітря (психрометр Асмана); (10 клас); вчені – дослідники 3 виміряють та визначають швидкість руху повітря; (10 клас); інженери-проектувальники обробляють отриманні данні, роблять висновки про відповідність фактичних параметрів мікроклімату вимогам ГОСТ 12.1.005-88. (10 клас). На початку роботи учні :1. Визначити категорію робіт, які виконуються у лабораторії. 2. Визначити фактичні значення параметрів мікроклімату у лабораторії:2.1 визначаємо відносну вологість повітря; 2.2 визначаємо температуру повітря; 2.3. визначаємо швидкість руху повітря. Усі отримані результати занести до таблиці. 3. Зробити висновки про відповідність фактичних параметрів мікроклімату вимогам ГОСТу. Висновки. За допомогою вчителя учні створюють учнівський блог проекту «Де жити краще?», вони будуть викладати в ньому (очікування від проекту, результати своїх досліджень та спостережень із рекомендаціями своїм друзям. Результати вносяться також до журналів дослідження. Учні проводять самооцінювання, використовуючи контрольні списки дослідження. Наприкінці проекту учні за допомогою вчителя будують діаграми в Excel на основі проведених досліджень. Проводиться опитування щодо забезпечення диференціації навчального процесу. За допомогою дорослих можуть створити публікацію, яка містить узагальнені результати дослідження. Висновки та результати досліджень розміщаються у блозі. Результати роботи вносяться до журналів дослідження. Вчитель оцінює результати роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання дослідження та блогу. Учні презентують свою роботу за допомогою засобів ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери