Відмінності між версіями «Вікі-стаття учнів з теми "Я - неповторний"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Гіпотеза дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 27: Рядок 27:
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
 +
'''Завдання:''' знайти літературу, в якій спростовується або підтверджується наше припущення, разом з відповідними спеціалістами показати іншим групам, оздоровчий вплив ароматів на неповторність кожного.
 +
 +
  Плініцій стверджував, що перша скринька з коштовними парфумами належала царю Дарію й разом з іншим військовим видобутком дісталася Олександрові Македонському. Жінки Стародавньої Греції, як парфуми, використовували ефірні олії, а квіткова вода - прототип сучасних парфу-мів - прославила Багдадський Халіфат.
 +
Слово парфумерія виникло на початку XVI століття й у буквальному перекладі означає «засіб для ароматизації повітря шляхом димлення». Створений у Франції, яку по праву називають «країною парфумів», банк даних з 1980 року нараховує у своєму каталозі близько 10 тисяч назв запашної продукції.
 +
Учені з'ясували, що ароматичні речовини, з одного боку, діють як типові біологічно активні сполуки, а з іншого боку - являють собою вібраційні елементи на рівні тонкої субстанції, що цілюще впливають на внутрішні енергетичні системи людини й на його ауру.
 +
З давніх часів уже був відомий вплив запаху на людину. У стародавні часи на мусульманському Сході при будівництві мечетей використовували секретний розчин, рецепт якого ніколи не записувався, а передавався усно з покоління в покоління. Відомо тільки, що до складу входили якісь спеціальні речовини, аромат яких вабив людей і створював доброчинну атмосферу. Запах ладану, на думку християн, залучає до храмів небесні сили й допомагає спілкуванню з Всевишнім. У Палестині ж ладан за своєю ціною прирівнювався до золота. Використовують пахощі й буддисти, окуг рюючи ними приміщення для медитацій.
 +
Більше двохсот років тому мирра і ладан застосовувалися в храмах
 +
і приватних будинках у будь-яку годину дня і ночі. Мирра використовувалася для бальзамування мертвих, а також як косметичний засіб для знатних жінок. Жерці в Стародавньому Єгипті кидали у вогонь багать і лампад запашні речовини. Наші предки, що здавна знали секрет ефірних олій; пропитували ними стіни храмів і власних помешкань. Використовуючи цілющі власти¬вості рослин, що містяться в ефірних оліях, можна було впливати на психо¬емоційний стан людини, регулювати найважливіші фізіологічні процеси в організмі.
 +
Крім гармонізації психічного стану, ефірні олії збільшують енергетичні можливості організму. Перші знання про використання ефірних олій у ліку¬вальних цілях з'явилися більше п'яти тисяч років тому. Жерці Стародавнього Єгипту, Індії, Греції знали, як запахи впливають на емоційний стан людини, тому пропитували стіни храмів ефірною олією кедра, що дає відчуття внутрішньбго спокою, смиренності. У християнських храмах з цією дієтою дотепер використовують ладан і мирру. Ароматичні речовіши збуджують рецептори носа, що посилають сигнали в мозок, впливаючи на наші почуття.
 +
Сучасні вчені довели, що вдихання тих, чи інших запахів впливає на мозкову діяльність людини, може змінювати пульс, ритм подиху, кров'яний і внутрічерепний тиск, впливає на нервову систему, зір і настрій. Учені вважають, що незабаром будуть створені парфуми, здатні знімати нервову напругу, спазми, головний біль. Уже існує таке лікування, як ароматерапія, що з успіхом використовують у багатьох країнах світу на даний час.
 +
Коріння ароматерапії сягають далекої давнини. Усе життя єгиптян, гре-ків, римлян було пов'язано з ароматами. Без них були неможливіш релігійні служіння, ні проводи в останню путь: Запахи допомагали з'явитися на світ¬ло, полегшуючи та стимулюючи пологи; підтримували здоров'я тіла і духу, зберігали красу і молодість, були невід'ємною частиною мистецтва любові.
 +
Ароматерапія починалася з культового спалювання трав і рослин. Поступово були створені й інші форми, що дозволяли «утримувати» аромати й користуватися ними при потребі. В Індії, Китаї, Персії технологія перегонки пари була на такому високому рівні, що до наших днів не зазнала змін.
