Відмінності між версіями «Користувач:Лідія Романенко»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мої проекти)
(Мої проекти)
Рядок 50: Рядок 50:
 
===''Мої проекти''===
 
===''Мої проекти''===
  
 
+
[[Профорієнтаціїне виховання]]
[
+
I. Актуальність проблеми
+
На сучасному етапі розвитку України ситуація на ринку праці поступово стабілізується та відзначається позитивною динамікою. Підвищення економічної активності населення, сприяння його зайнятості, боротьба з бідністю, посилення соціального захисту від безробіття, створення конкурентних переваг робочої сили шляхом державного регулювання ринку праці входять в число національних пріоритетів і стратегічних завдань Президента і Уряду України. Необхідними умовами виконання цих завдань є підвищення професійних якостей робочої сили та формування соціально відповідального ставлення до вибору професії учнівської молоді.
+
Професійна орієнтація виступає як один із пріоритетних напрямків у формуванні кадрової політики держави та досягненні продуктивної зайнятості населення. За своїм призначенням професійна орієнтація є складовою загальнонаціональної системи прогнозування розвитку професійного потенціалу країни, важливим економічним резервом.
+
Проте за даними державної служби зайнятості в Київській області спостерігається збільшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили у професійно-кваліфікаційному і кількісному вимірах. Має місце перенасиченість ринку праці спеціалістами економічного та юридичного напрямів. У той же час існує потреба у спеціалістах інженерно - технічних напрямів , а також кваліфікованих робітниках, зокрема операторах верстатів з програмним керуванням, токарях, фрезерувальниках, електромонтерах, електрозварниках, лаборантів з обслуговування комп’ютерної техніки та інші.
+
Така ситуація на ринку праці обумовлена рядом чинників, серед яких:
+
1) відсутність єдиної стратегії кадрової політики та профорієнтаційної роботи в області за цілями, змістом, технологією, організацією та визначеним кінцевим результатом;
+
2) відсутність системи прогнозування потреб у фахівцях різних галузей, співставлення напрямів і перспектив соціально-економічного розвитку області, потреб ринку праці та індивідуальних запитів випускників навчальних закладів;
+
3) відсутність координації й співпраці всіх соціальних інститутів, навчальних закладів, організацій, установ та окремих учасників профорієнтаційного процесу в межах області, а саме: дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів зайнятості, закладів охорони здоров’я, служб у справах сім’ї та молоді, засобів масової інформації, батьків та інших;
+
4) відсутність наступності, цілеспрямованості та безперервності профорієнтаційної роботи у навчальних закладах;
+
5) стихійність, неконтрольованість та епізодичність формування професійного самовизначення учнівської молоді;
+
6) спрямованість профорієнтаційної роботи на вибір профілю навчання у старшій школі;
+
7) використання застарілих технологій проведення профорієнтаційної роботи;
+
8) недостатній рівень підготовленості педагогічних працівників до проведення профорієнтації;
+
9) спрямованість професійної орієнтації учнів у загальноосвітніх навчальних закладах не на потреби економіки, а на ажіотажний попит на певні спеціальності та одержання лише вищої освіти.
+
Така ситуація  призводить до того, що після закінчення навчання у закладі професійної освіти молодим спеціалістам не гарантується працевлаштування і значна частина випускників стають безробітними. Також істотно погіршується ситуація із забезпеченням підприємств та організацій кваліфікованою робочою силою.
+
Професійна дезорієнтація школярів сприяє формуванню невпевненості у власному професійному майбутньому. У той же час професійно-кваліфікаційний дисбаланс на ринку праці загрожує гальмуванням ринкових перетворень в економіці країни та області.
+
Зміна пріоритетів, перехід до ринкових відносин, виникнення ринку праці вимагають нової концепції профорієнтації, як невід’ємної ланки системи відтворення трудових ресурсів.
+
Саме системна, комплексна і цілеспрямована профорієнтаційна робота із залученням роботодавців, навчальних закладів, державної служби зайнятості є найбільш дієвим засобом запобігання молодіжному безробіттю та формування у молоді мотивації до праці, усвідомленого вибору професій, що сприяє адаптації у суспільстві та самореалізації у житті.
+
  
 
===''Мої файли''===
 
===''Мої файли''===

Версія за 13:11, 12 лютого 2015


Прізвище, ім'я, по батькові:

Романенко Лідія Миколаївна


Підпис фото

Регіон:

Дніпропетровська обл. м. Павлоград

Місце роботи:

Павлоградська ЗШ І-ІІІст. №5

Посада:

Вчитель початкових класів

Персональний сайт (навчального закладу)

Павлоградська ЗШ І-ІІІ ст.№5

Професійне кредо

Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він — досконалий учитель. 
    Л. Толстой

Електронна пошта

hjvfytyrj05@gmail.com

Мій внесок

Мій блог

Мій клас

Мій сайт

Вишиванка Ліди

Наша група

Група Веб 2.0_09.02.2015-21.02.2015року

Мої проекти

Профорієнтаціїне виховання

Мої файли

Мої закладки

В хвилини відпочинку...

Люблю читати, вишивати,доглядати за квітами .


Догляд за домашніми квітами

Корисні посилання:


ДОІППО

Про viki-освіту


Рекомендації щодо оформлення статей