Відмінності між версіями «Користувач:Пащук Олександра»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мої проекти)
Рядок 23: Рядок 23:
  
 
[[ Мій урок ]]
 
[[ Мій урок ]]
 +
З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
 +
(усний журнал)
 +
Мета уроку:    формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна - дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна - дотримуватись правильної постави за партою; предметні - поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини.
 +
Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гіками калини та словами - символами на них.
 +
Хід уроку
 +
І. Організація початку уроку
 +
1. Привітання вчителя
 +
- Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою ,з  його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І  ось ми  знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі.
 +
1.2 Вітання учнів
 +
    В цьому класі друзі всі:
 +
Я і ти, і ми, і ви.
 +
Добрий день тому, хто зліва,
 +
Добрий день, тому, хто справа.
 +
Ми -  одна сім’я.
 +
Руку дай тому, хто зліва,
 +
Руку дай тому, хто справа,
 +
Посміхнись тому, хто зліва,
 +
Посміхнись тому, хто справа,
 +
Ми – одна сім’я.
 +
ІІ Актуалізація опорних знань
 +
- 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком)
 +
- Чому?(початок нового)
 +
- Що люди роблять коли б′ють куранти? 
 +
- Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання? ( від того як ми налаштуємось на його виконання).
 +
- А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати.
 +
ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності.
 +
Отже, новий навчальний рік    ми розпочинаємо традиційно  першим  уроком . Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка.
 +
Можна все на світі вибирати, сину,
 +
Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину).
 +
Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю.
 +
- А тему нашого сьогоднішнього уроку прочитаємо разом 
 +
«З Україною в серці»
 +
Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку - це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама.
 +
- Діти, подивіться уважно на дошку. На ній написані слова. Про що ви думаєте , коли їх читаєте?
 +
Калина,  Дніпро,  лелека ,вишиванка, Тарас Шевченко, барвінок,  Київ,  верба, тризуб,  віночок,  криниця
 +
- Отже, здогадались? Так, вірно. Україна - наша Вітчизна - ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки... Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня.
 +
- Всі ці слова стосуються нашого рідного краю - України.
 +
( вчитель прикріплює по середині табличку зі словом Україна )
 +
- А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава)
 +
- Прочитайте тему нашого уроку.
 +
(діти з дошки читають тему « З Україною у серці»)
 +
- Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці?
 +
( вчитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку)
 +
- Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну.
 +
- Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях.
 +
ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку.
 +
3.1 Перегортаємо 1 сторінку « Україна устами поетів »
 +
- Послухайте вірш. Якими ще словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці.
 +
Що ж таке є моя Батьківщина?
 +
Під вікном червоніє калина, казочка цікава у бабусі, і тихенька пісенька матусі.
 +
Сила та незламність мого тата, вся обсаджена квітками рідна хата.
 +
Попід тином дідова криниця,
 +
Ген у полі - золота пшениця.
 +
На даху в своїм гнізді лелека
 +
І дорога у майбутнє - ой далека.
 +
І веселочка зігнулась понад ліс,
 +
І стрімкий за полем обеліск.
 +
(діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша: бабусина казка, пісня матусі, сила тата, пшениця тощо )
 +
 +
3.2 Перегортаємо 2 сторінку « Народ скаже - як зав’яже » .
 +
Гра - конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я »
 +
• Рідна сторона - мати, а чужа - ... ( мачуха )
 +
• Людина без Батьківщини, що ... ( пташка без пісні )
 +
• Та земля мила, де ... ( мати народила)
 +
• Всюди добре, а ... (дома краще)
 +
• Без верби і калини ( нема України)
 +
• За рідний край ... ( життя віддай)
 +
• Тільки в ріднім краї. ( солов’ї співають)
 +
- Молодці! А хто з вас може пригадати інші прислів’я про Україну?
 +
3.3 Перегортаємо 3 сторінку « Бабусина скринька».
 +
- Здавна в українців був звичай - найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня - це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів.
 +
- Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці.
 +
• Плов, вареник , драник;
 +
• Лелека, слон, мавпа;
 +
• Пальма, калина, ялина;
 +
• Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
 +
• Береза, клен, верба ;
 +
• Місяць, зірка, тризуб;
 +
• Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 +
• Віночок, хустинка, шапка
 +
3.4   Перегортаємо 4 сторінку « Славетні українці».
 +
- Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена.
 +
( діти називають видатних українців)
 +
- Пропоную переглянути слайд - шоу « Гордість Батьківщини »
 +
3.5 Перегортаємо 5 сторінку « Поетична сторінка».
 +
- У мене є невеличкий вірш про Україну, але останні слова у кожному рядочку загубились. Я дуже прошу мені допомогти. Я буду читати вірш, а ві уважно слухайте, та доповнюйте його.
 +
- Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
 +
Моя Україна - найкраща (у світі)
 +
- Моя Україна - це ліс і озерця,
 +
безмежні степи і чарівні (джерельця)
 +
- Красиві пейзажі і гори високі, маленькі
 +
Струмочки і ріки (глибокі)
 +
- Сади чарівні, мальовничі села,
 +
Моя Україна - це пісня (весела)
 +
- Це щира, багата, як світ, її мова,
 +
Така мелодійна, крилата, (чудова)
 +
- Її обереги - верба і калина,
 +
Найкраща у світі-моя (Україна)
 +
- Бо нам найрідніша Вітчизна і мати,
 +
То як же нам, дітям, її (не кохати)
 +
- Вона дорога нам, і рідна, і мила,
 +
Бо світ перед нами, як мати (відкрила)
 +
- Вітчизна свята, дорога Україна,
 +
Для кожного з нас ти у світі (єдина)
 +
3.6 Перегортаємо 6 сторінку « Ми патріоти ».
 +
- Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини.
 +
Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?»
 +
*Назва нашої держави? (Україна)
 +
*Столиця України? (Київ)
 +
*Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий)
 +
* Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України)
 +
*Назвати рослини - символи України. (Верба і калина)
 +
*Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник)
 +
* Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас)
 +
*Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)
 +
* Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа)
 +
* З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом - сіллю)
 +
- Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами.
 +
 +
ІУ. Підсумок уроку.
 +
4.1 Створення композиції « З Україною в серці ».
 +
Діти на паперових сердечках пишуть своє ім’я і прикріплюють на карту України сердечко.
 +
- Хай ця карта буде символом нашої майбутньої України - соборної, заможної, мирної та рідної всім нам.
 +
4.2 Слово вчителя.
 +
- Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої
 +
країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття.
 +
Я бажаю вам здоров’я та успіхів у новому навчальному році!
 +
Список використаних джерел
 +
1. Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. - Х. : Вид. група «Основа», 2013. - 159, [1] с.
 +
2. Виховні заходи. 1-4 класи. - Тернопіль: Мандрівець, 2008.
 +
3. Дітям про державну та народну символіку України (Упоряд. Л.М. Римар). - Х.: Вид. гр. «Основа», 2004.
 +
4. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. - Х.: Вид. група «Основа», 2006. - 368 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)).
 +
5. Сценарії свят в початковій школі 1 - 4 класи . - Торсінг-плюс, 2005.