 +
Кожна людина сприймає запахи глибою індивідуально, пов'язуючи їх з радісними чи сумними подіями у своєму житті. Тому емоційна сторона запахів лежить в основі не тільки парфумерного мистецтва, але й лікування різних захворювань, особливо нервових розладів. Приємні запахи поліпшують  самопочуття, а неприємні впливають пригнічуючи й можуть викликати нудоту, блювоту, непритомність. Наприклад, відомо, що аромат бензолу значною мірою поліпшує слух, бергамотову олію підвищує гостроту зору в пітьмі, а запах моря зменшує почуття тривоги. За дією ефірні олії поділяються на тонізуючі, розслаблюючі й адаптогени. Так, олії валеріани, лаванди, меліси, герані можна використовувати при нервовому збудженні, безсонні. Імбир, лимон, розмарин мають тонізуючу дію. Апельсин, сосна - адаптогени, тобто універсальні у використанні. Однак реакція на одну і ту ж олію в кожної людини може бути різною. Як свідчать дослідження, олія апельсина діє розслаблююче на 75 % людей, а для інших це тонізуючий засіб.
 +
Ароматерапія допомагає активізувати захисні сили організму. Якщо в людини депресія, у неї ослаблений імунітет, загострюються хронічні захворювання, що не будуть піддаватися лікуванню, поки не буде вирішена психологічна проблема. Правильно підібраний аромат «заводить» механізм емоційної пам'яті й пригнічені емоції спливають. Ароматерапія також ефективно використовується для розв'язання конфліктів у родині.
 +
Усі парфуми можна розділити на три групи: натуральні (квіткові), фантазійні й орієнтального (східного) напрямку. Уміння користуватися парфумами вимагає знання деяких нюансів. А саме: чим блідша на вигляд шкіра, тим, як правило, вона сухіша й тим швидше ароматичні речовини випаровуються з її поверхні, на відміну від більш смаглявої і жирної шкіри. У суху й холодну погоду запахи приглушені. А влітку, коли пекуче й волого, вони підсилюються.
 +
Дівчат завжди хвилює питання, які парфуми їм пасують. Традиційно існує думка, що блондинкам личать парфуми з ніжними ароматами, а брюнеткам - більш личать гіркі композиції. Але самі парфумери вважають, що цей поділ дуже умовний, і зовсім не обов'язково сприймати це як догму - адже часом на вибір парфумів впливає не тільки мода, а іноді - індивідуальність дівчини, її особливості. Тому не треба боятися експериментувати і вибирати те, що вам подобається.
 +
Темноволосим і смаглявим дівчатам пасують «східні» (важкі, пряні) пар-фуми. Користуватися ними треба тільки ввечері - удень краще «душитися» туалетною водою й одеколоном, що дає лише «тінь» запаху (концентрація запашних речовин у них менша, ніж у парфумах). До речі, такі екзотичні "запахи не варто використовувати влітку й у діловій обстановці. .
 +
Блондинкам, рудоволосим, а також молодим дівчатам підійдуть легкі, квіткові парфуми, аромати з відтінком зелені, свіжі чи гіркуваті. Але, користуючись цими рекомендаціями, ви не повинні забувати, що, змі-шуючись із запахом шкіри і волосся, ті самі парфуми на різних особах пахнуть по-різному.
 +
Якого ж: правила варто дотримуватись при користуванні парфу¬мами чи концентрованою туалетною водою? Спочатку потрібно «поду¬шитися» за вухами, потім у скронь, у коренів волосся на потилиці, «нанести аромат» на кисті рук. Ніколи не змішуйте запахи. Вибирайте запашні препарати (крем для тіла, дезодорант тощо) одного запаху з парфумами. Туалетну воду й одеколон можна нанести на тіло - ліктьові згини, під колі-нами. Можна «подушити» одяг і білизну, а з вивороту - у швах.
 +
Половину успіху для дівчат означають правильно підібрані парфуми. Парфуми необхідно випробувати на долоні або на внутрішній стороні зап'ястка. Причому нюхати потрібно не відразу, а давши парфумам випару¬ватися. При виборі парфумів велике значення має й пора року. Узимку варто користуватися більш важким, солодкуватим ароматом, а улітку - більш легким і свіжим. Необхідно стежити і за тим, щоб парфуми гармоніювали з іншими косметичними засобами. Ні в якому разі не слід капати їх на одяг (можуть залишитися плями), а тільки на певні частини тіла - одну-дві краплі - за вухо, на чоло або шию.
