Вікі-стаття Вибору

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:04, 1 листопада 2012, створена Гачава Олександр Володимирович (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

ПРОБЛЕМАТИКА ВИБОРУ МІЖ ІСНЮЮЧИМИ АПАРАТНИМИ ЗАСОБАМИ

Автори проекту

Вчитель: Гачава Олександр Володимирович

Учні 8-х класів

Тема дослідження

Швидкодія сучасних апаратних ресурсів при взаемодії з різними програмними та апаратними засобами.

Проблема дослідження

У цьому матеріалі ми спробуємо дати відповідь на один дуже простий і в той же час дуже складне питання: як правильно вибирати процесор? Зрозуміло, ми навіть не намагатимемося представити свої ради у вигляді точної покрокової інструкції, виконавши яку ви гарантовано отримаєте якісний результат - очевидно, що існування такої інструкції неможливе. Тому, відмовившись від цієї ідеї відразу, ми вирішили піти іншим шляхом: спробувати зосередити у рамках одного матеріалу необхідний набір базових знань, які треба мати, щоб усвідомлено прийти до певного вибору. Основну ідею можна сформулювати приблизно так: познайомити з варіантами вибору і навчити вибирати. Сподіватимемося, що цей матеріал буде корисний тим, хто, не маючи достатньої підготовки, зіткнувся з проблемою вибору процесора. І, до речі, попередимо відразу: ми не обіцяємо, що буде легко! Базові критерії при виборі процесора

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

Базові критерії при виборі процесора

В цьому розділі ми розглянемо три базові критерії, на аналізі яких слід приймати рішення про вибір процесора. Чому базових? Тому що, зрозуміло, існує маса інших. Можна, наприклад, порівнювати процесори між собою за змістом дорогоцінних металів і кількості ніжок - і вибирати той, який має більше ніжок і містить більше золота. Правда, навряд чи вам сподобається результат такого вибору. Тут ми опишемо ті критерії, на підставі яких дійсно варто оцінювати процесори.

Результати дослідження

"Практична" продуктивність

Саме тому швидкість процесорів зараз прийнято порівнювати на підставі результатів тестів. Що таке у даному контексті тест? Це, по суті, - гоночний заїзд. Правда, з однією обмовкою: водії у усіх автомобілів абсолютно однакові, бо водієм в даному випадку є Операційна Система(ви майже напевно знаєте назву хоч би однієї з них, найпопулярнішої ОС - Microsoft Windows). Операційна система управляє виконанням програм, і в цьому сенсі вона навіть більше ніж просто водій. Вона, в деякому розумінні, - одночасно і водій, і світлофори, і покажчики, і навіть транспортна артерія. Сенс гоночного заїзду в тому, що під управлінням однієї і тієї ж операційної системи на різних процесорах запускаються одні і ті ж програми. А потім кожному процесору виставляється певний бал, залежно від того, наскільки вдало він впорався з виконанням цієї конкретної програми - швидше за інші процесори або повільніше.

Memory.jpg


Неправдиві критерії при виборі процесора

Після розгляду основних об'єктивних критеріїв, якими слід керуватися при виборі процесора, і перед тим, як прейти до практичної частини(ради і приклади), слід ненадовго зупинитися на ще одному важливому моменті: неправдивих критеріях вибору. Чітке розуміння того, чому той або інший критерій, насправді, є неправдивим, і розглядати його як значимий не коштує, можливо, не менш корисно, чим розуміння суті об'єктивних критеріїв.

Висновки

На цьому ми закінчуємо першу, теоретичну, або навіть скажемо трохи інакше - просвітницьку частину статті, присвяченої проблемі вибору процесора. Отакі простенькі рассуждалки, майже як в популярному телешоу. Когось, можливо, збентежить, що в ній немає багатосторінкових таблиць з технічними характеристиками, вбудованого калькулятора або покрокового запитальника для вибору оптимального процесора п'ятьма кліками мишки. І це просто обурливо: автор чомусь не сказав, за чим терміново бігти в магазин. Інших, можливо, покоробить те, що ми упродовж багатьох сторінок надмірно детально і багатослівно пояснювали абсолютно, із їхньої точки зору, очевидні факти. Відповісти другим простіше: уявіть собі, ці факти зовсім не для усіх очевидні. Так-так, це, звичайно, жахливо - але так і є. Першим відповісти складніше, але ми спробуємо.Бачте, якби такий калькулятор існував - його б придумали задовго до нас. І, до речі, ми усі залишилися б без роботи - бо, навіщо комусь були б потрібні численні незалежні тестові лабораторії, якщо є чарівний калькулятор? Так що нам доводиться визнати емпірично доведеною неможливість його існування, принаймні, на даний момент часу. Що залишається? Залишається думати. Зіставляти, аналізувати, критично підходити до будь-якої інформації, що поступає, - і, врешті-решт, накопивши достатню її кількість, приходити до зваженого, логічно обгрунтованого рішення. Таблиці з технічними характеристиками в цьому, звичайно, можуть допомогти, але вони оновлюються мало не кожного тижня з анонсами нових продуктів, і до того ж містять дуже велику їх кількість(а в кожній характеристиці ще, між іншим, розібратися треба: що вона означає, на що впливає, і так далі) Такий варіант аналізу може собі дозволити далеко не кожного(у усіх часу не вистачить) і, до того ж - навіщо йому ми? Технічні характеристики багато де можна знайти. Ми пішли по іншому шляху: позначили основні напрями аналізу і спробували дати неупереджений коментар до кожного вектору - на що звернути увагу, на що його обертати не варто, що важливо вже зараз, що, можливо, стане важливим у близькому майбутньому, а що(на нашу думку) - в досить віддаленому. Сподіваємося, усе вищевикладене допоможе вам вибрати саме той процесор, який вам потрібний. Вибрати самостійно - вже без наших конкретних рекомендацій.

А якщо туман ще не до кінця розсіявся, ми спробуємо розсіяти його в другій частині статті : Вибір процесора, частина друга : практичні приклади для деяких найбільш типових випадків. Попередимо відразу: якщо першу частину ми спробували зробити максимально "позачасовою"(щоб викладена в ній інформація, по можливості, залишалася актуальною досить довга кількість часу після виходу статті), то друга частина буде набагато більше прив'язана до поточних реалій, і, внаслідок цього, набагато менш довговічна в плані рекомендацій.

Корисні ресурси

overclockers.ru overclockers.ua 3dnews.ru