Блог "Історична мозаіка в математиці"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:06, 28 грудня 2011, створена Коваленко Оксана (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук
Назва блогу Історична мозаіка в математиці
Адреса блогу http://ist-matemat.at.ua/
Назва проекту, в рамках якого блог використовувався Навчальний проект "Історична мозаіка в математиці"
Реєстраційна форма http://project.iteach.com.ua/projects/?id=271
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту Математика, інформатика, історія, історія математики
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 7-11 клас, 11-16 років
Короткий опис блогу Ідея створення сайту виникла після успішної і плідної роботи над навчальним проектом «Історична мозаїка в математиці». Виникло бажання поділитися здобутками з найбільшою кількістю учнів і вчителів. Спочатку ми вирішили зробити сайт, на якому б ми могли розмістити навчальні ролики – тобто математичні задачі, які є історичним надбанням людства з умовою і розв’язанням. (В збірку анімаційних задач ввійшли задачі таких відомих постатей як Піфагор, Діафант, Чехов, Ньютон, Магницький, Перельман, Войтяховський та ін.).

Але в результаті роботи над проектом виникали нові ідеї і бажання відкривати нові розділи – сторінки сайту. Таким чином були створені учнівські групи, які відповідали за наповнення сторінок «Кросворди», «Ребуси», «Парадокси і софізми», «Видатні математики», «Крилаті вислови». Наповнення цих сторінок є унікальним. Не взято жодної сторінки строчки з Інтернет-ресурсів. Всі ребуси і кросворди, викладені на сайті є авторськими роботами наших учнів.

Окремо учні працювали над створенням сторінки «Відео», де було викладені найбільш цікаві відеоролики про історичні постаті і математичні цікавинки.

Також важливо акцентувати увагу на те, що дизайн сайту є унікальний, т.як автори сайту змінили шаблон. До кожнога свята на "Головній" сторінці викладуються вітальні листівки створені нашими учнями, наприклад "З Новим роком!" , "З святом Святого Миколая" , День українського козацтва, Вітаємо Вас з Днем вчителя! та інші.

Використання блогу (вчителем і учнями) у навчанні Даний сайт вчитель може використовувати майже щоденно, при підготовці до уроків математики. Можна використовувати кросворди, для розвитку пізнавальної активності учнів; ребуси, для інтелектуальної розминки на уроці; інформацію про видатних математиків для виховання всебічно-розвиненої особистості. Дуже цікавими для вчителя є розробки які розміщені в категорії «Методична скарбничка» . На цій сторінці розміщено презентації "Відношення. Основна властивість відношення.", «Геометричні перетворення», «Тригонометричні рівняння і нерівності», «Кути», «Піфагор Самоський», «Дії з раціональними числами для учнів 6-го класу», "Лінійна функція", «Астрономія на координатній площині», «Все про кути. 7 клас», «Випадок чи закономірність», «Побудова графіків функції за допомогою геометричних перетворень», МАТЕМАТИЧНИЙ ТУРНІР. “Ознаки подільності чисел”, анімації, статті, розробка математичного вечора, методичні рекомендації, опис досвіду роботи вчителя математики.

Цікавим для вчителів є навчально-довідковий посібник "Історичні задачі як засіб формування і розвитку загальнокультурної компетенції.". Даний посібник містить більше 50 історичних задач з відповідною вказівкою розділів і тем згідно відповідно чинної програми з математики. Посібник буде корисний учителям математики, які у професійно-педагогічній діяльності використовують мультимедійний комплекс та вчителям інформатики під час викладання тем розділу «Створення комп’ютерних презентацій» та безпосередньо під час вивчення програмного продукту Macromedia Flash.


Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів При роботі над даним проектом вчитель і учні використовували наступні програмні засоби: текстовий процесор MS Word, графічні редактори Paint i Adobe Photoshop, мультимедійну платформу Macromedia Flash Professional 8 (для створення анімаційних роликів), конвектор Xilisoft Video Converter (використовують для конвертації файлів типа swf в відеофайли), безкоштовний конструктор сайтів ucoz (для створення сайтів), пошукові системи Google.com.ua, www.yandex.ua


Основні результати, одержані учнями у процесі ведення та використання блогу Основним підсумком роботи над даним сайтом є його популярність в країні і за її межами. Результати статистики: наш сайт відвідують користувачі 18 країн світу, в середньому за тиждень 20.12-27.12 переглядів за 1 день – 439, хостів – 159, за період публікації сайту переглядів – 56965, хостів 16263.

Даний сайт зайняв І місце в міському конкурсі сайтів.