 +
Як купувати парфуми. У запахів є три фази. Відкриваючи флакон, ви почуваєте різкий спиртовий, що б'є в ніс - первинний запах парфумів. Нанесіть краплю парфумів на кисть руки чи долоні (не розтираючи) і, поче¬кавши кілька хвилин, понюхайте (на відстані 5-10 см). «Середню ноту» запаху можна відчути через 10-15 хвилин, але вона і є потрібним орієнтиром. «Ауру» - парфумів можна по справжньому оцінити тільки через годину. Якщо ви хочете спробувати відразу кілька парфумів, наносіть їх на різні частини руки (чи шматочки поролону).
 +
Як зберігати парфуми. Запечатаний флакон можна поставити на нижню полицю в холодильнику - воші добре збережуться на багато років. Відкритий - сховайте в прохолодному темному місці, вони не змінюють свій аромат протягом шести - восьми місяців.
 +
Невропатологи вважають, що нерідко подругою неврозів і внутрічерепних травм стає гіперосмія, при якій загострюється нюх. Механізм гіперосмії, за своєю суттю, природний, і є своєрідною формою попередження небезпеки, особливо для вагітних жінок. Часом і приємні тонкі запахи можуть стати причиною сильного головного болю, запаморочення й нудоти. Це яскравий приклад какосмії, коли приємні запахи спрішмаються людиною зовсім інакше.
 +
А чи знаєте ви. що найбільше смердючими речовинами з 17 тисяч зареєстрованих до 2000 року дурно пахнучих речовин є етилмеркаптан і бутиселеномеркаптан. Запах їх нагадує суміш запахів гниючої капусти, часнику, цибулі, підгорілих тостів і каналізаційних газів.
 +
Після відвідування музею єгиптології в Туриш (Італія) у січні 2002 року три шюлярки були госпіталізовані з ознаками невідомої хвороби. Дівчата довго ходили по залах, де були виставлені мумії фараонів. Раптово воші відчули різкий  головний біль, нудоту й зомліли. Працівники музею говорять, що останнім часом відвідувачі часто скаржилися на нездужання. Причому стверджували. що відчувають, начебто деякі мумії мають дивний запах. Влада міста вирішила рохлідувати, чи не містять експонати токсичні речовини. А може, через умови зберігання, що змінилися, мумії просто зіпсувались, і нездужання викликав нудотний запах гниття? А може це спрацьовує прокляття фараонів? Адже не усі ще таємниці древніх розкриті. Однак цілком можливо, що речовини, якими жерці бальзамували тіла фараонів, випаровуючись, можуть шкодити здоров'ю. Точний склад для бальзамування дотепер невідомий. Відомо лише, що серед тих речовин були пахощі - мирра ладан. А від їхнього запаху в деяких людей буває алергія.
 +
Багато хто з нас застосовує вдома курильні палички.
 +
Застереження стосується в першу чергу тих, хто почав активно збагачу-вати свій будинок їхніми ароматами. Це заняття може стати однією з при-чин розвитку... ракових пухлин. Ароматичні сполуки при згорянні виді-ляють хімічні речовини, що впливають на стан здоров'я клітин людини. Вони більш небезпечні, ніж дим сигарет. Єдине, про що поки не можуть з точністю сказати вчені. - це те, наскільки небезпечним може бути дана практика в кожному конкретному випадку.
 +
Ну, а ароматизовані зошити зараз є в будь-якого учня.
 +
Пам'ятаєте казку про чарівну лампу Аладіна? Якщо її потерти, то з неї випливав джин, що виконував бажання... Подібне відбувається із зошитами - треба лише потерти обкладинку, і зошит починає виділяти аромат полуниці, апельсина, банана. Ароматизовані зошити абсолютно безпечні, що підтверджено медекспертизою. Секрет обкладинок, що пахнуть, криється в складі екологічно чистого лаку, у який додаються гранули з ароматичними оліями.
 +
Ну, а наприкінці хочеться дати одну гарну пораду. Що робити, якщо рап¬том розболівся зуб? Ви утомилися чи маєте хронічне захворювання суглобів?
 +
Заспокоюють зубний біль аромати. Налийте небагато води в аромато-курильницю, запаліть під нею спеціальну свічку й розчиніть у воді кілька крапель однієї з ефірних олій - гвоздики, герані, лаванди, м'яти, меліси, мускату, ялівця, шавлії чи ялини. Подихаєте кілька хвилин над аромато-курильницею, зубний біль повинен стихнути.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 09:52, 7 жовтня 2012