Версія за 16:23, 19 жовтня 2017

Про мене

Пащук Олександра Олександрівна

місце проживання : м. Павлоград, обл. Дніпропетровська

Місце роботи : Павлоградська загальноосвітня школа I-III ст. № 19

Посада : вчитель початкових класів


Мій блог

Мій блог


Мій внесок

Мої проекти

[Мої файли]


Мій урок З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ (усний журнал) Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна - дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна - дотримуватись правильної постави за партою; предметні - поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини. Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гіками калини та словами - символами на них. Хід уроку І. Організація початку уроку 1. Привітання вчителя - Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою ,з його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І ось ми знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі. 1.2 Вітання учнів

   В цьому класі друзі всі:

Я і ти, і ми, і ви. Добрий день тому, хто зліва, Добрий день, тому, хто справа. Ми - одна сім’я. Руку дай тому, хто зліва, Руку дай тому, хто справа, Посміхнись тому, хто зліва, Посміхнись тому, хто справа, Ми – одна сім’я. ІІ Актуалізація опорних знань - 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком) - Чому?(початок нового) - Що люди роблять коли б′ють куранти? - Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання? ( від того як ми налаштуємось на його виконання). - А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати. ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності. Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно першим уроком . Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину). Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю. - А тему нашого сьогоднішнього уроку прочитаємо разом «З Україною в серці» Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку - це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама. - Діти, подивіться уважно на дошку. На ній написані слова. Про що ви думаєте , коли їх читаєте? Калина, Дніпро, лелека ,вишиванка, Тарас Шевченко, барвінок, Київ, верба, тризуб, віночок, криниця - Отже, здогадались? Так, вірно. Україна - наша Вітчизна - ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки... Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня. - Всі ці слова стосуються нашого рідного краю - України. ( вчитель прикріплює по середині табличку зі словом Україна ) - А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава) - Прочитайте тему нашого уроку. (діти з дошки читають тему « З Україною у серці») - Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці? ( вчитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку) - Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну. - Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях. ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку. 3.1 Перегортаємо 1 сторінку « Україна устами поетів » - Послухайте вірш. Якими ще словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці. Що ж таке є моя Батьківщина? Під вікном червоніє калина, казочка цікава у бабусі, і тихенька пісенька матусі. Сила та незламність мого тата, вся обсаджена квітками рідна хата. Попід тином дідова криниця, Ген у полі - золота пшениця. На даху в своїм гнізді лелека

