Відмінності між версіями «Бережіть добрий ліс– джерело всіх чудес»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Немає відмінностей)

Версія за 21:35, 19 грудня 2013


Назва навчальної теми

Бережіть добрий ліс–джерело всіх чудес

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: природознавство,тема «Природа влітку»

Інші навчальні предмети: літературне читання

Вік учнів, клас

7 - 8 років

2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект з природознавства для учнів 2 класу за темою «Бережіть добрий ліс – він джерело всіх чудес». Метою проекту є розширення знань, вмінь та навичок за навчальною темою «Природа влітку», познайомити дітей з проблемами, які виникли перед людством у звязку з забрудненням навколишнього середовища.проект передбачає розширення досвіду дітей в екологично орієнтованої діяльності, формування екологічної культури молодших школярів. Діти придбають навички самостійної роботи та роботи в групі. Кожна група отримує завдання. Школярі проводять досліди й описують результати. Шукають додатковий матеріал в енциклопедіях та інтернет ресурсах. Обробляють його та оформляють роботу. Учні презентують свою роботу й називають найактивніших.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи анкетування, таблицю «З-Х-Д». На початку проекту учні заповнюють таблицю «ЗХД» та проходять анкетування , що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми Впродовж роботи над проектом використовуючи форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Вчитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення творчого звіту, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Природа влітку» учням в ході роботі над проектом пропонується відповісти на запитання : Чому потрібно берегти ліс? Що можна зробити, щоб зберегти «легені» нашої планети? Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати завдання тесту. Вчитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами. Кожна група обговорює та обирає назву, розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному з етапів роботи, ознайомлюються із основними джерелами інформації, розподіляють обов’язки. Батьки знайомляться з проектом, отримавши буклет. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень, за формою оцінювання та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Діти використовують Інтернет, працюючи з різними програмами, для створення продуктів проекту, складають книгу скарг лісу, складають альбом про лікарські рослини, укладають збірку правил поведінки лісу, пишуть твір або есе (презентація), які вони також зможуть продемонструвати на уроці, присвяченому творчому звіту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Воскобійник Наталя

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

травень 2013

Місце проведення тренінгу

Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Лариса