Назва проекту

Аромат і здоров'я

Автори проекту

Група дослідники

Тема дослідження

«Здоров’я і спосіб життя»

Проблема дослідження

Гіпотеза дослідження

Наша група «Дослідників» висунула гіпотезу про те що, на нашу неповторність впливає не тільки стан фізичного благополуччя а й аромати.

Мета дослідження

дослідити як на наше життя впливають аромати: негативно чи позитивно; як це можна використати в повсякденному житті.

Результати дослідження

Завдання: знайти літературу, в якій спростовується або підтверджується наше припущення, разом з відповідними спеціалістами показати іншим групам, оздоровчий вплив ароматів на неповторність кожного.

 Плініцій стверджував, що перша скринька з коштовними парфумами належала царю Дарію й разом з іншим військовим видобутком дісталася Олександрові Македонському. Жінки Стародавньої Греції, як парфуми, використовували ефірні олії, а квіткова вода - прототип сучасних парфу-мів - прославила Багдадський Халіфат.

Слово парфумерія виникло на початку XVI століття й у буквальному перекладі означає «засіб для ароматизації повітря шляхом димлення». Створений у Франції, яку по праву називають «країною парфумів», банк даних з 1980 року нараховує у своєму каталозі близько 10 тисяч назв запашної продукції. Учені з'ясували, що ароматичні речовини, з одного боку, діють як типові біологічно активні сполуки, а з іншого боку - являють собою вібраційні елементи на рівні тонкої субстанції, що цілюще впливають на внутрішні енергетичні системи людини й на його ауру. З давніх часів уже був відомий вплив запаху на людину. У стародавні часи на мусульманському Сході при будівництві мечетей використовували секретний розчин, рецепт якого ніколи не записувався, а передавався усно з покоління в покоління. Відомо тільки, що до складу входили якісь спеціальні речовини, аромат яких вабив людей і створював доброчинну атмосферу. Запах ладану, на думку християн, залучає до храмів небесні сили й допомагає спілкуванню з Всевишнім. У Палестині ж ладан за своєю ціною прирівнювався до золота. Використовують пахощі й буддисти, окуг рюючи ними приміщення для медитацій. Більше двохсот років тому мирра і ладан застосовувалися в храмах і приватних будинках у будь-яку годину дня і ночі. Мирра використовувалася для бальзамування мертвих, а також як косметичний засіб для знатних жінок. Жерці в Стародавньому Єгипті кидали у вогонь багать і лампад запашні речовини. Наші предки, що здавна знали секрет ефірних олій; пропитували ними стіни храмів і власних помешкань. Використовуючи цілющі власти¬вості рослин, що містяться в ефірних оліях, можна було впливати на психо¬емоційний стан людини, регулювати найважливіші фізіологічні процеси в організмі. Крім гармонізації психічного стану, ефірні олії збільшують енергетичні можливості організму. Перші знання про використання ефірних олій у ліку¬вальних цілях з'явилися більше п'яти тисяч років тому. Жерці Стародавнього Єгипту, Індії, Греції знали, як запахи впливають на емоційний стан людини, тому пропитували стіни храмів ефірною олією кедра, що дає відчуття внутрішньбго спокою, смиренності. У християнських храмах з цією дієтою дотепер використовують ладан і мирру. Ароматичні речовіши збуджують рецептори носа, що посилають сигнали в мозок, впливаючи на наші почуття. Сучасні вчені довели, що вдихання тих, чи інших запахів впливає на мозкову діяльність людини, може змінювати пульс, ритм подиху, кров'яний і внутрічерепний тиск, впливає на нервову систему, зір і настрій. Учені вважають, що незабаром будуть створені парфуми, здатні знімати нервову напругу, спазми, головний біль. Уже існує таке лікування, як ароматерапія, що з успіхом використовують у багатьох країнах світу на даний час. Коріння ароматерапії сягають далекої давнини. Усе життя єгиптян, гре-ків, римлян було пов'язано з ароматами. Без них були неможливіш релігійні служіння, ні проводи в останню путь: Запахи допомагали з'явитися на світ¬ло, полегшуючи та стимулюючи пологи; підтримували здоров'я тіла і духу, зберігали красу і молодість, були невід'ємною частиною мистецтва любові. Ароматерапія починалася з культового спалювання