Критерії і технології оцінювання професійних компетентностей сучасного вчителя історії.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:06, 22 лютого 2017, створена Kcml2011 (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Методика формування знань, умінь і навичок вчителів історії по розкриттю складних і чу...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Методика формування знань, умінь і навичок вчителів історії по розкриттю складних і чутливих питань на уроках історії в мультикультурному середовищі: сучасні виклики і перспективи розвитку системи підготовки вчителів історії. Були вироблені науково-методичні рекомендації по підготовці вчителя історії ХХІ ст. Зокрема ми дійшли висновку, що мультикультурне суспільство може давати підгрунтя для можливих конфліктів. Це створює виклики у сучасному суспільстві, які викристалізовується у історичній науці та освіті. Тому необхідно визначити, як ці виклики відображено у змісті сучасної історичної освіти, якими є необхідні професійні компетенції сучасного вчителя історії та якими є критерії і технології оцінювання професійної діяльності вчителя.

Процес вивчення історичних подій має складатися з таких кроків

Етап занурення в історичну епоху.

Етап сприйняття інформації

Етап примирення або поступок.

Етап продуктивного мислення.

Необхідно використовувати в навчальному процесі різні джерела писемної та усної історії.

Готувати майбутніх вчителів до використання новітніх методологічних підходів: цивілізаційного, аксіологічного, культурологічного, антропологічного, багатофакторного.

При підготовці вчителів та у навчальному процесі ЗНЗ слід враховувати конкретний історичний регіон.

Сучасний вчитель насамперед має оволодіти предметно-методичною компетентністю, яка включає систему теоретичних знань та практичних методичних вмінь і яка стане підґрунтям формування навчальних компетенцій учнів.

Професійний портрет вчителя має включати такі особисті та професійні якості: глибоке знання предмету, здатність використовувати нові наукові здобутки і донести їх до учнів, проектні вміння, комунікативність, толерантність, авторитетність, об’єктивність в оцінці історичних подій, акторські навики, володіння ораторським мистецтвом, вміння використовувати новітні інформаційні технологія, дослідницькі вміння.

Необхідно знайти оптимальний баланс між дисциплінами загальнонаукового наукового циклу та психолого - педагогічного циклу. Бажано при створенні стандартів вищої освіти збільшити кількість годин на професійно-практичну підготовку вчителів.

Професійний рівень вчителя слід оцінювати за такими критеріями:

Мотивація діяльності

Змістовий аспект

Практична діяльність

Оцінка діяльності

Проектний компонент (проектування майбутньої діяльності на основі аналізу попередньої діяльності)

Критеріями оцінювання професійної компетентності вчителя є

Досягнення запланованих результатів

Вміння створити партнерську атмосферу у колективі

Достатня науково-теоретична та психолого-педагогічна і методична підготовка

Володіння авторською індивідуальною методикою навчання.

Публічність

Мобільність та відкритість.

Співпраця з науковцями та ВНЗ.