Моя стаття - Лисякова

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:26, 22 червня 2017, створена Лисякова Тамара Миколаївна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Фанфік або фанфікшн (від англ. fan — фанат і fiction — художня література) – різновид творчо...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Фанфік або фанфікшн (від англ. fan — фанат і fiction — художня література) – різновид творчості фанатів популярних творів мистецтва, похідний літературний твір, заснований на якомусь оригінальному творі (як правило, літературному або кінематографічному), використовує його ідеї сюжету і (або) персонажів. Фанфік може бути продовженням, передісторією, пародією, «альтернативним всесвітом», кроссовером («переплетення» декількох творів), фік-піснею (творчі роботи, у яких використано цитати з пісень) тощо.

        Є й інший варіант визначення поняття фанфік.

Фанфік – жанр масової літератури, створеної за мотивами художнього твору фанатом цього твору, що не переслідує комерційних цілей, для читання іншими фанатами. Отже, по-перше, важливо усвідомити, що фанфік – це не пародія і не пересмику­вання сюжетів чи героїв. Найчастіше це абсолютно серйозна розповідь про пригоди улюблених літературних персонажів. По-друге, написання фанфіків не комерційне заняття. Мільйони творчих молодих людей у світі пишуть фанфіки і викладають їх в Інтернеті для того, щоб їх прочитали інші автори фанфіків або фанати книги.