трав і рослин. Поступово були створені й інші форми, що дозволяли «утримувати» аромати й користуватися ними при потребі. В Індії, Китаї, Персії технологія перегонки пари була на такому високому рівні, що до наших днів не зазнала змін. Кожна людина сприймає запахи глибою індивідуально, пов'язуючи їх з радісними чи сумними подіями у своєму житті. Тому емоційна сторона запахів лежить в основі не тільки парфумерного мистецтва, але й лікування різних захворювань, особливо нервових розладів. Приємні запахи поліпшують самопочуття, а неприємні впливають пригнічуючи й можуть викликати нудоту, блювоту, непритомність. Наприклад, відомо, що аромат бензолу значною мірою поліпшує слух, бергамотову олію підвищує гостроту зору в пітьмі, а запах моря зменшує почуття тривоги. За дією ефірні олії поділяються на тонізуючі, розслаблюючі й адаптогени. Так, олії валеріани, лаванди, меліси, герані можна використовувати при нервовому збудженні, безсонні. Імбир, лимон, розмарин мають тонізуючу дію. Апельсин, сосна - адаптогени, тобто універсальні у використанні. Однак реакція на одну і ту ж олію в кожної людини може бути різною. Як свідчать дослідження, олія апельсина діє розслаблююче на 75 % людей, а для інших це тонізуючий засіб. Ароматерапія допомагає активізувати захисні сили організму. Якщо в людини депресія, у неї ослаблений імунітет, загострюються хронічні захворювання, що не будуть піддаватися лікуванню, поки не буде вирішена психологічна проблема. Правильно підібраний аромат «заводить» механізм емоційної пам'яті й пригнічені емоції спливають. Ароматерапія також ефективно використовується для розв'язання конфліктів у родині. Усі парфуми можна розділити на три групи: натуральні (квіткові), фантазійні й орієнтального (східного) напрямку. Уміння користуватися парфумами вимагає знання деяких нюансів. А саме: чим блідша на вигляд шкіра, тим, як правило, вона сухіша й тим швидше ароматичні речовини випаровуються з її поверхні, на відміну від більш смаглявої і жирної шкіри. У суху й холодну погоду запахи приглушені. А влітку, коли пекуче й волого, вони підсилюються. Дівчат завжди хвилює питання, які парфуми їм пасують. Традиційно існує думка, що блондинкам личать парфуми з ніжними ароматами, а брюнеткам - більш личать гіркі композиції. Але самі парфумери вважають, що цей поділ дуже умовний, і зовсім не обов'язково сприймати це як догму - адже часом на вибір парфумів впливає не тільки мода, а іноді - індивідуальність дівчини, її особливості. Тому не треба боятися експериментувати і вибирати те, що вам подобається. Темноволосим і смаглявим дівчатам пасують «східні» (важкі, пряні) пар-фуми. Користуватися ними треба тільки ввечері - удень краще «душитися» туалетною водою й одеколоном, що дає лише «тінь» запаху (концентрація запашних речовин у них менша, ніж у парфумах). До речі, такі екзотичні "запахи не варто використовувати влітку й у діловій обстановці. . Блондинкам, рудоволосим, а також молодим дівчатам підійдуть легкі, квіткові парфуми, аромати з відтінком зелені, свіжі чи гіркуваті. Але, користуючись цими рекомендаціями, ви не повинні забувати, що, змі-шуючись із запахом шкіри і волосся, ті самі парфуми на різних особах пахнуть по-різному. Якого ж: правила варто дотримуватись при користуванні парфу¬мами чи концентрованою туалетною водою? Спочатку потрібно «поду¬шитися» за вухами, потім у скронь, у коренів волосся на потилиці, «нанести аромат» на кисті рук. Ніколи не змішуйте запахи. Вибирайте запашні препарати (крем для тіла, дезодорант тощо) одного запаху з парфумами. Туалетну воду й одеколон можна нанести на тіло - ліктьові згини, під колі-нами. Можна «подушити» одяг і білизну, а з вивороту - у швах. Половину успіху для дівчат означають правильно підібрані парфуми. Парфуми необхідно випробувати на долоні або на внутрішній стороні зап'ястка. Причому нюхати потрібно не відразу, а давши парфумам випару¬ватися. При виборі парфумів велике значення має й пора року. Узимку варто користуватися більш важким, солодкуватим ароматом, а улітку - більш легким і свіжим. Необхідно стежити і за тим, щоб парфуми гармоніювали з іншими косметичними