І дорога у майбутнє - ой далека.

І веселочка зігнулась понад ліс, І стрімкий за полем обеліск. (діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша: бабусина казка, пісня матусі, сила тата, пшениця тощо )

3.2 Перегортаємо 2 сторінку « Народ скаже - як зав’яже » . Гра - конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я » • Рідна сторона - мати, а чужа - ... ( мачуха ) • Людина без Батьківщини, що ... ( пташка без пісні ) • Та земля мила, де ... ( мати народила) • Всюди добре, а ... (дома краще) • Без верби і калини ( нема України) • За рідний край ... ( життя віддай) • Тільки в ріднім краї. ( солов’ї співають) - Молодці! А хто з вас може пригадати інші прислів’я про Україну? 3.3 Перегортаємо 3 сторінку « Бабусина скринька». - Здавна в українців був звичай - найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня - це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів. - Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці. • Плов, вареник , драник; • Лелека, слон, мавпа; • Пальма, калина, ялина; • Вишитий рушник , віяло, матрьошки; • Береза, клен, верба ; • Місяць, зірка, тризуб; • Чорнобривці, кактус, гвоздика. • Віночок, хустинка, шапка 3.4 Перегортаємо 4 сторінку « Славетні українці». - Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена. ( діти називають видатних українців) - Пропоную переглянути слайд - шоу « Гордість Батьківщини » 3.5 Перегортаємо 5 сторінку « Поетична сторінка». - У мене є невеличкий вірш про Україну, але останні слова у кожному рядочку загубились. Я дуже прошу мені допомогти. Я буду читати вірш, а ві уважно слухайте, та доповнюйте його. - Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна - найкраща (у світі) - Моя Україна - це ліс і озерця, безмежні степи і чарівні (джерельця) - Красиві пейзажі і гори високі, маленькі Струмочки і ріки (глибокі) - Сади чарівні, мальовничі села, Моя Україна - це пісня (весела) - Це щира, багата, як світ, її мова, Така мелодійна, крилата, (чудова) - Її обереги - верба і калина, Найкраща у світі-моя (Україна) - Бо нам найрідніша Вітчизна і мати, То як же нам, дітям, її (не кохати) - Вона дорога нам, і рідна, і мила, Бо світ перед нами, як мати (відкрила) - Вітчизна свята, дорога Україна, Для кожного з нас ти у світі (єдина) 3.6 Перегортаємо 6 сторінку « Ми патріоти ». - Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини. Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?»

  • Назва нашої держави? (Україна)
  • Столиця України? (Київ)
  • Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий)
  • Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України)
  • Назвати рослини - символи України. (Верба і калина)
  • Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник)
  • Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас)
  • Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)
  • Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа)
  • З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом - сіллю)

- Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами.

ІУ. Підсумок уроку. 4.1 Створення композиції « З Україною в серці ». Діти на паперових сердечках пишуть своє ім’я і прикріплюють на карту України сердечко. - Хай ця карта буде символом нашої майбутньої України - соборної, заможної, мирної та рідної всім нам. 4.2 Слово вчителя. - Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття. Я бажаю вам здоров’я та успіхів у новому навчальному році! Список використаних джерел 1. Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. - Х. : Вид. група «Основа», 2013. - 159, [1] с. 2. Виховні заходи. 1-4 класи. - Тернопіль: Мандрівець, 2008. 3. Дітям про державну та народну символіку України (Упоряд. Л.М. Римар). - Х.: Вид. гр. «Основа», 2004. 4. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. - Х.: Вид. група «Основа», 2006. - 368 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)). 5. Сценарії свят в початковій школі 1 - 4 класи . - Торсінг-плюс, 2005.