Економіко-правова освіта в початковій школі

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Ви можете запитати: «Навіщо дитині правознавство та економіка?» А ви прислухайтесь до розмов малечі і почуєте , як вони обговорюють дефіцит сімейного бюджету, зростання цін, проблеми безробіття батьків, знають кандидатів у президенти, обговорюють та дискутують, відстоюють свою прихильність до певного кандидата, приймають активну участь у виборах. Звичайно, це відбувається на рівні «гри в дорослих», але важко заперечити, що економічно – правові проблеми хвилюють і молодших школярів.

Врешті-решт, кожен з учнів початкової школи колись стане дорослим і буде робити свій вибір. І саме від цього вибору залежить майбутнє кожної людини і країни в цілому.

Аналізуючи сучасний стан проблеми економіко - правового виховання, слід зазначити, що в умовах гуманізації й демократизації нашого суспільства головною причиною її актуальності є інтерес до індивідуальності, особистості. Сьогодні стало очевидним, що суспільству потрібна соціально зріла, вільна особистість, яка володіє правовими та економічними знаннями.

Педагог-головна діюча особа всієї роботи. Від його особистої позиції культури та розуміння питання залежить дотримання прав дітей в освітньому закладі та родині.

З метою впровадження економіко - правової освіти молодших школярів в нашій школі викладається курс «Правознавство» за програмою «Права дитини» 1-4 кл.(авт. А.Мовчан, Л.Харсіка ) та курс «Економіка» за програмою «Цікава економіка» 2-4 кл.(авт. Л.Кашуба).