Відмінності між версіями «Кисень: знайомий і незнайомий»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про автора)
(Відомості про тренінг)
Рядок 57: Рядок 57:
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
серпень 2012
 
==Місце провведення тренінгу==
 
==Місце провведення тренінгу==
 
+
Донецька гімназія № 92
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
Половцева Лариса Валентінівна

Версія за 13:11, 16 серпня 2012



Назва проекту

Кисень: знайомий та незнайомий.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - хімія. Інші навчальні предмети: історія, біологія, географія, екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема 2. Прості речовини метали і неметали.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Це проект з хімії для учнів 7 класу за темою «Кисень: знайомий і незнайомий». Метою проекту є систематизація та розвиток знань про хімічний елемент Оксисен та просту речовину Кисень. Згідно програми це питання входить до теми 2 «Прості речовини метали і неметали», на вивчення якої відведено 10 годин (з них на вивчення теми «Оксисен. Кисень» тільки 5. Такий розподіл часу є недостатнім, враховуючи велике використання Кисню та його значення. У ході дослідницької роботи учні мають змогу систематизувати і розвинути уявлення про кисень як хімічний елемент і просту речовину, способи його отримання і збирання; його властивостях і значенні в природі і житті всіх живих організмів.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Повторити, розширити та систематизувати знання учнів про Кисень, його роль у природі в цілому, для людини та живих організмів зокрема. Формувати уміння порівнювати і аналізувати інформацію, відбирати необхідний матеріал, робити виводи про проведені дослідів, пояснюючи їх підсумки. Сприяти усвідомленню учнями цінності матеріалу, що вивчається. Розвивати стійкий пізнавальний інтерес до вивчення хімії і інших природних наук, комунікативні якості, впевненість в своїх силах, самостійність, вміння працювати в команді.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Використовуючи отримані в курсі Природознавства» та на попередніх уроках знання та навички учням в ході роботі над проектом пропонується дати найбільш ширшу характеристику Кисню, розкрити його роль у природі в цілому, для людини та живих організмів зокрема. Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль. Вчитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 3 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному етапів роботи. Група «Історики»- досліджує відкриття Кисню, виникнення назви речовини, цікаві історичні факти; поширеність та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль. Група «Теоретики» висвітлюють наступні питання: - характеристика Оксисену за положенням у періодичній таблиці хімічних елементів Д.І. Мендєлєєва - Склад молекули, фізичні властивості Кисню; - Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Поняття про каталізатор. Група «Практики» досліджують:Хімічні властивості кисню: взаємодія з вугіллям, сіркою, фосфором. Реакція сполучення. Поняття про оксиди, окиснення, горіння. Умови виникнення й припинення горіння. Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання досліджень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Вчитель використовує форму оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи. Підсумки роботи над проектом підводяться на учнівській конференції, де учні презентують результати сумісної праці, досліджень у формі буклету, презентації, тощо… На конференцію запрошуються вчителі гімназії, району, яким на конкретному прикладі демонструється доцільність використання методу проектів як одна із форм впровадження ІКТ на уроках хімії (докладніше про це йдеться у буклеті для вчителів хімії).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жанна Леонідівна Кудіна

Фах, навчальний предмет

учитель хімії, пратичний психолог

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

місто Донецьк

Контактні дані

kudinajanna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

серпень 2012

Місце провведення тренінгу

Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Лариса Валентінівна