Австралія - материк навпаки

Матеріал з Iteach WIKI

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Австралія - материк навпаки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, інформатика, історія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7 класу і відповідає навчальній темі «Австралія» з предмету географія. Проект спрямований на закріплення та систематизацію знань з теми, а також на розвиток умінь аргументовано відстоювати свою позицію в учбових дискусіях. В рамках проекту учні навчаться визначати географічне положення материка; дізнаються про історію відкриття материка; ознайомляться з особливостями рельєфу, клімату, внутрішніми водами,природними зонами, населенням; порівняють географічне положення Австралії і Африки; зможуть висловити власну думку щодо впливу людини на унікальну природу материка; збиратимуть та систематизуватимуть необхідний матеріал. Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, підручників, журналів, в тому числі і веб-ресурсів, аналіз зібраного матеріалу та складання правил здорового способу життя. Усі учні будуть об’єднані в чотири робочі групи: «Науковці», «Мандрівники», «Знавці» та «Дослідники», кожна з яких буде працювати над одним з напрямків проекту. Кінцевим результатом діяльності учнів стає учнівська конференція, на якій учні будуть демонструвати свої мультимедійні презентації та публікації. Свої результати презентують батькам та одноліткам.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

  • називати: основні відомості про відкриття та дослідження материка;

особливості географічного положення;

  • наводити приклади: форм рельєфу, типів клімату, внутрішніх вод, представників рослинності і тваринного світу;
  • пояснювати: особливості географічного положення материка;

основні типи клімату Австралії, їх вплив на формування вод суходолу; особливості заселення Австралії.

  • порівнювати: географічне положення Австралії і Африки;
  • визначати: зв’язки Австралійського Союзу з Україною;
  • оцінювати: вплив людини на унікальну природу материка;
  • показувати на карті: миси: Йорк, Південно-Східний, Стіп-Пойнт, Байрон; моря: Коралове, Тасманове, Арафурське; затоки: Карпентарія, Велика Австралійська; острови: Тасманія, Великий Бар’єрний риф, Нова Зеландія, Нова Гвінея; півострів Кейп-Йорк; Західно-Австралійське плоскогір’я; Центральну низовину; гори: Великий Вододільний хребет (г. Косцюшко); річки: Муррей, Дарлінг; озеро Ейр; пустелі: Велика Піщана пустеля, пустеля Вікторія.

Опис оцінювання

На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується батькам та учням за допомогою буклету (стор.1),(стор.2) завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування учні виявляють свій рівень знань з даної теми. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д, діаграму. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми самооцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

На підготовчому етапі вчитель ставить проблемні питання та зацікавлює дітей, учні заповнюють анкету. Усі учні знаходять та опрацьовують матеріал з теми «Австралія» у підручниках, енциклопедіях та інших книжках. Для виконання всіх завдань учні повинні почати роботу в Інтернеті. Для цього перед початком роботи в Інтернеті вчитель надає інструктаж щодо безпечної роботи в Інтернеті та при використанні комп’ютера, принтера, сканера; розповідає про авторське право та плагіат, дає інструкції по пошуку в Інтернеті, розповідає про правильність оформлення використаних джерел, дає каталог освітніх ресурсів та каталог сайтів, де викладена інформація з обраної тематики. На початку уроку учні проходять тестування «Авторське право».

Впродовж першого етапу вчитель пропонує вступну презентацію з теми. Після презентації проводить мозкову атаку та ставить ключові та тематичні питання, що спонукає об’єднанню в 4 групи та виявленню інтересів учнів. Проводить анкетування з використанням таблиці З-Х-Д (учні заповнюють перший та другий стовпчик таблиці). На цьому ж етапі вчитель встановлює строки виконання (обговорює з учнями кожний етап роботи та об’єм роботи на кожному уроці), знайомить з правилами оформлення проектних робіт. При знайомстві з темою дослідження, у рамках цього проекту вчитель надає конкретні завдання учням (І група Розкриває ФГП, історію материка, ІІ група досліджує рельєф, клімат, внутрішні води; ІІІ група досліджує клімат; IVгрупа вивчає органічний світ і населення). Усі учні дотримуються плану роботи, який був їм запропоновано та обговорено на першому етапі проекту(вступна презентація вчителя). На цьому етапі учні розподіляють обов’язки та завдання, згідно з теми в кожній групі. На другому етапі усі учні проводять дослідження веб-сайтів та знаходять, аналізують теоретичний матеріал з теми, використовуючи Інтернет. Після збору інформації учні обговорюють проблемне питання, дискутують та роблять висловлювання щодо проблеми дослідження. Учитель консультує учнів, веде з ними обговорення їх навчання з метою забезпечення зворотнього зв’язку, отримання їх пропозицій, забезпечення подальшого навчання та відповідає на запитання учнів. Надає учням заплановані підказки впродовж виконання проекту для того, щоб учні обмірковували те, як вони навчаються. На третьому етапі групи виділяють та систематизують інформацію для презентації, планують проектний продукт (презентацію). Оформлюють роботу та відпрацьовують презентацію(показ і усне представлення презентації). На захист своєї роботи діти та вчитель запрошує адміністрацію школи. На кінцевому етапі учні демонструють та захищають свій проектний продукт. Вчитель оцінює захист учнями теми, ставить запитання до виконаної роботи(повертається до ключового запитання), підводить підсумки досліджень учнів. Учні оцінюють свою роботу та роботу інших дітей, проводять рефлексію, заповнюють останній стовпчик таблиці З-Х-Д. Впродовж усіх етапів вчитель спостерігає за дітьми та проводить консультації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василенко Марина Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Учитель географії

Навчальний заклад

Безіменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

село Безіменне, Новоазовський район, Донецька область

Контактні дані

Адреса навчального закладу:

с.Безіменне, вул. Миру, 19-а Тел.:(06296)39236

e-mail:bezimen.school@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

13.08.12 - 17.08.12

Місце проведення тренінгу

Безіменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Борзенко Алла Олексіївна