Відмінності між версіями «Майданчик для методу "наукового тику"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тренери)
Рядок 2: Рядок 2:
 
(Заповніть кожну графу)
 
(Заповніть кожну графу)
 
==Ім'я, прізвище==  
 
==Ім'я, прізвище==  
Ісаєнко Наталія Іванівна
+
44444444444444444444444
  
 
==Фах, навчальний предмет==  
 
==Фах, навчальний предмет==  

Версія за 06:45, 11 квітня 2014

Відомості про автора

(Заповніть кожну графу)

Ім'я, прізвище

44444444444444444444444

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови

Навчальний заклад

Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-III ст.№4

Місто\село, район, область

м. Амвросіївка

Контактні дані

Тел. Е-мейл.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

музика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вічні почуття

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Учні будуть вивчати музичну творчість Людвіга ван Бетховена, робити огляд творів композитора у класичному вигляді та сучасній обробці та знаходити актуальність та взаємозв’язок композицій з сьогоденням. Протягом вивчення теми, учні будуть поділенні на групи для дослідження затребуваності творів композитора у сучасному житті та інформаційному просторі (кінематографі, телепередачах, радіо) . Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків. В позаурочний час учні проглянуть документальний фільм «У пошуках Бетховена».

Повний План вивчення теми]

 • 1 УРОК

Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування, таблиці З-Х-Д визначаються знання учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають їх використання у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм «У пошуках Бетховена»

 • 2 УРОК

Учні готують доповіді з цікавих сторінок життя та творчості композитора. На основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики де діляться з однолітками враженнями від прослуханої музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.

 • 3 УРОК

Кожна з груп сстворює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину за творами класика. Свої думки та досягнення учні заносять до щоденника музичних спостережень.

 • 4 УРОК

Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки. 111

Навчальні цілі

Мета вивчення проекту.

1.Навчальна:

 • на прикладах одних з найдосконаліших зразків музики Людвіга ван Бетховена показати учням втілення ліричних, мужніх, героїчних мотивів та образів боротьби та перемоги людини над долею та найти взаємозв’язок музики класичної з музикою сучасною на прикладах обробок даних композицій,
 • поглибити знання про творчість композитора.

2.Виховна:

 • формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо прослуханої музики,
 • виховувати глибоке розуміння класичної музики, почуття краси та добра.

3.Розвиваюча:

 • розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування,
 • зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.

Протягом реалізації проекту учні навчаються:

 • шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора),
 • працювати у програмах Microsoft Office: Word, Power Point,
 • створювати та демонструвати презентації,
 • створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги,
 • обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.

Опис оцінювання

Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках музики передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до музичної освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів) форм та засобів оцінювання. Головний метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів музичної освіти школярів визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення рівнів засвоєння змісту музичної освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання. Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих музичних знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Тут повинні бути посилання на роботи учнів:

 • Учнівська презентація;
 • Учнівський блог;
 • Учнівська вікі-стаття.


Місце проведення тренінгу

Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-IIIст. №4

Тренери

Кравцова Галина Василівна

Категорія: 10 версія


Клітинка 1*1 Клітинка 2*1 Клітинка 3*1
Клітинка 1*2 Клітинка 2*2 Клітинка 3*2
Клітинка 1*3 Клітинка 2*3 Клітинка 3*3
Етап Що робити?1 Документи
Клітинка 1*2 Клітинка 2*2 Клітинка 3*2
Клітинка 1*3 Клітинка 2*3 Клітинка 3*3
Клітинка 1*4 Клітинка 2*4 Клітинка 3*4

Шаблони