засобами. Ні в якому разі не слід капати їх на одяг (можуть залишитися плями), а тільки на певні частини тіла - одну-дві краплі - за вухо, на чоло або шию. Як купувати парфуми. У запахів є три фази. Відкриваючи флакон, ви почуваєте різкий спиртовий, що б'є в ніс - первинний запах парфумів. Нанесіть краплю парфумів на кисть руки чи долоні (не розтираючи) і, поче¬кавши кілька хвилин, понюхайте (на відстані 5-10 см). «Середню ноту» запаху можна відчути через 10-15 хвилин, але вона і є потрібним орієнтиром. «Ауру» - парфумів можна по справжньому оцінити тільки через годину. Якщо ви хочете спробувати відразу кілька парфумів, наносіть їх на різні частини руки (чи шматочки поролону). Як зберігати парфуми. Запечатаний флакон можна поставити на нижню полицю в холодильнику - воші добре збережуться на багато років. Відкритий - сховайте в прохолодному темному місці, вони не змінюють свій аромат протягом шести - восьми місяців. Невропатологи вважають, що нерідко подругою неврозів і внутрічерепних травм стає гіперосмія, при якій загострюється нюх. Механізм гіперосмії, за своєю суттю, природний, і є своєрідною формою попередження небезпеки, особливо для вагітних жінок. Часом і приємні тонкі запахи можуть стати причиною сильного головного болю, запаморочення й нудоти. Це яскравий приклад какосмії, коли приємні запахи спрішмаються людиною зовсім інакше. А чи знаєте ви. що найбільше смердючими речовинами з 17 тисяч зареєстрованих до 2000 року дурно пахнучих речовин є етилмеркаптан і бутиселеномеркаптан. Запах їх нагадує суміш запахів гниючої капусти, часнику, цибулі, підгорілих тостів і каналізаційних газів. Після відвідування музею єгиптології в Туриш (Італія) у січні 2002 року три шюлярки були госпіталізовані з ознаками невідомої хвороби. Дівчата довго ходили по залах, де були виставлені мумії фараонів. Раптово воші відчули різкий головний біль, нудоту й зомліли. Працівники музею говорять, що останнім часом відвідувачі часто скаржилися на нездужання. Причому стверджували. що відчувають, начебто деякі мумії мають дивний запах. Влада міста вирішила рохлідувати, чи не містять експонати токсичні речовини. А може, через умови зберігання, що змінилися, мумії просто зіпсувались, і нездужання викликав нудотний запах гниття? А може це спрацьовує прокляття фараонів? Адже не усі ще таємниці древніх розкриті. Однак цілком можливо, що речовини, якими жерці бальзамували тіла фараонів, випаровуючись, можуть шкодити здоров'ю. Точний склад для бальзамування дотепер невідомий. Відомо лише, що серед тих речовин були пахощі - мирра ладан. А від їхнього запаху в деяких людей буває алергія. Багато хто з нас застосовує вдома курильні палички. Застереження стосується в першу чергу тих, хто почав активно збагачу-вати свій будинок їхніми ароматами. Це заняття може стати однією з при-чин розвитку... ракових пухлин. Ароматичні сполуки при згорянні виді-ляють хімічні речовини, що впливають на стан здоров'я клітин людини. Вони більш небезпечні, ніж дим сигарет. Єдине, про що поки не можуть з точністю сказати вчені. - це те, наскільки небезпечним може бути дана практика в кожному конкретному випадку. Ну, а ароматизовані зошити зараз є в будь-якого учня. Пам'ятаєте казку про чарівну лампу Аладіна? Якщо її потерти, то з неї випливав джин, що виконував бажання... Подібне відбувається із зошитами - треба лише потерти обкладинку, і зошит починає виділяти аромат полуниці, апельсина, банана. Ароматизовані зошити абсолютно безпечні, що підтверджено медекспертизою. Секрет обкладинок, що пахнуть, криється в складі екологічно чистого лаку, у який додаються гранули з ароматичними оліями. Ну, а наприкінці хочеться дати одну гарну пораду. Що робити, якщо рап¬том розболівся зуб? Ви утомилися чи маєте хронічне захворювання суглобів? Заспокоюють зубний біль аромати. Налийте небагато води в аромато-курильницю, запаліть під нею спеціальну свічку й розчиніть у воді кілька крапель однієї з ефірних олій - гвоздики, герані, лаванди, м'яти, меліси, мускату, ялівця, шавлії чи ялини. Подихаєте кілька хвилин над аромато-курильницею, зубний біль повинен стихнути.

Висновки

Корисні ресурси